Sztachety plastikowe drewnopodobne Zalety i wady ogrodzeń z winylu i tworzyw drewnopodobnych

Ogrodzenia winylowe i wykonane z tworzyw drewnopodobnych mają różne wady i zalety. Sztachety plastikowe do ogrodu Podczas gdy te pierwsze są bardziej atrakcyjne, ogrodzenia winylowe są zazwyczaj bardziej trwałe i odporne na plamy. Ogrodzenia winylowe i z tworzyw drewnopodobnych są droższe od tradycyjnych ogrodzeń drewnianych. Ponieważ jednak są one wykonane z tych samych materiałów, na dłuższą metę zaoszczędzisz pieniądze. Czytaj dalej, aby poznać zalety ogrodzeń z winylu i tworzyw drewnopodobnych.

Ogrodzenia z tworzywa sztucznego PCV są bardziej atrakcyjne niż tradycyjne drewniane

Tradycyjne ogrodzenia drewniane są piękne i rustykalne, ale po pewnym czasie ich wygląd zaczyna blaknąć. Z drugiej strony, ogrodzenie z tworzywa sztucznego jest znacznie łatwiejsze do czyszczenia niż drewniane i będzie służyć przez lata. Jest to duża zaleta w porównaniu z drewnem, które wymaga bejcowania i regularnej konserwacji. Piękno ogrodzenia drewnianego można również uzyskać za znacznie niższą cenę.

Dodatkowo, ogrodzenie z tworzywa sztucznego PCV jest bardziej przyjazne dla środowiska niż drewno. Żywotność ogrodzenia z PCV jest trzykrotnie dłuższa niż w przypadku ogrodzenia drewnianego, co oznacza, że będziesz miał mniej pieniędzy do wydania na kolejne instalacje. Ogrodzenie winylowe oferuje również dużą elastyczność. W zależności od wysokości i koloru ogrodzenia, można wybrać styl, który najlepiej pasuje do krajobrazu. Na przykład, ogrodzenie zapewniające prywatność jest doskonałą opcją dla ogrodu.

Drewno to kolejny naturalny wybór na ogrodzenie, a jego zaletą jest to, że ulega biodegradacji. Drewno jest również naturalnie odporne na szkodniki i gnicie. Chociaż ogrodzenia winylowe są mniej atrakcyjne, mogą służyć przez wiele lat. Ponadto ogrodzenia z tworzywa sztucznego PCV są bardziej atrakcyjne wizualnie i tańsze niż ogrodzenia drewniane. Ogrodzenia z winylu wymagają jednak więcej zabiegów konserwacyjnych, a w dłuższej perspektywie czasowej będą Państwa więcej kosztować.

Jedną z największych wad drewnianego ogrodzenia jest to, że wymaga ono regularnej konserwacji, aby zachować swoje piękno. Trzeba będzie regularnie malować i bejcować drewniane ogrodzenie, co jest drogie i czasochłonne. Ponadto, jeśli zaniedbać swoje drewniane ogrodzenie, może zacząć gnić i wypaczać się w czasie. To sprawi, że Twój drewniany płot będzie wyglądał niechlujnie i może zmniejszyć jego atrakcyjność dla potencjalnych nabywców.

Oprócz tego, że są bardziej atrakcyjne, ogrodzenia winylowe mają szereg zalet. W przeciwieństwie do tradycyjnych ogrodzeń drewnianych, są one mniej podatne na gnicie, ponieważ nie wchłaniają wilgoci. Ogrodzenie winylowe nie gnije, a ponadto dłużej wygląda jak nowe. Kolejną zaletą ogrodzeń winylowych jest to, że są bardziej wytrzymałe niż drewniane, a poszczególne elementy ogrodzenia można łatwo złożyć.

Ogrodzenia winylowe są bardziej trwałe

W porównaniu z drewnopodobnymi ogrodzeniami plastikowymi lub drewnianymi, winyl jest zdecydowanym zwycięzcą. Ogrodzenia winylowe są znacznie łatwiejsze w utrzymaniu, nie wymagają bejcowania i są odporne na insekty. Dodatkowo, w porównaniu z drewnem, ogrodzenia winylowe kosztują znacznie mniej w ciągu pierwszych dziesięciu lat, co daje zwrot z inwestycji w wysokości sześciu i pół raza. Przeczytaj więcej szczegółów. Ogrodzenia winylowe są również bardziej atrakcyjne dla większości ludzi i na ogół są o wiele bardziej przystępne cenowo niż drewnopodobne ogrodzenia plastikowe.

