Najważniejszym pytaniem dla każdego, kto chce zbudować ogrodzenie, jest to, ile kosztuje 1 metr ogrodzenia. W zależności od konkretnych wymagań, koszt ogrodzenia może wynosić od 300 do tysięcy dolarów. Liczba słupków, szyn i pikiet, które tworzą 1 metr będzie określić koszt ogrodzenia. Ponadto, ilość materiału ogrodzenia potrzebne jest ważne, aby rozważyć, jak również.

Koszt 1 metra ogrodzenia

Aby obliczyć koszt 1 metra ogrodzenia, wprowadź do kalkulatora wymaganą liczbę sekcji i słupków. Kalkulator zwróci wtedy cenę materiałów i ich instalacji. Koszt 1 metra ogrodzenia wyniesie około 12 dolarów za metr bieżący. Po zakończeniu pracy kalkulatora należy wybrać pożądany rodzaj materiału ogrodzeniowego i przejść do następnego kroku. Cena 1 metra ogrodzenia będzie się różnić w zależności od lokalizacji, w zależności od użytego materiału, trudności dostępu i rodzaju konstrukcji. Korzystanie z usług profesjonalnego instalatora pozwoli Ci zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy na stopę, a wielu producentów zapewni zniżki za profesjonalną instalację. Projekty DIY przegapią te zniżki.
Zanim rozpoczniesz budowę ogrodzenia, musisz najpierw określić rozmiar i rozstaw słupków. Zazwyczaj ogrodzenie musi mieć około czterech do sześciu cali szerokości i około pięciu do ośmiu stóp wysokości. Jeśli chcesz zapobiec wtargnięciu zwierząt, wybierz ogrodzenie o wielkości oczek 2″ x 4″ lub 6″ x 6″. Ten rodzaj ogrodzenia jest droższy niż drut kolczasty, ale jest mniej trudny do zainstalowania i utrzymania.
Oprócz materiałów potrzebny będzie również geodeta. Badanie prawne określi linię własności i wymiary Twojej nieruchomości. Koszt ten będzie się różnił w zależności od poziomu doświadczenia i umiejętności eksperta. Pozwolenia kosztują w dowolnym miejscu od 20 do 60 dolarów. Większość projektów ogrodzeniowych wymaga zezwoleń od władz lokalnych. Zazwyczaj można złożyć niezbędne pozwolenia samodzielnie, ale jeśli nie jesteś pewien, zawsze możesz zatrudnić profesjonalistę.

Ilość pikiet w 1 metrze ogrodzenia

Aby określić liczbę pikiet na metr bieżący, należy najpierw zmierzyć wysokość ogrodzenia. Sztachety plastikowe do ogrodu Jeśli ogrodzenie ma wysokość 1,8 metra, wówczas pięć pikiet będzie rozmieszczonych w odstępach 200 mm. Jeśli ogrodzenie jest zbudowane z pionowych elementów o szerokości 50 mm, potrzebne będą 33 słupki. Jeśli ogrodzenie ma powierzchnię 10 metrów kwadratowych, potrzeba dziesięciu pikiet.
Następnie oblicz całkowitą wysokość ogrodzenia. Najlepiej, jeśli będziesz miał dwie sztachety na każdym odcinku. Następnie oblicz liczbę pikiet w jednym metrze ogrodzenia. W przypadku ogrodzenia z tworzywa sztucznego, będziesz potrzebował co najmniej dwóch sztachet na sekcję. Jeśli nie masz kalkulatora, możesz spróbować oszacować liczbę pikiet na sekcję, dzieląc całkowitą długość przez szerokość każdej pikiety.
Specjalna dekoracja w kształcie „diamentu” zmniejszy wielkość szczeliny o 25 mm na metr. Jeśli jednak zdecydujesz się na odstęp 120 mm, możesz chcieć zwiększyć wysokość swojego ogrodzenia lub użyć więcej słupków i sztachet. Dodanie słupka bramowego będzie wymagało dodania 1,5-krotnej wysokości, która byłaby potrzebna do osiągnięcia pożądanego rozstawu. Są to wszystkie obliczenia oparte na szeregu różnych pomiarów, więc odrób swoją pracę domową i nie używaj tych liczb tylko do określenia liczby pikiet w jednym metrze.

Ilość szyn w 1 metrze ogrodzenia

Aby określić, ile szyn należy umieścić w jednym metrze ogrodzenia, najpierw wybierz długość ogrodzenia w metrach i szerokość słupków. Na przykład, będziesz miał dwa końce do wyboru lub jeden koniec i jeden róg. Następnie dostosuj odstępy między słupkami, aby znaleźć liczbę szyn, które będą pasować do tej odległości. Będziesz musiał wprowadzić szerokość i długość palingu i dostosować suwak dla pierwszego słupka.
Możesz również obliczyć, ile szyn będziesz potrzebował, korzystając z kalkulatora ogrodzeń. Aby dowiedzieć się o całkowitej liczbie szyn, wprowadź wysokość ogrodzenia i liczbę poziomych szyn na sekcję. Ogólnie rzecz biorąc, dwie sztachety są używane na sekcję. Kalkulator obliczy również odstępy między szynami. Odstęp między szynami powinien wynosić co najmniej jedną szynę. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy mierzyć ogrodzenie w metrach, a nie w calach.

