Sztachety plastikowe drewnopodobne Ogrodzenia plastikowe drewnopodobne a ogrodzenia winylowe

Jeśli zastanawiasz się nad budową ogrodzenia na swoim podwórku, rozważ winyl lub tworzywo sztuczne drewnopodobne. Sztachety plastikowe do ogrodu Materiały te są tańsze od drewna, ale równie trwałe. Można je bejcować lub malować, aby pasowały do wystroju domu. Oto kilka powodów, dla których warto wybrać winyl zamiast drewna. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. W tym artykule porównano zalety i wady ogrodzeń z winylu i drewna. Ten artykuł jest okresowo aktualizowany, aby odzwierciedlić najnowsze trendy w materiałach ogrodzeniowych.

Ogrodzenia winylowe są tańsze niż drewniane

Ogrodzenia z winylu mają wiele zalet. Są one bardziej wytrzymałe niż drewno i lepiej niż ono znoszą uderzenia i warunki pogodowe. W wilgotnym klimacie ogrodzenia drewniane zaczynają gnić i wymagają stałej dbałości o szczegóły. Co więcej, drewniane ogrodzenia mogą być narażone na działanie termitów i rdzewiejących gwoździ. Z kolei ogrodzenia winylowe nie wymagają malowania ani uszczelniania i są znacznie tańsze od drewnopodobnych ogrodzeń plastikowych.

Jedną z głównych różnic między ogrodzeniami z winylu a ogrodzeniami z tworzyw drewnopodobnych jest koszt. Podczas gdy ogrodzenia drewniane kosztują więcej, zakup ogrodzenia winylowego jest znacznie tańszy. Największą zaletą ogrodzeń z winylu jest ich niska konserwacja. Ponadto ogrodzenia z winylu wymagają niewielkiej lub żadnej konserwacji. Ponadto ogrodzenia z winylu są trwalsze niż ogrodzenia z tworzywa sztucznego przypominającego drewno. Oba materiały są atrakcyjne, więc warto je rozważyć przed podjęciem decyzji.

Oprócz tego, że są tańsze, ogrodzenia winylowe mają kilka innych zalet. Na przykład, ogrodzenie z winylu będzie służyć przez bardzo długi czas. Ogrodzenie drewnopodobne może przetrwać ponad 50 lat. Ale ogrodzenie winylowe zacznie blaknąć po roku i stanie się proszkowate w dotyku. Innym minusem ogrodzeń z winylu jest to, że nie można ich poddać recyklingowi, więc kończą na wysypisku śmieci, gdzie stanowią zagrożenie dla środowiska.

W porównaniu z drewnem, ogrodzenia winylowe są łatwe w utrzymaniu. Po wydaniu pieniędzy na instalację nie trzeba się martwić o koszty konserwacji. Ogrodzenie winylowe nie będzie wymagało częstego bejcowania ani impregnacji, jak w przypadku drewna. W przeciwieństwie do drewna, ogrodzenia winylowe nie rdzewieją. Drewno nie jest tak trwałe jak winyl, więc być może trzeba będzie je wymieniać co dziesięć lub piętnaście lat. Jeśli planujesz większy projekt, drewno może być lepszym rozwiązaniem.

Jeśli jednak chodzi o konserwację, ogrodzenia drewniane wymagają częstego mycia ciśnieniowego. Ponadto, ogrodzenia drewniane wymagają ciągłego bejcowania i malowania. Nawet jeśli zabejcowałeś swój drewniany płot farbą wysokiej jakości, wkrótce staną się one rozszczepione, odbarwione lub wypaczone. Tymczasem ogrodzenia winylowe nie wymagają bejcowania ani malowania, nie trzeba ich też często naprawiać. Ogrodzenia drewniane również mają tendencję do wypaczania się i gnicia, przez co wymagają częstych napraw i wymiany.

Ogrodzenia winylowe są bardziej trwałe

Ogrodzenia winylowe to doskonała alternatywa dla tradycyjnych ogrodzeń drewnianych, a ponadto są one dostępne w różnych kolorach. Chociaż nie wyglądają dokładnie jak drewniane, ogrodzenia winylowe są wykonane z trwałych materiałów, które zachowują swój wygląd przez długi czas. Ponadto nie wymagają one tak częstej konserwacji jak ogrodzenia drewniane. Ponadto mają masywne panele, które zwiększają prywatność. Będziesz mógł dopasować kolor swojego obecnego ogrodzenia bez konieczności wydawania fortuny na naprawy.

