Przed budową nowego ogrodzenia musisz wiedzieć kilka rzeczy o fundamentach. Dowiedz się, jakie rodzaje fundamentów są dostępne i z jakich materiałów są wykonane. Ten przewodnik pomoże Ci również sprawdzić fundament ogrodzenia pod kątem prawidłowej instalacji. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej! Oto kilka wskazówek, które pozwolą Ci zacząć. Przeczytaj ten przewodnik, a będziesz wiedział, czego się spodziewać po zainstalowaniu Twojego ogrodzenia. I pamiętaj, nigdy nie jest za późno, aby zainstalować fundament ogrodzenia!

Wykonanie podmurówki pod ogrodzenie

Jeśli chcesz zainstalować ogrodzenie na swojej posesji, będziesz musiał zacząć od przygotowania fundamentu. Aby to zrobić, musisz wiedzieć, jak wykopać dziurę na słupki ogrodzeniowe. Będziesz używać dwóch 4 „x4” słupki, rozmieszczone cztery, sześć, lub osiem stóp od siebie. Po wykopaniu otworów, należy zastosować środek do konserwacji drewna. Następnie, trzeba kopiec betonu wokół każdego słupka. Wreszcie, należy zastosować uszczelniacz silikonowy.
Gdy mamy już fundament ogrodzenia, można przystąpić do budowy ogrodzenia. Zazwyczaj optymalny jest fundament ogrodzenia o wysokości 50-60 cm. Ta głębokość zapewni niezawodność i ekonomiczne wykorzystanie materiałów budowlanych. Jeśli jednak instalujesz lekkie ogrodzenie na słupkach lub innych konstrukcjach, może być konieczne lekkie podniesienie fundamentu. Z kolei cięższy fundament ogrodzenia wymaga bardziej złożonego fundamentu, który uwzględnia strukturę gleby i głębokość zamarzania.
Najbardziej przyjaznym dla budżetu wariantem fundamentu ogrodzenia jest wariant kolumnowy. Jest on najbardziej odpowiedni dla gliniastych gruntów zwałowych. Fundament może być wykonany ze stalowych słupów, słupów azbestowych, muru na betonowej podstawie lub pali śrubowych. Odległość między filarami wynosi na ogół 1,5-2 m. Głębokość otworu zależy od rodzaju gruntu i jego grubości. Przed ułożeniem filarów w otworze układa się poduszkę z gruzu i piasku. Następnie dół wypełnia się betonem.
Zanim zaczniesz kopać, musisz dowiedzieć się o lokalizacji podziemnych mediów. Jeśli planujesz użyć betonu jako fundamentu dla swojego ogrodzenia, musisz oznaczyć je flagą, aby wykop mógł być łatwo uzupełniony, a fundament pozostał nienaruszony. Słupek musi mieć co najmniej cztery cale średnicy i być odporny na gnicie. Powinien być na tyle duży, aby nie został uszkodzony przez deszcz. Należy również upewnić się, że słupki ogrodzeniowe są wystarczająco duże, aby obsłużyć cały ciężar ogrodzenia.

Rodzaje podmurówek ogrodzeniowych

Podmurówki ogrodzeniowe występują w wielu stylach. Sztachety plastikowe do ogrodu Dwa najpopularniejsze to fundamenty kolumnowe i taśmowo-kolumnowe. Oba fundamenty są w stanie utrzymać znaczne obciążenia i są najbardziej uniwersalne ze wszystkich. Aby zbudować ogrodzenie na fundamencie kolumnowym, długość i szerokość taśmy są określone przez wysokość i wagę ogrodzenia. Aby określić, który typ fundamentu będzie działał najlepiej w konkretnej sytuacji, rozważ następujące wskazówki.
Optymalna głębokość dla fundamentów ogrodzenia wynosi około 50-60 centymetrów. Taka głębokość zapewnia niezawodność konstrukcji przy jednoczesnej oszczędności materiałów budowlanych. Lekkie ogrodzenia umieszczone na kamiennych słupkach powinny być lekko podniesione. W przypadku cięższych konstrukcji, takich jak ogrodzenie z tworzywa sztucznego, należy wziąć pod uwagę głębokość zamarzania i strukturę gleby. Poradniki budowlane pomogą określić, czy głębokość powinna wynosić 40 czy 50 centymetrów. W przypadku lekkich ogrodzeń wystarczy fundament o głębokości pół metra.
Fundamenty betonowe wykonuje się z dwóch materiałów: cementu i kamienia kruszonego. Ten drugi jest tańszy i łatwiejszy w wykonaniu, ale podatny na sezonowe ruchy gruntu. Najlepiej sprawdza się na terenach o jednolitej strukturze gleby. Do wykonania betonowego fundamentu pod ogrodzenie najlepiej użyć cementu klasy M500. Ilość cementu nie powinna jednak przekraczać jednej trzeciej całkowitej grubości ogrodzenia. Idealna proporcja wynosi od 0,4 do 0,7.
Inną opcją dla fundamentu ogrodzenia jest fundament gruzowy. Ten fundament jest idealny dla lekkich konstrukcji ogrodzeniowych i może zapewnić długoterminową stabilność. W niestabilnych obszarach preferowane są fundamenty palowe. Ten rodzaj fundamentu polega na zainstalowaniu metalowych pali i wlaniu do nich betonu. Pale muszą być niższe niż poziom zamarzania gleby, aby zapobiec wyciskaniu fundamentu podczas miesięcy zimowych. Przed instalacją należy dokładnie ocenić warunki glebowe.
Chociaż obie metody mogą pracować dla ogrodzeń, fundamenty paskowe i kolumnowe są najbardziej popularne i wszechstronne. Fundamenty paskowe są uniwersalną opcją dla ciężkich przęseł, podczas gdy fundamenty kolumnowe są bardziej stabilne i trwałe niż fundamenty paskowe. Głęboka podstawa będzie trzymać słupy w miejscu mocniej. W połączeniu z fundamentami pasowymi, beton wylewany w studniach może zapewnić mocniejszy i bardziej trwały fundament. Zapewnia również równomierne rozłożenie ciężaru, zapobiegając przesuwaniu się słupów.

