Sztachety plastikowe drewnopodobne Zalety ogrodzeń z PCV i tworzyw drewnopodobnych

Istnieje kilka zalet ogrodzeń z PCV i z tworzyw drewnopodobnych. Sztachety plastikowe do ogrodu Ogrodzenia z PCV są zwykle tańsze niż te z tworzyw drewnopodobnych i często bardziej trwałe. Należy pamiętać, że cena każdego materiału zależy od rodzaju użytego drewna. W związku z tym przed zakupem należy zaplanować budżet i zastanowić się nad rodzajem ogrodzenia, które chcemy mieć. Ogrodzenia winylowe są na ogół bardziej opłacalne niż drewnopodobne ogrodzenia plastikowe.

Płoty winylowe są bardziej opłacalne niż ogrodzenia z tworzyw drewnopodobnych

W porównaniu z kosztami budowy ogrodzenia z tworzywa sztucznego przypominającego drewno, ogrodzenia winylowe są znacznie tańsze i łatwiejsze w utrzymaniu. Ogrodzenia winylowe są stosunkowo bezobsługowe, wystarczy je tylko od czasu do czasu spłukać. Ogrodzenia drewniane mogą przetrwać dziesiątki lat. Jednak w przeciwieństwie do ogrodzeń z winylu, aby zachować piękny kolor, drewno musi być okresowo impregnowane i bejcowane. Ponadto drewno wymaga regularnej wymiany uszkodzonej lub spróchniałej tarcicy.

Kolejną zaletą winylu jest jego wysoka odporność na warunki atmosferyczne, szkodniki, gnicie i grzyby. Drewno może przetrwać do 20 lat, ale w końcu się zniszczy. Zależy to jednak od rodzaju wybranego drewna. Cedr i inne twarde drewna tropikalne są bardziej odporne na gnicie i inne czynniki zewnętrzne niż winyl. Jeśli trwałość jest dla Ciebie najważniejsza, winyl będzie o wiele lepszym wyborem niż drewno.

W porównaniu z ogrodzeniami z tworzywa sztucznego przypominającego drewno, ogrodzenia winylowe są łatwiejsze w utrzymaniu i mają dłuższą żywotność. Ogrodzenia drewniane wymagają wielu zabiegów konserwacyjnych, a koszt ich wykończenia i naprawy może być droższy niż początkowy koszt ogrodzenia. Ogrodzenie winylowe będzie wymagało jedynie regularnego mycia i mycia elektrycznego, aby zachować wygląd przypominający drewno. Tak więc, nawet jeśli nie masz budżetu, aby zainwestować w ogrodzenie drewnopodobne, winyl pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie.

Chociaż ogrodzenia z winylu są tańsze od drewnopodobnych ogrodzeń plastikowych, należy pamiętać, że z czasem zapłacimy więcej za ich konserwację. Jeśli masz psa, który szczeka i gryzie różne przedmioty, lepszym wyborem może być ogrodzenie winylowe. Warto również rozważyć ogrodzenia kompozytowe, które składają się z przetworzonego plastiku i drewna. Ogrodzenia kompozytowe wyglądają jak plastikowe ogrodzenia przypominające drewno, ale mają też wiele zalet ogrodzeń winylowych.

Oprócz tego, że są bardziej atrakcyjne, ogrodzenia winylowe są również łatwiejsze w utrzymaniu. Ogrodzenia winylowe wymagają niewielkiej konserwacji i mogą być naprawiane przez właściciela domu, nawet jeśli uszkodzenie jest niewielkie. W zależności od stylu, ogrodzenia winylowe mogą kosztować od 20 do 35 dolarów za stopę bieżącą. Jeśli planujesz zatrudnić kogoś do zainstalowania ogrodzenia, może to kosztować od 40 do 60 dolarów za godzinę.

Jeśli chcesz zainstalować nowe ogrodzenie na swoim podwórku, rozważ wybór ogrodzenia winylowego. Materiały wykorzystywane do produkcji ogrodzeń winylowych są stosunkowo tańsze niż materiały z tworzyw drewnopodobnych. Ogrodzenia winylowe są często sprzedawane w zestawach i wymagają mniej pracy na budowie niż ogrodzenia z tworzyw drewnopodobnych. Instalacja ogrodzenia z winylu może być wykonana przez profesjonalistę i jest zwykle wliczona w cenę całego projektu. Koszt robocizny przy instalacji ogrodzenia z plastiku drewnopodobnego wynosi od 25 do 50 dolarów za godzinę, natomiast instalacja ogrodzenia z winylu to zwykle koszt od 40 do 60 dolarów za godzinę.