Chociaż plastikowe ogrodzenia drewnopodobne mogą wyglądać bardzo atrakcyjnie, wymagają regularnej konserwacji, aby zachować swój wygląd. Mycie ciśnieniowe, bejcowanie i malowanie mogą spowodować, że ogrodzenie zacznie blaknąć. Chociaż ogrodzenia drewniane można malować, farba w końcu odpryskuje i łuszczy się. Podobnie, malowanie ogrodzeń winylowych jest trudnym projektem do samodzielnego wykonania. Jeśli masz uszkodzone ogrodzenie winylowe, powinieneś rozważyć skorzystanie z profesjonalnej pomocy w jego naprawie.

Czyszczenie ogrodzeń winylowych jest bardzo proste. Można je czyścić za pomocą węża ogrodowego i wiadra z wodą z mydłem. Ptasie odchody nie wpłyną na żywotność ogrodzenia, ale od czasu do czasu trzeba będzie je wyczyścić. Czyszczenie ogrodzenia winylowego jest łatwe i niedrogie, co sprawia, że jest to dobra inwestycja na dłuższą metę. I w przeciwieństwie do plastikowych ogrodzeń drewnopodobnych, nie trzeba go bejcować ani malować.

Jedną z największych zalet ogrodzeń winylowych jest ich trwałość. W porównaniu z plastikowymi ogrodzeniami przypominającymi drewno, ogrodzenia winylowe wytrzymują ponad 50 lat. Ogrodzenia drewniane są zwykle wymieniane co 20 lat. Choć trwałość winylu jest porównywalna z trwałością drewna, z czasem blaknie on i gnije. I w przeciwieństwie do drewna, winylu nie można poddać recyklingowi, więc skończy na wysypisku śmieci.

Chociaż plastikowe ogrodzenia przypominające drewno są bardziej atrakcyjne i uniwersalne, wymagają też więcej konserwacji. Regularne czyszczenie za pomocą węża ogrodowego pomoże chronić wykończenie ogrodzenia z winylu. W przeciwieństwie do drewnopodobnych ogrodzeń plastikowych, ogrodzenia winylowe nie wymagają świeżej farby lub uszczelniacza co kilka lat, a przy odpowiedniej pielęgnacji ogrodzenia winylowe będą służyć przez dziesięciolecia. Przy odpowiedniej konserwacji ogrodzenie winylowe może nawet przewyższyć trwałość ogrodzenia z tworzywa sztucznego przypominającego drewno.

Ogrodzenia kompozytowe są podatne na przebarwienia

Ogrodzenia kompozytowe są wykonane z przetworzonego plastiku i drewna. Nie wymagają one prawie żadnej konserwacji. Można je łatwo czyścić wodą z mydłem lub myjką elektryczną. Nie blakną ani nie wykazują oznak gnicia i pleśni. Ponadto ogrodzenia te nie wymagają malowania ani bejcowania. Są one również niezwykle trwałe. Chociaż plamienie jest problemem, ogrodzenia kompozytowe są odporne na działanie trudnych warunków atmosferycznych.

Chociaż ogrodzenia kompozytowe można bejcować, nie wymagają one malowania. Są one również przyjazne dla środowiska, ponieważ do utrzymania ich wyglądu wystarczy łagodny detergent i woda. Ogrodzenia kompozytowe są również niezwykle trwałe i nie wymagają malowania. Ogrodzenia kompozytowe mogą być montowane przy użyciu tradycyjnych łączników. Są one również przyjazne dla środowiska, ponieważ nawet 95% materiałów do ich produkcji pochodzi z recyklingu. Jednak niektóre produkty kompozytowe nie mogą być poddawane recyklingowi i mogą się plamić.

Wadą ogrodzeń kompozytowych są ich ograniczone możliwości stylistyczne. W przeciwieństwie do ogrodzeń drewnianych i winylowych, ogrodzenia kompozytowe są ograniczone do wzorów, w których wykorzystuje się deski, takich jak skrzynka cieni, ogrodzenia prywatne i słupki i sztachety. Ogrodzenia kompozytowe są również podatne na przebarwienia, zwłaszcza gdy znajdują się w pobliżu roślin i innych elementów. Niemniej jednak ogrodzenia kompozytowe są tańsze niż ogrodzenia drewniane lub winylowe. Co więcej, ogrodzenia kompozytowe ulegają biodegradacji, co czyni je wyborem przyjaznym dla środowiska.

