Ekrany akustyczne Rodzaje i zastosowania

photo
płoty dźwiękochłonne

Ekrany akustyczne lub bariery dźwiękochłonne są stosowane w celu ograniczenia niepożądanego hałasu przedostającego się do pomieszczenia. Tworzą one fizyczną barierę pomiędzy światem zewnętrznym a wnętrzem poprzez redukcję hałasu tła. Ich podstawową funkcją jest redukcja hałasu poprzez przekierowanie dźwięku, który normalnie zostałby wchłonięty do wnętrza budynku. Podstawową funkcją tych ekranów jest skuteczne pochłanianie dźwięków dochodzących z wnętrza zamkniętej przestrzeni. W ten sposób dźwięk jest przekierowywany w inne miejsce, gdzie nie musi już reagować z osobami przebywającymi w pomieszczeniu. Ekrany skutecznie redukują nadmierny poziom hałasu, kontrolując i redukując nadmierny poziom hałasu.

Ekrany akustyczne zgodniejszy budynek również kilka mniej utraty snu.

Hałas jest jednym z najczęstszych skutków działalności człowieka. ekrany akustyczne Nawet dźwięk Twojego własnego głosu może być stresujący i irytujący dla ludzi wokół Ciebie. Dlatego w biurze trzeba mieć solidny system akustyczny, aby zminimalizować zanieczyszczenie dźwiękiem. Najbardziej powszechne ekrany akustyczne to te używane do wygłuszania ścian w firmach, szkołach, szpitalach, salach konferencyjnych, a nawet domach mieszkalnych. Można je również mieć w domu. Jedną z zalet ekranów akustycznych w domu jest to, że tworzą one bezpieczniejsze środowisko, ponieważ fale dźwiękowe są w stanie łatwo przenosić się przez szczeliny między ścianami.

Ekrany akustyczne zabezpieczenie dodatkowo kameralność tudzież daleko sporo odpoczynku .

Hałas jest jednym z najczęstszych skutków działalności człowieka. Nawet dźwięk Twojego własnego głosu może być stresujący i denerwujący dla ludzi wokół Ciebie. Dlatego w biurze trzeba mieć solidny system akustyczny, aby zminimalizować zanieczyszczenie dźwiękiem. Najbardziej powszechne ekrany akustyczne to te używane do wygłuszania ścian w firmach, szkołach, szpitalach, salach konferencyjnych, a nawet domach mieszkalnych. Możesz mieć je również w domu.

Ekrany akustyczne dokąd należałoby je rozważyć w naszego bungalow i po co?

Panele akustyczne są popularnie stosowane jako materiały dźwiękochłonne w środowisku przemysłowym. Dzieje się tak dlatego, że panele są produkowane w formie modułowej i układają się jak ogromny stos, tworząc obudowę, która skutecznie redukuje hałas. Istnieją trzy popularne rodzaje przemysłowych paneli kontroli hałasu, które są dostępne: akustyczne panele izolacyjne, struktury przegrody i systemy paneli. Zaletą korzystania z modułowych ekranów akustycznych nad innymi typami jest to, że można łatwo zmienić lub dodać do paneli w różnych konfiguracjach.

Panele akustyczne Soft DB składają się z dwóch części. Pierwsza z nich to cienka, lekka warstwa blachy, która posiada kilka drutów do podwieszania akustycznego, łączących pierwszą część z drugą. Drugi element to grubszy, twardy materiał, na którego powierzchni znajduje się gęsta pianka. Blacha ma stalową ramę i ma losowo rozmieszczone otwory. Kiedy panele tego typu są zainstalowane na ścianie, wytwarzają bardzo mało dźwięku i bardzo dobrze go rozpraszają.

Ekrany akustyczne stojące są bardzo podobne do miękkich ekranów akustycznych DB. Ze względu na sposób produkcji są one jednak znacznie cięższe od wersji miękkich. Ekrany akustyczne stojące są po prostu przeznaczone do montażu w ścianie. Posiadają stalową ramę i są dostępne w wersji z listwami lub płaskiej. Panele te nie będą miały prawie tak dużego rozproszenia, ponieważ są mocno osadzone w miejscu. Jako alternatywę dla wersji miękkiej, można uzyskać stojące ekrany akustyczne, które są znacznie lżejsze niż standardowe, ale nie wytrzymają tak dobrze.

Ekrany akustyczne korzyści równowagi.

Ostatnim rodzajem ekranów akustycznych, który warto rozważyć, są ekrany z przegrodami. Ścianki działowe umieszcza się pomiędzy sąsiadującymi biurkami w celu odgrodzenia przestrzeni. Podział przestrzeni ma wiele zalet: pozwala uzyskać więcej otwartej przestrzeni dzięki usunięciu granic między biurkami, zapewnia więcej prywatności dzięki oddzieleniu obszarów biurka od obszarów przyległych i może pomóc w stworzeniu większej przestrzeni w pomieszczeniu poprzez oddzielenie od siebie różnych rzeczy. Jednak ten rodzaj przegrody może nie być tak skuteczny w redukcji dźwięku lub tworzeniu dobrego poziomu, jeśli nie wybierzesz odpowiedniej przegrody. Biurka z wysokim oparciem są bardzo dobrym wyborem dla ekranów biurkowych z przegrodami, ponieważ im wyższa przegroda, tym lepiej skupia dźwięk wokół słuchacza.

Istnieje wiele innych rodzajów akustycznych ekranów biurowych do rozważenia. Jeśli jesteś na rynku redukcji dźwięku, to trafiłeś we właściwe miejsce. Na naszej stronie internetowej można znaleźć wiele informacji na ten temat, w tym wiele wskazówek dotyczących zakupu. Oferujemy również kilka różnych typów przegród biurowych, w tym ścienne, stojące, miękkie i akustyczne ekrany biurowe. Możesz zaufać naszemu doświadczeniu.


Dane adresowe:
Akte – Ogrodzenia – Kontakt
Akte Sp. z o.o.
ul. Morasko 17
61-680 Poznań
801 000 784
(61) 665 06 06
784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

By akte