Jest wiele czynników, które decydują o cenie ogrodzenia. Materiały i robocizna stanowią około 50% całkowitego kosztu. Wielkość obszaru, który jest ogrodzony i warunki witryny będą również wpływać na koszt. Dodatkowo, większość obszarów wymaga pozwolenia na budowę i zgody stowarzyszenia właścicieli domów, aby zainstalować ogrodzenie. Oto kilka pomocnych informacji na temat ogrodzeń cena. Dowiedz się również więcej o różnych typach ogrodzeń. Wymienione poniżej są niektóre z najbardziej popularnych typów ogrodzeń.

płoty plastikowe

Plastikowe ogrodzenia są niedrogie w instalacji i utrzymaniu, ale trzeba rozważyć cenę rozbiórki i ponownego wykorzystania istniejącej siatki drucianej. Zniszczenie siatki drucianej może kosztować od 3 do 5 dolarów za stopę liniową, ale można odsprzedać łańcuch, jeśli jest w dobrym stanie, aby zmniejszyć opłatę. Aby zainstalować plastikowe ogrodzenie, trzeba będzie płaski, poziom działki, która jest wolna od dużych drzew i krzewów. Ta praca może kosztować od 40 do 150 dolarów za godzinę.
Rozważając cenę plastikowego ogrodzenia, należy wziąć pod uwagę długość i wysokość. plastikowe ogrodzenia o wysokości czterech stóp mają zazwyczaj długość 150 stóp. Obejmuje to cztery słupki narożne i dwa słupki bramowe. Będziesz musiał zmierzyć obwód obszaru, aby określić, ile materiału będziesz potrzebował i ile słupków i kawałków sprzętu będziesz potrzebował. Koszt materiału będzie zależeć od wysokości i stylu nowego ogrodzenia.
Ogrodzenie plastikowe jest dostępne w różnych wysokościach, w zależności od sytuacji. Ogólnie rzecz biorąc, wysokości ogrodzenia opierają się na obszarze, w którym ogrodzenie jest zainstalowany, a poziom bezpieczeństwa, że oferuje. Generalnie, ogrodzenia o wysokości trzech stóp są łatwiejsze do podskoczenia niż ogrodzenia o wysokości sześciu stóp. Jeśli nie masz pewności co do wymaganej wysokości, skonsultuj się z lokalnym kodem. Jednakże, jeśli jesteś w pośpiechu, aby zainstalować nowy płot, rozważ użycie projektu DIY i zaoszczędzić 50% całkowitego kosztu.

Ogrodzenia prywatne z drewna

Chociaż istnieje wiele drewnianych ogrodzeń prywatności dostępne, nadal można dostosować cenę jednego, aby dopasować swój budżet. Sztachety plastikowe do ogrodu Najpopularniejszym materiałem na ogrodzenia prywatności jest drewno, które jest trwałe i uniwersalne. To może trwać tak długo, jak 20 lat. Koszt drewnianych ogrodzeń prywatności różni się w zależności od gatunku, który wybierzesz. Sosna i cedr to dwa z bardziej popularnych typów. Podczas gdy sosna jest tańsza niż cedr, wymaga więcej konserwacji i nie będzie trwać tak długo.
Między innymi rodzaj użytego drewna będzie miał wpływ na cenę. Sosna poddana obróbce ciśnieniowej jest na tańszym końcu przedziału cenowego. Western Red Cedar i Redwood są w środku. Każdy gatunek drewna ma zalety i wady, więc ważne jest, aby zbadać każdy z nich przed podjęciem ostatecznej decyzji. Możesz sprawdzić niektóre z zalet i wad każdego rodzaju materiału, czytając recenzje online. Szczegółowy przewodnik po różnych rodzajach drewna The Spruce to świetne miejsce do rozpoczęcia badań.
Cedr to kolejne popularne drewniane ogrodzenie prywatności. Cedr jest tańszy i ma większą wartość estetyczną niż większość drewna. Jego naturalny zapach służy również jako naturalny środek odstraszający owady. Jednak cedr jest bardzo wrażliwy na wilgoć, a najlepiej unikać go w wilgotnym klimacie. Jeśli planujesz kupić ogrodzenie wykonane z cedru, pamiętaj, aby skonsultować się z wykonawcą o tym, czy jest to najlepszy materiał dla konkretnego środowiska.

