Sztachety plastikowe drewnopodobne Ogrodzenia plastikowe drewnopodobne a ogrodzenia winylowe

Winyl, kompozyt i PCW to doskonałe materiały do ogrodzenia posesji, ale który z nich jest najlepszy? Oto omówienie każdego rodzaju materiału. Sztachety plastikowe na balkon Winyl nie jest tak trwały jak drewno i może się zniszczyć już po roku. Winyl rozpada się i jest proszkowaty w dotyku. Co gorsza, nie można go poddać recyklingowi i trafia na wysypiska śmieci. Jest to jeden z powodów, dla których wiele osób rezygnuje z tego rozwiązania.

Ogrodzenia winylowe

Przez lata drewno było preferowanym materiałem ogrodzeniowym. Ogrodzenia winylowe stanowią doskonałą alternatywę dla drewna, ponieważ są niezwykle trwałe, elastyczne i wymagają mniej konserwacji. W porównaniu z drewnem, winyl nie gnije ani nie rdzewieje, nie trzeba go też nigdy malować ani bejcować. Nie przyciąga też szkodników, więc można postawić ogrodzenie z winylu bez obaw o szkodniki. A ponieważ ogrodzenia z winylu są wykonane z tworzywa sztucznego, są o wiele łatwiejsze w utrzymaniu i mogą służyć o wiele dłużej niż ogrodzenia drewniane.

Winyl jest bardziej przystępny cenowo niż drewno, ale są pewne wyjątki. Istnieją lepsze rodzaje winylu niż inne. Jeśli bardzo zależy Ci na wyglądzie ogrodzenia, przed zakupem skonsultuj się z dostawcą. Należy również skontaktować się z producentem, aby upewnić się, że winyl jest odporny na promieniowanie UV i wykonany z wysokiej jakości materiału. Zastosowanie winylu na podwórku ma wiele wad, dlatego należy wybierać mądrze.

Chociaż ogrodzenia winylowe nie wymagają malowania ani bejcowania, nadal mogą się dość mocno brudzić. Utrzymanie ich w czystości nie jest tak łatwe jak w przypadku drewna, dlatego należy upewnić się, że mamy pod ręką myjkę ciśnieniową. Ważne jest, aby myć ogrodzenie co najmniej raz w roku. Co więcej, ogrodzenia drewniane również się brudzą, ale ich faktura lepiej ukrywa brud niż PCV.

Ogrodzenia winylowe są łatwiejsze w montażu niż drewniane. Nie są one jednak tak trwałe jak drewno, a naprawy mogą być czasochłonne i kosztowne. Jeśli na ogrodzeniu pojawi się pęknięcie, najlepszym rozwiązaniem może być wymiana całego panelu. Ponadto duże panele mogą wymagać wymiany i mogą być trudne do znalezienia, jeśli ich produkcja została zakończona. Jeśli nie jesteś pewien, czy będziesz musiał kupić cały nowy panel, rozważ wynajęcie profesjonalisty do jego wykonania.

Cena ogrodzenia winylowego może się znacznie różnić, ale średnia cena ogrodzenia winylowego jest niższa niż cena drewna. Drewno kosztuje od 2 do 10 dolarów za pikę, natomiast ogrodzenia winylowe od 6 do 20 dolarów za pikę. Dodatkowo, ogrodzenia winylowe są łatwiejsze w utrzymaniu niż drewniane, co oznacza, że nie trzeba się martwić o ich czyszczenie i bejcowanie. W przypadku ogrodzeń z winylu nie trzeba się też martwić o gnicie, butwienie czy szkodniki.

Ogrodzenia kompozytowe

Budując ogrodzenie, warto rozważyć zastosowanie ogrodzenia z tworzywa sztucznego przypominającego drewno kompozytowe. Ogrodzenia kompozytowe wymagają minimalnej konserwacji, są wytrzymałe i dodają posesji zarówno piękna, jak i bezpieczeństwa. Do ich produkcji wykorzystuje się od 50% do 100% materiałów pochodzących z recyklingu. A ponieważ są one wykonane z mączki drzewnej i plastiku pochodzącego z recyklingu, nie zawierają niebezpiecznych substancji chemicznych, które są szkodliwe dla środowiska. Ogrodzenia kompozytowe są łatwe w utrzymaniu, a nie wymagają stosowania środków chemicznych w celu zapewnienia powłoki ochronnej.