Materiały stosowane do budowy podmurówki ogrodzenia

Istnieje kilka różnych typów podmurówek ogrodzeniowych. Najlepszym typem do samodzielnego montażu jest podmurówka listwowo-kolumnowa, która idealnie pasuje do większości istniejących typów ogrodzeń. Aby wykonać podmurówkę ogrodzenia należy obliczyć szerokość i średnicę ogrodzenia oraz przygotować pas betonowy z wywierconymi wcześniej otworami na podpory. Grubość listwy jest uzależniona od wysokości i ciężaru ogrodzenia.
Podczas kopania otworu upewnij się, że unikasz podziemnych mediów. Wykopać otwór w odległości 18 do 24 cali od zaznaczonych mediów. Po wykopaniu otworu należy nasypać na powierzchnię warstwę żwiru. Następnie ustaw słupek na wierzchu żwiru i ubij go. Następnie przygotować mieszankę betonową zgodnie z instrukcjami producenta. Gdy beton jest ustawiony, dołączyć panele ogrodzeniowe i sztachety do słupków.
Opcją jest również plastikowy fundament ogrodzenia. Nie jest tak wytrzymały jak wylany beton, ale stanowi dobrą podstawę dla ogrodzenia. Ten rodzaj ogrodzenia nie jest prawdopodobne, aby być uszkodzony przez ręce, broń kamienną lub niewybuchowych ataków dystansowych. Jednak może być możliwe, aby znaleźć regiony farby, które mogą zwiększyć jego estetykę. Podmurówka ogrodzenia plastikowego może być dobrym wyborem dla ścian, ale nie dla sufitów.
Słupki narożne to zazwyczaj drewno impregnowane. Stalowe słupki typu t nie nadają się na fundamenty ogrodzenia. Aby wzmocnić fundament, należy użyć słupka narożnego. Powinien on mieć średnicę od sześciu do ośmiu cali i głębokość co najmniej trzech i pół stopy. Górna szyna powinna być bezpiecznie zakotwiczona do słupka narożnego. Górna szyna może być również przymocowana do słupka narożnego za pomocą nakładki na szynę. Korzystanie z fundamentu ogrodzenia wymaga kilku materiałów, aby być ustawione.
Drewno cedrowe to kolejny świetny wybór na ogrodzenie. Drewno cedrowe jest popularne ze względu na swoje ścisłe usłojenie i czerwony odcień. Naturalne oleje w drewnie cedrowym sprawiają, że jest ono mniej podatne na gnicie. Ogrodzenia cedrowe mogą trwać do dwudziestu lat, jeśli są odpowiednio traktowane, chociaż ta metoda może nie być odpowiednia dla suchych klimatów. Ważne jest, aby użyć penetrującej bejcy na ogrodzenia cedrowe.

Inspekcja fundamentu ogrodzenia

Jedną z pierwszych rzeczy do sprawdzenia podczas instalacji nowego ogrodzenia jest fundament. Solidny fundament jest krytyczny dla integralności strukturalnej ogrodzenia. Podczas instalacji należy wziąć pod uwagę kilka czynników, w tym rodzaj gleby i obecność wysypiska śmieci. Jeśli fundament nie jest solidny, zawiedzie przed zainstalowaniem ogrodzenia. Dlatego należy zatrudnić landscaper, aby wykonać dokładną kontrolę fundamentu przed zainstalowaniem ogrodzenia.
Oprócz określenia fundamentu nowego ogrodzenia, należy również sprawdzić przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego. Miami-Dade County wymaga inspekcji fundamentów ogrodzenia w ramach pozwolenia na budowę dla struktur niemaszynowych. Poniżej wymieniono kroki, które należy podjąć, aby zapewnić zgodność z kodami miejskimi, powiatowymi i stanowymi. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową miasta Miami lub zadzwoń na linię informacyjną ds. zagospodarowania przestrzennego.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

By akte