Jeśli chodzi o trwałość, winyl wygrywa w pierwszym pojedynku. W porównaniu z drewnem, winyl jest w stanie wytrzymać ekstremalne warunki pogodowe i jest znacznie bardziej odporny na gnicie i grzyby. Chociaż ogrodzenia drewniane mogą przetrwać nawet 20 lat, w końcu gniją i wymagają wymiany. Ostatecznie, koszt ogrodzenia drewnianego zależy od rodzaju drewna. Niektóre gatunki drewna są naturalnie bardziej wytrzymałe niż inne i łatwiejsze w utrzymaniu.

Podczas gdy drewniane ogrodzenie będzie wymagało mycia ciśnieniowego, ponownego uszczelniania lub barwienia, aby zachować jego nowy wygląd, nie będą one trwały tak długo jak ogrodzenia winylowe. Drewniane ogrodzenia mogą wyglądać świetnie przez lata, ale z czasem gniją, wypaczają się lub rozpadają. Ogrodzenia winylowe nie są podatne na te problemy i wytrzymają 20 lat lub więcej bez konieczności konserwacji.

Inną ważną zaletą ogrodzenia z winylu jest łatwość jego konserwacji. Czyszczenie ogrodzenia winylowego jest łatwe, a większość z nich można wykonać za pomocą węża ogrodowego lub myjki ciśnieniowej. Podczas gdy ogrodzenia drewniane wymagają mycia elektrycznego, ogrodzenia winylowe wymagają jedynie spuszczenia węża co jakiś czas. Ponieważ drewno jest porowate, może gnić oraz porastać pleśnią i grzybami. Ponadto na białych ogrodzeniach bardziej widać zabrudzenia. W przeciwieństwie do drewna, ogrodzenie winylowe jest znacznie łatwiejsze do naprawy w razie potrzeby.

Ogrodzenia winylowe mogą być jednak również szkodliwe dla środowiska. Wytwarzają one lotne związki organiczne (VOC), które zanieczyszczają powietrze i nie są korzystne dla zdrowia ludzi. PCW nie jest korzystne dla środowiska, ponieważ zawiera toksyczne substancje chemiczne i rakotwórcze, które są uwalniane do powietrza podczas produkcji. Powstałe w ten sposób emisje są szkodliwe dla drzew. Z drugiej strony, ogrodzenie winylowe nie uwalnia do powietrza lotnych związków organicznych (VCM).

Ogrodzenia winylowe mogą być malowane

Jeśli chodzi o malowanie ogrodzeń z winylu, wielu właścicieli domów decyduje się na całkowitą rezygnację z tego procesu. Chociaż ten piękny materiał może wytrzymać wiele warstw farby, jest kilka rzeczy, które należy rozważyć przed rozpoczęciem. Czyszczenie jest kluczowym krokiem do malowania ogrodzenia i powinno być wykonane przy użyciu ciepłej wody z mydłem i węża. Pozwoli to uniknąć problemów z przyleganiem farby. Przed rozpoczęciem malowania powierzchnia powinna być również dokładnie wysuszona. Postępuj zgodnie z poniższymi krokami, aby uzyskać profesjonalnie wyglądające ogrodzenie.

Przed rozpoczęciem malowania należy wybrać farbę odpowiednią dla danego materiału. Farby na bazie akrylu będą lepiej przylegać do winylu niż farby olejne. Należy wybrać farbę wysokiej jakości, aby uniknąć pękania lub łuszczenia się. Po wyschnięciu farby należy uszczelnić ogrodzenie winylowe. Ten krok ochroni go przed żywiołami i zapewni, że farba pozostanie świeża i nie wyblakła. Profesjonalna firma malarska będzie wiedziała, jakie materiały są odpowiednie do tego zadania.

Przed pomalowaniem ogrodzenia należy zastosować podkład. Powinien on być odporny na rozwój pleśni i grzybów oraz przylegać do winylu. Można użyć farby przeznaczonej do okiennic winylowych. Aby zmniejszyć ilość śladów pędzla, należy użyć rozpylacza do farb. Przyspieszy to również proces malowania. Gotowe ogrodzenie będzie wyglądać pięknie, a dzięki użyciu rozpylacza zaoszczędzisz czas. Jeśli masz na to środki, kup rozpylacz.