Ogrodzenia z profili łupanych

Cena ogrodzeń split-rail różni się w zależności od rodzaju materiału. Żółta sosna jest najczęstszym materiałem używanym do ogrodzeń i może kosztować od 10 do 14 dolarów za stopę liniową. Jednak nie jest to długoterminowa opcja i może trwać tylko dziesięć do dwudziestu pięciu lat. Jeśli szukasz, aby zaoszczędzić pieniądze, można zdecydować się na ciśnieniowej sosny zamiast. Malowanie ogrodzenia split-rail będzie kosztować od 4 dolarów do 8 dolarów za stopę liniową.
Można też zastanowić się nad rodzajem szyn, które zostaną użyte. Okrągłe sztachety są droższe niż płaskie. Jednak oferują one bardziej rustykalny wygląd gospodarstwa. Jednak mogą one być również trudne do zainstalowania w pochyłych obszarach, a to może dodać do ceny ogrodzenia. Przygotowanie gleby jest niezbędne przy wyborze rodzaju ogrodzenia z sztachety dzielonej dla Twojej nieruchomości. Ważne jest również, aby rozważyć lokalizację ogrodzenia, ponieważ słaba gleba może ograniczyć jego rozmiar.
Przy wyborze materiału, drewno jest najczęstszym typem. plastikowe ogrodzenia mogą być łatwo zainstalowane, i dodają atrakcyjności do swojej nieruchomości. Jeśli wybierzesz cedr lub inne drewno do ogrodzenia split-rail, możesz zdecydować się na prostą siatkę drucianą, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim dzieciom. Cena ogrodzeń split-rail będzie zależeć od wielkości Twojego podwórka. Możesz kupić różne kolory ogrodzeń split-rail.

płoty plastikowe

Koszt ogrodzeń plastikowych jest bardzo zróżnicowany, ale istnieją pewne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy określaniu ostatecznego kosztu. Wskaźnik drutu jest czynnikiem w kosztach, ponieważ dyktuje, jak gruby jest drut. Wyższy wskaźnik oznacza grubszy drut, a im niższy wskaźnik, tym mniej kosztowny będzie drut. Oprócz grubości, rodzaj drutu wybrać będzie miał wpływ na ostateczną cenę. Jeśli planujesz ogrodzenia w zwierząt gospodarskich, należy wybrać grubszy wskaźnik, który kosztuje więcej za stopę liniową.
Cena ogrodzenia z tworzywa sztucznego różni się w zależności od materiału, okablowania i wysokości. Może służyć jako skuteczny znacznik granic dla małych zwierząt i może być lekki. W połączeniu z drutem kolczastym zapewnia skuteczne zabezpieczenie przed drapieżnikami. Ponadto, ogrodzenia plastikowe mogą być tanim, uniwersalnym rozwiązaniem dla wielu zastosowań. Należy jednak pamiętać, że ogrodzenia plastikowe nie są przeznaczone do każdego projektu. Jeśli masz obszerny projekt, należy skonsultować się z profesjonalistą na temat materiału, kosztów i instalacji.
Podczas gdy ogrodzenia plastikowe można kupić za ułamek pierwotnego kosztu, wybór wysokiej jakości ocynkowanego ogrodzenia plastikowego zapewni, że będzie on trwał długo. Dobrym sposobem na oszacowanie ceny plastikowych ogrodzeń jest porównanie cen między dwoma producentami. Ogrodzenie, które kosztuje 1500 dolarów za stopę liniową, będzie prawdopodobnie najmniej kosztowną opcją. Jeśli jednak jesteś na napiętym budżecie, możesz wybierać spośród różnych materiałów, w tym drewnianych słupków i ocynkowanego drutu.

