Sztachety plastikowe drewnopodobne Zalety i wady ogrodzeń plastikowych drewnopodobnych

Jeśli chcesz nadać swojej posesji naturalny wygląd, doskonałym rozwiązaniem są plastikowe ogrodzenia drewnopodobne. Sztachety plastikowe do ogrodu Są one tańsze i łatwiejsze w montażu niż tradycyjne drewno. PCV można również malować, więc nie trzeba się martwić, że wygląd ogrodzenia ulegnie pogorszeniu. Ale dlaczego warto wybrać ogrodzenie plastikowe zamiast drewnopodobnego? Przeczytaj dalej, aby poznać niektóre zalety i wady obu rozwiązań.

Ogrodzenia z PCV są tańsze

Ogrodzenia z tworzywa sztucznego PCV (polichlorku winylu) stały się w ostatnich latach tańsze. Początkowo ogrodzenia te wyglądały jak drewniane, ale od tego czasu zostały udoskonalone, dzięki czemu są bardziej wytrzymałe. Ogrodzenia te są dostępne w szerokiej gamie kolorów i wzorów oraz wymagają jedynie sporadycznego czyszczenia i konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie wymagają malowania ani uszczelniania, a ich niska cena sprawia, że są dobrym wyborem dla osób dysponujących ograniczonym budżetem.

Materiał, który wybierzesz do budowy ogrodzenia, powinien pasować do reszty wystroju zewnętrznego i krajobrazu Twojej posesji. Dobry wybór zwiększy wartość nieruchomości. Należy również wziąć pod uwagę, jak długo będzie trzeba je konserwować. Plastikowe ogrodzenia drewnopodobne mogą przetrwać lata i są bardziej wytrzymałe niż wiele ogrodzeń metalowych. Rodzaj materiału, który wybierzesz, powinien odpowiadać Twojemu stylowi życia i budżetowi. Koszt ogrodzeń z tworzyw drewnopodobnych zależy od stylu, wielkości i koloru Państwa domu.

Inną alternatywą jest winyl. Winyl jest bardziej przystępny cenowo niż drewno i aluminium. Jednak materiał ten nie jest tak trwały jak drewno. Plastikowe ogrodzenie drewnopodobne może wytrzymać 50 lat, natomiast winylowe wyblaknie w ciągu roku. Tworzywo sztuczne nie nadaje się też dobrze do recyklingu i pozostaje toksyczne na wysypiskach śmieci. Oprócz kosztów, ogrodzenia z tworzyw drewnopodobnych nie są zbyt atrakcyjne. Są one jednak doskonałym wyborem, jeśli masz ograniczony budżet.

W porównaniu z ogrodzeniami z winylu i drewna, ogrodzenia kompozytowe są tańsze. Ogrodzenia kompozytowe zawierają drewno, które rozszerza się i kurczy pod wpływem zmian wilgotności. Jeśli planujesz umieścić ogrodzenie w pobliżu roślin, mogą one ulec zabarwieniu. Dlatego ogrodzenia winylowe nie są dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie dysponują budżetem na zakup wysokiej jakości ogrodzeń drewnianych. Warto jednak wziąć pod uwagę, że winyl nie jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku ogrodzeń zewnętrznych.

Ogrodzenie drewniane to tradycyjny wybór, charakteryzujący się amerykańskim wyglądem i urokiem. Wymaga ono jednak regularnego bejcowania i uszczelniania. Co więcej, drewno ma tendencję do gnicia i wypaczania się z upływem czasu. Tempo rozkładu zależy również od rodzaju użytego drewna. Drewno sosnowe niszczeje szybciej i wymaga więcej konserwacji, podczas gdy twarde drewno tropikalne jest bardziej odporne na wilgoć. Ogrodzenie winylowe jest tańsze, ale nie tak piękne.

Zarówno ogrodzenia z winylu, jak i z tworzyw drewnopodobnych są stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Ogrodzenia z winylu nie wymagają corocznych zabiegów konserwacyjnych. Nie łuszczy się, nie gnije ani nie zmienia koloru. Jedyne, co trzeba zrobić, to od czasu do czasu go wyczyścić. W porównaniu z ogrodzeniami drewnianymi ogrodzenia winylowe mogą przetrwać dziesiątki lat. Ogrodzenia drewniane mogą wymagać wymiany desek, natomiast ogrodzenia winylowe wymagają jedynie czyszczenia. A ponieważ drewno jest podatne na gnicie, po pięciu latach może wymagać wymiany.