Ilość słupków w 1 metrze ogrodzenia

Oprócz pomiaru odległości między słupkami, należy również wziąć pod uwagę krzywe ogrodzenia. Liczba słupków do umieszczenia wokół krzywych powinna wynosić co najmniej 16 stóp od siebie, lub więcej dla ostrzejszych krzywych. Dla średniej krzywej, należy umieścić jeden słupek co 16 stóp. Jeśli musisz dokonać korekt w swoim ogrodzeniu, możesz ustawić suwak na cztery tysiące stóp i wybrać jedną z opcji narożnych.
Możesz użyć kalkulatora betonu post, aby obliczyć ilość betonu, który będzie potrzebny do ustawienia słupków ogrodzenia. Aby użyć tego kalkulatora, wprowadź długość każdego panelu ogrodzenia, a następnie podziel tę kwotę przez 8. Powinieneś zaokrąglić w górę do kolejnych dziesięciu postów. W tym przypadku powinieneś umieścić pięć stalowych t-postów do jednego drewnianego słupka. Aby upewnić się, że ogrodzenie będzie solidne i trwać przez długi czas, użyj kalkulatora betonu post, aby określić, ile betonu będziesz potrzebować.
Standardowy panel 1,8 m wymaga 2,4 słupków ogrodzeniowych z otworem 600 mm. Jeśli instalujesz plastikowe ogrodzenie słupkowe o standardowej wysokości 300 mm, będziesz potrzebował 2,7 m słupków, aby pokryć ten obszar. Podobnie, jeśli używasz płyt żwirowych, będziesz potrzebował 2,8m słupków. Dla ułatwienia sprawdź poniższą tabelę. Możesz też zobaczyć tabelę ilości słupków na metr ogrodzenia.
Jednoprzęsłowa konstrukcja końcowa jest idealna dla krótszych ogrodzeń, natomiast dwuprzęsłowa konstrukcja końcowa jest najlepsza dla dłuższych, od 200 stóp do siedmiuset stóp. Ogrodzenia o długości powyżej siedmiuset stóp powinny być podzielone na zespoły słupów stężonych. W przypadku długich ogrodzeń, zespoły wzmocnionych słupków są niezbędne u podnóża i na szczycie każdego wzgórza, łuku i innych przeszkód.

Oszacowanie całkowitej powierzchni ogrodzenia

Najpierw należy określić długość ogrodzenia w stopach. Gdy już znasz długość, pomnóż ją przez wysokość ogrodzenia, aby określić całkowity metraż kwadratowy ogrodzenia. Jeśli ogrodzenie ma wysokość jednego metra, całkowity metraż będzie wynosił około 3 000 stóp kwadratowych. Jeśli ogrodzenie ma inną wysokość, pomnóż ją przez 1,5, aby określić całkowity metraż kwadratowy. Korzystając z powierzchni kwadratowej ogrodzenia w celu określenia jego całkowitej wysokości, możesz obliczyć wysokość ogrodzenia za pomocą linijki i taśmy mierniczej.
Po uzyskaniu całkowitej liniowej footage ogrodzenia, można obliczyć ilość sztachet i słupków, które będą potrzebne. Ogólnie rzecz biorąc, dwie sztachety na sekcję są używane do budowy ogrodzenia. Liczba szyn będzie się różnić w zależności od rodzaju ogrodzenia, które budujesz. Ponadto, każda szyna ma taką samą długość jak sama sekcja. Wiedząc, ile materiału wymaga każda szyna, można oszacować całkowity koszt ogrodzenia.
Przed zainstalowaniem ogrodzenia, upewnij się, aby wziąć pod uwagę umieszczenie podziemnych mediów. Jeśli masz linie kablowe, linie gazowe, lub inny rodzaj mediów, trzeba będzie pamiętać o ogrodzeniu podczas instalacji. Aby zlokalizować te media, należy zadzwonić do 811, aby uzyskać mapę podziemnych linii użytkowych w Twojej okolicy. Można również zaznaczyć rogi ogrodzenia z palików. Narożniki powinny spotkać się pod kątem 90 stopni.
Po uzyskaniu całkowitej długości ogrodzenia, można określić ilość betonu potrzebnego do słupków. Należy dodać sześć cali żwiru do dna każdego słupka, aby zapobiec frost heaves. Przy określaniu ilości betonu trzeba będzie, pamiętaj, aby wziąć pod uwagę głębokość i wielkość otworu na słupki. Jeśli ogrodzenie będzie miało panele, można dostosować rozstaw słupków, aby uniknąć naruszenia stabilności.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

By akte