dystrybucja wody pitnej

Stały dostęp do świeżej wody pitnej jest niezwykle ważny i to nie tylko w trakcie upałów. Niezależnie od pogody zawsze należy dbać o to, by organizm był właściwie nawodniony. To ma kluczowe znaczenie dla zdrowia i dobrego samopoczucia. W związku z rosnącą świadomością społeczeństwa co do istotny picia odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia, w przestrzeni publicznej znajduje się coraz więcej miejsc, z których można czerpać świeżą i czystą wodę do ugaszenia pragnienia.

Nowoczesna dystrybucja wody w przestrzeni publicznej

Obecnie niemal w większości miejsc publicznych można znaleźć dystrybutor filtrujący wodę. Dzięki niemu można pobierać czystą i świeżą wodę pitną.

Szkoły, biura, centra handlowe czy wiele innych temu podobnych miejsc coraz częściej stawiają na dystrybutory do wody z dodatkową funkcją filtrowania. Dzięki temu z wody usuwane są różnego rodzaju zanieczyszczenia takie jak metale ciężkie czy chemikalia, które mogą być szkodliwe dla organizmu.

Decydując się na skorzystanie z wody pitnej, znajdującej się w przestrzeniach publicznych warto mieć ze sobą jednorazowy kubek, butelkę lub bidon. Nie każdy bowiem dystrybutor wody w poczekalni czy innym miejscu publicznym będzie wyposażony dodatkowo w podajnik kubeczków jednorazowego użytku.

Dyspenser do wody można spotkać już w niemal każdej instytucji publicznej (dużą popularnością cieszą się systemy https://aquamo.com.pl/dystrybutory-filtrujace-wode).

W wielu miejscach publicznych (dworce, szpitale, lotniska, placówki oświatowe) na całym świecie stosowanie systemów filtrujących i poprawiających jakość oraz smak wody to już standard. Coraz częściej takie rozwiązanie spotykane jest również w Polsce. Tego typu automaty do wody są niezwykle proste w obsłudze, każdy poradzi sobie bez problemów z nalaniem wody do wybranego naczynia.

Aplikacje śledzące jakość wody

Choć nie jest to jeszcze zbyt powszechnie stosowane rozwiązanie, jednak w niektórych większych miastach, dostępne są specjalne aplikacje mobilne, przy pomocy których można śledzić jakość wody pitnej, jaka dostępna jest w miejscach publicznych. Dystrybutory wyposażone są w specjalne czujniki sprawdzające jakość wody i jej zdatność do spożycia. W aplikacji można sprawdzić informacje dotyczące wybranego dystrybutora oraz poziomu zdatności do picia wody, która się w nim znajduje.

Aplikacja nie jest, na razie powszechna, jednak jest na tyle ciekawa i użyteczna, że w przyszłości może stać się prawdziwym objawieniem. To przydatne rozwiązanie pozwalające ocenić, czy placówki publiczne oferują wodę dobrej jakości.

By akte