Malowanie białego ogrodzenia z winylu nie jest dobrym rozwiązaniem. Farba potrzebuje czegoś, do czego mogłaby przylgnąć. Potrzebuje czegoś, do czego może przylgnąć, i tu właśnie w grę wchodzi podkład. Bez zagruntowania ogrodzenia, farba nie będzie przylegać do niego i będzie kapać, pozostawiając ciemny plastik wokół krawędzi i narożników. Tak więc, zanim pomalujesz swoje ogrodzenie winylowe, upewnij się, że dokładnie przeczytałeś instrukcję. Nie chcesz skończyć żałując swojej decyzji.

Płot winylowy można pomalować za pomocą rozpylacza. Puszkę barwnika do winylu można kupić w sklepie z artykułami gospodarstwa domowego lub w Internecie. Jeśli zdecydujesz się na użycie rozpylacza do farb, pamiętaj o założeniu okularów ochronnych, ponieważ zniszczysz powierzchnię winylu i stracisz gwarancję. Należy również skontaktować się z producentem, aby uzyskać szczegółowe instrukcje. Istnieją również specjalne produkty do malowania ogrodzeń winylowych. Jeśli nie jesteś pewien, czy używać rozpylacza, powinieneś kupić taki, który jest przeznaczony specjalnie do tego materiału.

Ogrodzenia winylowe mogą być bejcowane

Plamy na ogrodzeniach z winylu mogą powstać na kilka sposobów. Do usuwania uporczywych plam można użyć spirytusu mineralnego lub plastikowego skrobaka. W przypadku trudniejszych plam należy użyć nieściernego padu do czyszczenia. Należy pamiętać, aby nie używać ściernych środków czyszczących, ponieważ mogą one porysować ogrodzenie winylowe. Można również zakupić komercyjny produkt czyszczący w firmie zajmującej się dostawą materiałów do ogrodzeń.

Oprócz barwienia, ogrodzenia winylowe nie wymagają wielu zabiegów konserwacyjnych. Chociaż nie trzeba malować ani szlifować ogrodzenia z winylu, warto od czasu do czasu poświęcić mu trochę uwagi. Proste metody czyszczenia mogą zapobiec powstawaniu plam i sprawić, że ogrodzenie będzie wyglądać lepiej. Należy tylko pamiętać, aby po każdym czyszczeniu dobrze je spłukać. Można również użyć łagodnego detergentu lub delikatnego mydła, aby usunąć brud i zanieczyszczenia.

Jeśli planujesz pomalować swoje ogrodzenie winylowe, upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami producenta dotyczącymi używania sprzętu. Niektóre plamy mogą powodować smugi na ogrodzeniu winylowym. Aby uniknąć smug, należy używać oryginalnego rozpylacza producenta. Ważne jest także, aby przestrzegać instrukcji dotyczących grubości każdej warstwy. Ponadto każdą warstwę należy nakładać równomiernie. Należy starać się unikać smug, ponieważ farba nie przylega dobrze do winylu. Spowoduje to również, że farba będzie wyglądać nieciekawie.

Malowanie ogrodzenia winylowego to kolejna opcja. Jeśli masz pomalowany dom, to będzie kolidować z kolorem ogrodzenia. W takim przypadku można wybrać inny kolor dla swojego ogrodzenia winylowego. Minusem jest to, że trzeba będzie najpierw usunąć starą farbę i przygotować powierzchnię dla nowego. Proces ten zajmie trochę czasu i będzie kosztować Cię z czasem. Jeśli chcesz mieć ogrodzenie, które wymaga niewielkiej konserwacji lub nie wymaga jej wcale, możesz wybrać białe ogrodzenie winylowe.

Chociaż niektóre plamy mogą być trudne do usunięcia z ogrodzeń winylowych, bardzo łatwo jest je wyczyścić, jeśli wie się, jak to zrobić. Istnieje kilka różnych metod, aby to zrobić, ale najskuteczniejszym sposobem czyszczenia ogrodzeń z winylu jest czyszczenie przy użyciu naturalnych i przyjaznych dla środowiska środków czyszczących. Oprócz łagodnego narzędzia do szorowania można również użyć octu. Ocet jest silnym środkiem antybakteryjnym, który zabija dziesiątki patogenów.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

By akte