Z kolei ogrodzenie kompozytowe jest wykonane z przetworzonych kawałków plastiku i drewna, które są połączone żywicą. Wygląda identycznie jak drewno, ale wymaga mniej konserwacji i nie wymaga barwienia. Ogrodzenia te są również bardziej przyjazne dla środowiska. Ponadto, ze względu na swój skład, ogrodzenia kompozytowe są gęste, co oznacza, że mogą wytrzymać deszcz i śnieg, nie ulegając zniszczeniu ani gniciu. Są też bardziej przystępne cenowo niż drewno.

Plastikowe ogrodzenia drewnopodobne gniją od środka

Być może obawiasz się, że Twój drewniany płot zacznie gnić. Jeśli masz tego typu ogrodzenie, powinieneś wiedzieć, że gnicie może się rozprzestrzeniać, jeśli nie jest szybko leczone. Ten artykuł zawiera informacje na temat tego powszechnego problemu. Przeczytaj, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak mu zapobiegać i jak możesz zaoszczędzić pieniądze, nie dopuszczając do jego wystąpienia w pierwszej kolejności. Zdziwisz się, jak wiele projektów typu „zrób to sam” może spowodować ten problem.

Niezależnie od rodzaju ogrodzenia, należy wiedzieć, że ciągłe wystawienie na deszcz może powodować mokrą zgniliznę. Nawet odporne na gnicie ogrodzenia sosnowe mogą ulec uszkodzeniu w tym stanie. Co więcej, woda może uszkodzić słupki ogrodzenia, co przyspiesza gnicie. Jeśli zastanawiasz się, jak zapobiegać mokrej zgniliźnie, oto kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc w jej zapobieganiu. Można również zapobiec temu problemowi, dbając o swoje ogrodzenie.

Mokra zgnilizna powstaje, gdy drewno jest narażone na działanie zbyt dużej ilości wilgoci. Zwykle występuje w pobliżu podłoża i może stać się kruche i jaśniejsze od otaczającego je drewna. Z kolei sucha zgnilizna jest powodowana przez gatunek grzyba, który rozwija się przy niższych poziomach wilgotności. Jego wilgotność wynosi około dwudziestu procent. Ten gatunek grzyba rozprzestrzenia się i rozmnaża, pobierając wilgoć z obszarów wilgotnych i przenosząc ją do obszarów bardziej suchych.

Kolejną wadą ogrodzeń winylowych jest ich niska trwałość. Konieczna może być częsta wymiana ogrodzenia i wydawanie pieniędzy na naprawy. Jeśli Twój drewniany płot zaczyna gnić od środka, może być konieczna jego wymiana. Jeśli masz dzieci lub zwierzęta domowe, czas na wymianę! Zanim jednak zdecydujesz się na wymianę, upewnij się, że wiesz, jaki materiał jest najlepszy dla Twojego ogrodzenia.

Większość drewnianych ogrodzeń jest mocowana za pomocą wkrętów do drewna, gwoździ lub solidnych metalowych łączników. Jednak z czasem łączniki te mogą się poluzować, a drewno może się rozszczepić wokół mocowania. Należy regularnie sprawdzać łączniki i szukać dziur w miejscach, gdzie były gwoździe. Zwróć uwagę na przebarwienia, ponieważ mogą one wskazywać na brak elementów złącznych. Chociaż jest to prosty sposób na sprawdzenie problemów, warto przeprowadzić kontrolę, zanim drewno zacznie gnić.

Problem ten może dotyczyć również ogrodzeń z drewna impregnowanego ciśnieniowo. Opady deszczu, systemy nawadniające i wody gruntowe atakują drewno impregnowane ciśnieniowo. Woda może wsiąkać w ogrodzenie i wypłukiwać substancje chemiczne, które mają je chronić. Bardziej skutecznym sposobem ochrony ogrodzenia drewnianego jest zastosowanie środka chemicznego do impregnacji ciśnieniowej, który jest przeznaczony specjalnie do tego celu. Można go stosować do ogrodzeń o różnych rozmiarach, od ekranów prywatności po bramy.