Chociaż ogrodzenia kompozytowe można poddawać recyklingowi, nie są one całkowicie wolne od dodatków chemicznych. Niektórzy producenci stosują nawet bezodpadowy proces produkcji. Jeśli szukasz przyjaznego dla środowiska sposobu na ogrodzenie swojego podwórka, wybierz ogrodzenia kompozytowe. Zalety ogrodzeń kompozytowych przeważają nad ich wadami. Są one wytrzymałe i odporne na działanie trudnych warunków atmosferycznych. Jeśli obawiasz się, że ogrodzenia kompozytowe mogą ulec przebarwieniu lub wyblaknąć, wybierz inną opcję.

Jeśli nie zachowasz ostrożności, ogrodzenia kompozytowe są podatne na przebarwienia. Gdy panele są mokre i suche, pojawiają się ślady taniny. Ślady te znikają po kilku cyklach mokrych i suchych. Jeśli tak się stanie, ogrodzenia kompozytowe mogą wymagać barwienia. Jeśli zależy Państwu na trwałym ogrodzeniu, należy wybrać ogrodzenie wykonane z kompozytu Hyperion. Ogrodzenia te są odporne na pleśń i gnicie.

Ogrodzenia kompozytowe są tańsze niż ogrodzenia z tworzyw sztucznych drewnopodobnych

Mimo że oba te materiały są podobne, różnią się znacznie, jeśli chodzi o koszty. Ogrodzenia drewniane kosztują zazwyczaj około 15 dolarów za stopę, natomiast ogrodzenia kompozytowe z tworzywa sztucznego mniej niż połowę tej kwoty. Ogrodzenia kompozytowe można kupić w postaci prefabrykowanych arkuszy, co skraca czas instalacji i obniża całkowity koszt robocizny. Ponadto ogrodzenia kompozytowe nie wymagają bejcowania ani malowania i są odporne na działanie czynników atmosferycznych.

Innym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest konserwacja. Ogrodzenia drewniane wymagają regularnych napraw i konserwacji, aby zachować ich piękny wygląd. Dodanie nowych drewnianych desek tworzy kontrast przy wymianie starego drewnianego ogrodzenia. Natomiast ogrodzenie kompozytowe można bezproblemowo wymienić, jeśli ulegnie zużyciu. Ogrodzenia kompozytowe nie wymagają regularnej konserwacji i mogą przetrwać tak długo, jak ogrodzenia drewniane. Jeśli trzeba wymienić deskę lub część ogrodzenia, ogrodzenia kompozytowe nie spowodują żadnych widocznych różnic.

Kolejnym czynnikiem, który może wpłynąć na decyzję o zakupie ogrodzenia kompozytowego, jest koszt. Ogrodzenie kompozytowe jest tańsze niż drewniane, ale nadal droższe niż ogrodzenia winylowe. Ogrodzenia kompozytowe często zawierają wewnątrz drewno, które może się rozszerzać lub kurczyć w zależności od poziomu wilgotności. W rezultacie są one podatne na wypaczenia i przebarwienia, zwłaszcza jeśli są umieszczone w pobliżu roślin. Jednak materiały te doskonale nadają się do odgradzania tarasów i innych terenów zewnętrznych.

Rozważając decyzję o zakupie ogrodzeń kompozytowych, należy pamiętać, że dostępnych jest wiele opcji. Niektóre mają lite deski, inne są współwytłaczane, a jeszcze inne wykonane są z PCV. Jeśli zdecydujemy się na zakup ogrodzeń kompozytowych, należy pamiętać o wyborze produktów najwyższej jakości, aby uniknąć zniszczonego ogrodzenia lub taniego ogrodzenia kompozytowego. Materiały te nie wytrzymają długo, jeśli nie będą odpowiednio pielęgnowane. Jeśli nie jesteś pewien, który materiał jest odpowiedni dla Twojej posesji, skonsultuj się z profesjonalistą i podejmij decyzję.

Instalacja ogrodzenia kompozytowego jest stosunkowo łatwa, a większość producentów udostępnia instrukcje krok po kroku. Jeśli nie masz pewności co do procesu instalacji, Home Depot oferuje przewodniki krok po kroku i narzędzia do wykonania tego zadania. Ogrodzenia kompozytowe są tańsze od drewnopodobnych ogrodzeń plastikowych, a koszt instalacji wynosi od 3 do 6 dolarów za stopę liniową. Są one dostępne w różnych stylach i wysokościach od trzech do ośmiu stóp.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

By akte