Kratka wentylacyjna z wentylatorem powoduje wymuszoną cyrkulację powietrza. Doskonale nadaje się do montażu w łazienkach i kuchniach. Wszędzie tam, gdzie aktywnie chcemy pozbyć się przykrych zapachów, pary wodnej itp. Sprawdź, jak ją zamontować!

Kratka wentylacyjna z wentylatorem ­– czy nadaje się do każdego pomieszczenia?

Kratka wentylacyjna z wentylatorem jest bardzo użyteczna w pomieszczeniach narażonych na pyły, parę wodną czy nieprzyjemne zapachy. Okazuje się jednak, że nie każde z nich nadaje się do jej montażu. Kratki wentylacyjnej z wentylatorem nie można montować w pomieszczeniu nieposiadającym instalacji mogącej obsłużyć taki nawiew. Mechaniczne wciskanie powietrza do nieprzystosowanej wentylacji może spowodować, że do innych pomieszczeń (np. mieszkań sąsiadów) wpadną – zostaną wtłoczone, wytwarzane przez nas zapachy. Dlatego do instalacji kratki wentylacyjnej potrzebny jest specjalny kanał wentylacyjny.

Montaż kratki wentylacyjnej z wentylatorem

Kratkę wentylacyjną z wentylatorem montujemy w miejscu kratki wentylacyjnej, dlatego należy ją najpierw zdemontować. Kolejnym krokiem jest nawiercenie otworów pod kołki mocujące. Aby to zrobić, najpierw przykładamy do ściany kratkę wentylacyjną z wentylatorem i ołówkiem zaznaczamy punkty nawierceń. Potem wiercimy otwory przy pomocy wiertarki udarowej. Następnie mocujemy kanał zasilający. W tym celu musimy zdjąć izolację z końca kabla zasilającego i zamocować go na zaciskach wentylatora. Teraz pozostaje już tylko zamocowanie maskownicy. Osłona ta zwykle mocowana jest na zatrzaskach lub śrubach. Na koniec należy pamiętać o teście urządzenia. Jeśli kratka wentylacyjna z wentylatorem ma działać automatycznie, konieczne będzie np. napuszczenie wody do wanny i sprawdzenie czy czujnik wilgotności działa prawidłowo.

Potrzebujesz kratki wentylacyjnej z wentylatorem? Szukasz zaufanego sprzedawcy? Skorzystaj z: https://www.goodmajster.pl/pl/c/Kratki-wentylacyjne%2C-kominowe/334. Szeroki wybór towarów oraz dobre ceny sprzyjają zakupom w tym miejscu. Warto skorzystać z tej atrakcyjnej i kompleksowej oferty.

By akte