Instalacja ogrodzenia winylowego jest stosunkowo łatwa i nie wymaga specjalnych narzędzi. Do większości ogrodzeń winylowych dołączone są wszystkie materiały potrzebne do pakowania. Oznacza to, że nie trzeba będzie grzebać w garażu w poszukiwaniu dodatkowych gwoździ. Ogrodzenia drewniane są nieco trudniejsze w montażu i wymagają specjalistycznych narzędzi, dlatego wiele osób decyduje się na zatrudnienie profesjonalisty. Posiadając odpowiednie narzędzia, zaoszczędzisz pieniądze przez cały okres użytkowania ogrodzenia.

Ogrodzenia z tworzywa sztucznego PCV są bardziej trwałe

Ogrodzenie winylowe jest wykonane z materiału o nazwie polichlorek winylu (PCW), który jest pozyskiwany z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu. Jest to trzeci najczęściej syntetyzowany polimer syntetyczny, zaraz za polietylenem i polipropylenem. PCW został przypadkowo zsyntetyzowany w 1872 roku przez niemieckiego chemika Eugena Baumanna. Od tego czasu jest stosowany w wielu różnych produktach. Ogrodzenia winylowe są trwałe i mogą przypominać ogrodzenia drewniane, a jednocześnie są od nich tańsze.

Ogrodzenia winylowe są również o wiele bardziej wytrzymałe niż drewniane. Są odporne na trudne warunki atmosferyczne i niezwykle wytrzymałe. W przeciwieństwie do ogrodzeń drewnianych, winylowe są odporne na gnicie i szkodniki, a ponadto wymagają jedynie sporadycznej konserwacji. Drewno może przetrwać do 20 lat, ale z czasem zacznie się rozpadać. Długowieczność ogrodzenia drewnianego zależy od użytego gatunku, ponieważ niektóre gatunki są bardziej wytrzymałe niż inne.

Kolejną zaletą ogrodzeń winylowych jest ich kolor. Można je uzyskać w różnych kolorach i nie trzeba wymieniać całych paneli, jeśli panel jest odpryśnięty lub uszkodzony. Ponadto ogrodzenia winylowe mają większą wszechstronność, jeśli chodzi o wykończenie, dzięki szerokiej gamie dostępnych kolorów. Niezależnie od tego, czy chcesz uzyskać rustykalny, czy miejski, elegancki wygląd, możesz mieć pewność, że ogrodzenia winylowe będą trwałe.

Chociaż ogrodzenia z PCV są z góry droższe, wymagają niewielkiej konserwacji i zachowują swój wygląd przez lata. Ogrodzenia drewniane wymagają stałej pielęgnacji i często wypaczają się lub gniją, jeśli warunki atmosferyczne są zbyt surowe. Natomiast ogrodzenia z PCW wymagają jedynie okazjonalnego mycia wężem, aby zachować jak najlepszy wygląd. Tak więc, jeśli chodzi o wybór między ogrodzeniem z winylu a ogrodzeniem drewnopodobnym, pamiętaj, aby przed podjęciem ostatecznej decyzji zastanowić się nad swoim budżetem.

Kolejną zaletą ogrodzeń winylowych w porównaniu z drewnopodobnymi jest ich koszt. W porównaniu z ogrodzeniami drewnianymi, ogrodzenia plastikowe z PCV są znacznie tańsze. Jedynym minusem jest konieczność konserwacji. Ogrodzenia drewniane często wymagają wymiany co kilka lat i może się zdarzyć, że będziesz musiał zapłacić komuś innemu za wykonanie tej pracy. Jeśli jednak są Państwo gotowi zapłacić taką cenę, ogrodzenia drewniane mogą być doskonałym wyborem.

Jedną z poważnych wad winylu jest jego niska trwałość. Podczas gdy ogrodzenia z prawdziwego drewna mogą przetrwać nawet 50 lat, ogrodzenia z winylu zaczną blaknąć i rozpadać się już po roku. Ponadto wkrótce stanie się proszkowaty i będzie sprawiał wrażenie, jakby został wyszczerbiony. Kolejnym minusem jest wpływ na środowisko. Choć drewno jest tradycyjną opcją, winyl jest także droższy w zakupie i utrzymaniu.