płoty plastikowe

Cena ogrodzeń plastikowych może być różna. Przed zakupem najlepiej skonsultować się z profesjonalistą. Może być potrzebne pozwolenie i licencja na montaż ogrodzenia. Cena ogrodzeń plastikowych zależy od rodzaju i wielkości ogrodzenia, a także jego akcesoriów. Jeśli planujesz zainstalować plastikowe ogrodzenie na swoim podwórku, musisz upewnić się, że odległość między dwoma ogrodzeniami jest nie mniejsza niż 2 metry. Odległość między płotami powinna być na tyle duża, aby zwierzę mogło się wycofać bez dotykania go. Zwierzęta, które żyją na bagnach, mogą zostać poważnie poparzone w przypadku długotrwałego kontaktu z plastikowym ogrodzeniem.
Cena plastikowego ogrodzenia zależy od kilku czynników, w tym rodzaju źródła zasilania, z którego korzystasz, jak daleko ogrodzenie zostanie zainstalowane, a także profesjonalisty, który go instaluje. plastikowe ogrodzenia mogą wahać się w cenie od 0,60 USD do 1,25 USD za stopę liniową, w tym koszt ładowarki. Większość ładowarek są zasilane z baterii, podłączony do standardowego gniazdka. Niektóre z droższych modeli są zasilane energią słoneczną, lub uruchomić z akumulatora morskiego.
płoty plastikowe
Cena plastikowych ogrodzeń zależy od kilku czynników, w tym projektu i instalatora. plastikowe ogrodzenia mogą wahać się w cenie od około 17 dolarów za stopę liniową do około 3.816 dolarów za stopę liniową średnio, chociaż niektórzy instalatorzy ogrodzeń mogą pobierać opłaty inaczej. Niektóre opłaty za stopę liniową, podczas gdy inne opłaty za godzinę lub liczbę wstępnie zmontowanych paneli ogrodzeniowych. Niezależnie od przypadku, ogólny koszt plastikowego ogrodzenia będzie mniej więcej taki sam.
Kolor i tekstura ogrodzenia z tworzywa sztucznego mogą mieć znaczenie dla ceny ogrodzenia z tworzywa sztucznego. Większość ogrodzeń są białe lub tan i posiadają płaskie wykończenie. Jednak niektórzy producenci oferują różne kolory, w tym woodgrain, brązowy, i czarny. Plastikowe ogrodzenie malowane w tych kolorach będzie kosztować około 40 procent więcej niż biały płot. Kolor cedrowy z teksturą woodgrain, z drugiej strony, będzie kosztować od 10 do 15 procent więcej niż biały płot pomalowany na biało.
Kolejnym czynnikiem wpływającym na cenę ogrodzeń plastikowych jest rodzaj i jakość inhibitorów UV i stabilizatorów stosowanych w ich konstrukcji. Materiały te pomagają zapobiegać topnieniu i ugięciu materiału z powodu codziennej ekspozycji. Jakość plastikowego ogrodzenia będzie zawierać dwutlenek tytanu jako inhibitor ultrafioletu, ale należy sprawdzić etykietę, aby upewnić się, że otrzymujesz odpowiednią ilość. Innym czynnikiem, który napędza koszt plastikowych ogrodzeń jest bramy i inne akcesoria.
Pozwolenia na ogrodzenie
Jeśli rozważasz instalację ogrodzenia w swoim domu, powinieneś zrozumieć, co pociąga za sobą proces uzyskiwania zezwoleń. Chociaż nie jest to wymagane wszędzie, w obszarach miejskich, pozwolenia są niezbędne do budowy ogrodzenia. Pozwolenia można uzyskać na poziomie miasta lub powiatu. Dlatego też, jeśli mieszkasz w obszarze niezamieszkałym, musisz skontaktować się z miastem lub powiatem przed złożeniem wniosku o pozwolenia. Jeśli jednak mieszkasz w mieście włączonym, możesz po prostu ubiegać się o pozwolenia od miasta.
W większości przypadków, ogrodzenia o wysokości poniżej 7 stóp nie wymagają pozwolenia na budowę. Jednak ściany, które są wyższe niż to musi uzyskać zgodę od Wydziału Planowania Miasta. Ponadto, jeśli ogrodzenie jest budowane w pobliżu pasa zieleni, obszaru chronionego lub stromego zbocza, wymagane jest pozwolenie. Jeśli jednak nie jesteś pewien, czy potrzebujesz pozwolenia, najlepiej zatrudnić profesjonalnego geodetę.
Przed rozpoczęciem projektu, ważne jest, aby znać dokładny koszt materiałów ogrodzeniowych i pracy. Materiały i koszty pracy przy instalacji ogrodzenia mogą wynosić od 5 do 35 dolarów za stopę liniową. Jeśli planujesz zainstalować ogrodzenie wokół basenu, może być potrzebne pozwolenie na budowę. Jeśli mieszkasz na rogu działki, twój frontowy jard jest zdefiniowany jako szerokość nieruchomości od przedniej linii nieruchomości do najbliższego budynku.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

By akte