Można je pomalować

Jeśli chcesz nadać swojemu ogrodzeniu z tworzywa sztucznego przypominającego drewno nowy wygląd, możesz je pomalować. Malowanie ogrodzenia z tworzywa sztucznego drewnopodobnego odbywa się w kilku etapach. Najpierw należy przygotować ogrodzenie, usuwając wszelkie luźne elementy. Następnie należy przygotować farbę, nakładając ją obficie na panele ogrodzenia. Zacznij od góry i pracuj w dół. Rozpocznij malowanie poziomymi pociągnięciami, kierując się w dół. Gdy pierwsza warstwa wyschnie, powtórz proces, upewniając się, że druga warstwa jest sucha, zanim nałożysz kolejne. Po kilku godzinach wymień przemieszczone elementy i zieleń na ogrodzeniu, aby nadać mu ładniejszy wygląd.

Podczas malowania ogrodzenia z tworzywa sztucznego przypominającego drewno ważne jest zapoznanie się z instrukcjami producenta. Należy zapoznać się z Kartą Techniczną (TDS) stosowanej farby. Farba nakładana na ogrodzenia z tworzyw drewnopodobnych powinna być wykonana z produktu epoksydowego. Inne rodzaje farb łatwo pękają, odpryskują i złuszczają się. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami. Ogrodzenia z tworzywa sztucznego drewnopodobnego można malować samodzielnie, jeśli ma się wprawę w majsterkowaniu.

Jeśli zdecydujesz się pomalować swoje ogrodzenie winylowe, upewnij się, że wybrałeś wysokiej jakości farbę na bazie akrylu. Farby na bazie oleju lub lateksu nie będą dobrze przylegać do winylu. Mogą one przylegać przez krótki czas, ale będą się łuszczyć i pękać. Aby zabezpieczyć ogrodzenie winylowe przed blaknięciem farby, należy najpierw nałożyć podkład. Zastosowanie wysokiej jakości farby zabezpieczy je przed pękaniem i łuszczeniem się.

Aby pomalować ogrodzenie kompozytowe, należy najpierw przygotować jego powierzchnię. Jeśli powierzchnia jest brudna, należy ją dokładnie oczyścić i zagruntować. Jeśli użyje się dobrej jakości bejcy, będzie ona trwała przez wiele lat. Jednak przed rozpoczęciem malowania należy usunąć wszelkie zanieczyszczenia i resztki, które mogą dostać się na powierzchnię. Oprócz usunięcia z powierzchni niechcianych przedmiotów, należy przykryć ją folią plastikową. Do zamaskowania określonych obszarów można użyć starego prześcieradła. Pamiętaj, aby zamocować je pod ogrodzeniem, aby uniknąć rozlania farby.

Ogrodzenia winylowe są dostępne od lat 80. ubiegłego wieku, więc są odporne na warunki atmosferyczne. Jego plastikowe odpowiedniki przypominające drewno można również malować. Jeśli chcesz dodać swojemu ogrodzeniu z tworzywa sztucznego przypominającego drewno odrobinę rustykalnego uroku, możesz pomalować je na biało lub na dowolny inny kolor. Można nawet użyć bejcy, aby poprawić wygląd ogrodzenia. Aby uzyskać bardziej autentyczny wygląd, można pomalować drewnopodobne ogrodzenia plastikowe, aby dopasować je do koloru istniejącego wystroju domu.

Malowanie lub bejcowanie ogrodzenia kompozytowego jest stosunkowo łatwym procesem. Potrzebna jest jedynie wysokiej jakości farba lateksowa. Należy wybrać kolor, który ukryje wszelkie niedoskonałości powierzchni. W przypadku bejcowania nie należy stosować bejc ani barwników, ponieważ wsiąkną one w powierzchnię i ulegną odbarwieniu. Po pomalowaniu ogrodzenia należy pozostawić je do wyschnięcia przed ponownym nałożeniem farby.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

By akte