Kolejną zaletą ogrodzeń plastikowych z PCV jest to, że wymagają one bardzo niewielkiej konserwacji. Ogrodzenia drewniane wymagają corocznego malowania, natomiast ogrodzenia winylowe wymagają jedynie zwykłego mycia wężem, aby zachowały swój najlepszy wygląd. Ogrodzenia drewnopodobne będą wymagały naprawy, jeśli zostaną uszkodzone i będą musiały zostać wymienione, ale ogrodzenia winylowe będą wymagały tylko corocznej konserwacji. Tak więc, jeśli chcesz ogrodzenie dla swojego podwórka, rozważ ogrodzenie winylowe zamiast drewnianego.

Winyl jest bardziej atrakcyjny niż drewno

Jeśli chodzi o estetykę, istnieje dwóch głównych pretendentów do najlepszego ogrodzenia: drewno i winyl. Chociaż oba materiały są estetyczne, drewno jest najbardziej estetyczne, ale winyl jest również o wiele bardziej wytrzymały. Ogrodzenia winylowe wymagają również mniej konserwacji niż ogrodzenia drewniane. W rezultacie mogą one z łatwością przetrwać swoje plastikowe odpowiedniki przypominające drewno. Wybór odpowiedniego materiału na ogrodzenie zależy od rodzaju domu, lokalizacji i powodów, dla których ma być ono zainstalowane.

Kolejną zaletą ogrodzeń z winylu jest to, że są one bardzo łatwe w montażu i nie wymagają żadnych okuć. Jest to szczególnie korzystne z punktu widzenia estetyki, ponieważ oznacza, że nie będą występować żadne nieestetyczne rdzewienia ani elementy rozpraszające uwagę. Po zamontowaniu ogrodzenia winylowe są bardzo łatwe w czyszczeniu. Wystarczy je tylko czyścić co trzy do sześciu miesięcy gorącą wodą, łagodnym detergentem lub nawet octem. Regularne czyszczenie ogrodzenia winylowego pomoże mu dłużej zachować swój wygląd.

Ogrodzenie drewniane wymaga regularnej konserwacji, zwłaszcza jeśli jest wykonane z drewna impregnowanego ciśnieniowo. Drewno jest narażone na działanie promieni słonecznych i czynników atmosferycznych. Jednak drewno impregnowane ciśnieniowo będzie odporne na gnicie przez kilka lat po instalacji, ale nawet wtedy może zacząć się wypaczać w ciągu miesiąca. Niektórzy instalatorzy szacują, że ogrodzenia drewniane będą wymagały wymiany po 10-20 latach. Jednak drewno nadal wygląda bardziej naturalnie i autentycznie niż winyl.

Kolejną zaletą ogrodzeń z winylu jest ich wyjątkowa trwałość. Ogrodzenia winylowe są łatwe w utrzymaniu i nie wymagają prawie żadnej konserwacji. Można je łatwo czyścić wodą z mydłem i nie wymagają malowania ani innych znaczących zabiegów konserwacyjnych. Ogrodzenia winylowe nie wymagają również malowania, co jest ich kolejną zaletą. Są one trwałe i zazwyczaj objęte są doskonałą gwarancją. Jeśli planujesz zainstalować ogrodzenie, upewnij się, że sprawdzisz zakres gwarancji.

Chociaż ogrodzenia drewniane są zazwyczaj tańsze, należy pamiętać, że wymagają one więcej zabiegów konserwacyjnych. Jednak w dłuższej perspektywie czasowej są one zwykle trwalsze niż ich drewniane odpowiedniki. A ponieważ nie wymagają barwienia, są także tańsze w zakupie i instalacji. Ogrodzenie winylowe może nawet przewyższyć trwałość ogrodzenia drewnianego. Tak więc, choć drewno może być dobrym wyborem w przypadku mniejszych projektów, ogrodzenia winylowe są dobrym rozwiązaniem, jeśli mamy do wydania więcej pieniędzy.

Oprócz większej trwałości, winyl jest również bardziej ekonomiczny. Przy odpowiedniej konserwacji ogrodzenia winylowe będą służyć przez dziesiątki lat. Ogrodzenia drewniane są podatne na uszkodzenia i wymagają stałej konserwacji, natomiast ogrodzenia winylowe wymagają jedynie zwykłego węża ogrodowego, aby utrzymać ich najlepszy wygląd. Przy odpowiedniej konserwacji ogrodzenia drewniane mogą wytrzymać do 15 lat, a ogrodzenia winylowe nawet dłużej.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

By akte