Ogrodzenia kompozytowe, składające się z dwóch lub więcej materiałów, to rozwiązanie przyjazne dla środowiska. Główne składniki to plastik z recyklingu, żywica i drewno, które są łączone za pomocą form wysokociśnieniowych. Większość ogrodzeń kompozytowych jest wykonana z materiałów pochodzących z recyklingu. Plastik używany do produkcji ogrodzeń kompozytowych pochodzi ze zużytych worków i papierni, a drewno – z odpadów drzewnych. Ponieważ ogrodzenia kompozytowe są wytwarzane z materiałów pochodzących z recyklingu, są przyjazne dla środowiska i wspierają ekosystem.

Kolejną zaletą ogrodzeń z drewna kompozytowego jest ich długowieczność. Podczas gdy tradycyjne ogrodzenia drewniane wymagają corocznego malowania, te plastikowe wystarczy czyścić tylko od czasu do czasu. Są one również puste w środku, co zmniejsza ich ciężar całkowity i pozwala oszczędzać materiały. Są również wygodniejsze niż ogrodzenia drewniane i oferują większą wytrzymałość na wbijanie gwoździ. Niezależnie od tego, czy masz basen, czy podwórko, ogrodzenia plastikowe przypominające drewno będą doskonałym wyborem dla Twojego projektu na zewnątrz.

Wybierając ogrodzenie, należy wybrać kolor pasujący do otoczenia. Chociaż ogrodzenie kompozytowe jest nieco droższe od drewnianego, jego żywotność jest długa. Ogrodzenie kompozytowe może wytrzymać 40 lat lub więcej. Po 10 latach koszt ogrodzenia kompozytowego jest zazwyczaj podobny do kosztu ogrodzenia drewnianego. W przeciwieństwie do ogrodzeń drewnianych, ogrodzenia kompozytowe są również bardziej przystępne cenowo niż drewniane.

Ogrodzenia kompozytowe są często wykonywane z materiałów pochodzących z recyklingu. Trociny drzewne z warsztatów stolarskich i tartaków są łączone z żywicami w celu uzyskania materiału kompozytowego. W wyniku procesu wytłaczania tworzywa sztucznego przypominającego drewno powstaje grubszy materiał o większej wytrzymałości. Dodatkowo, ogrodzenia kompozytowe są często gęstsze niż winylowe, co sprawia, że są mniej podatne na odpryskiwanie. Budując ogrodzenie kompozytowe, należy poświęcić trochę czasu na wyznaczenie obszaru, na którym planuje się je zainstalować.

Ogrodzenia Trex

Ogrodzenie Trex stanowi równowagę między funkcjonalnością a estetyką. Ten typ ogrodzenia zapewnia prywatność, bezpieczeństwo i atrakcyjne wykończenie. Wykonane z aluminiowej sztachety inżynieryjnej, posiada kompozytowe deski ogrodzeniowe. Pikle mieszczą się w kanale sztachety aluminiowej i zazębiają się ze sobą. Górna szyna w kształcie litery T znajduje się nad pikami, zapewniając bezpieczeństwo oraz linię cienia w kształcie litery „cap-and-rim”.

Ogrodzenie Trex ma unikalną konstrukcję, z pikietami, które tworzą głębię i atrakcyjne linie cienia. Sztachety i słupki idealnie do siebie pasują, tworząc wygląd ramy obrazu. Podkreśla to również walory krajobrazowe. W przeciwieństwie do tradycyjnego drewna, Trex jest przyjazny dla środowiska. Ogrodzenia kompozytowe zawierają 95% materiałów pochodzących z recyklingu, co czyni je jednym z najbardziej ekologicznych materiałów dostępnych na rynku ogrodzeń. Jako jedna z największych na świecie marek ogrodzeń zewnętrznych, ogrodzenia Trex wytrzymały próbę czasu i mają gwarancję trwałości.

Kolejną zaletą ogrodzenia Trex jest jego gwarancja. Firma oferuje 25-letnią ograniczoną gwarancję na swoje produkty. Gwarancja ta gwarantuje, że ogrodzenia Trex będą wolne od zgnilizny i innych problemów związanych z drewnem. Ponieważ Trex jest wykonany z kompozytu, nie odpryskuje, nie pęka, nie blaknie i jest łatwy w utrzymaniu. Ponadto nie wymaga żadnej konserwacji.

Ogrodzenie kompozytowe firmy Trex stanowi najlepsze połączenie prywatności i bezpieczeństwa. W przeciwieństwie do ogrodzeń żelaznych lub łańcuchowych, praktycznie nie ma przez nie widoku. Można zastąpić nieestetyczny widok jednym z tych ogrodzeń. Ogrodzenie kompozytowe Trex może nawet przekształcić teren basenu w mieszkaniu w prywatną oazę. Dzięki ogrodzeniu kompozytowemu Trex nawet zwierzęta domowe mogą być bezpiecznie trzymane w zamknięciu.

Oprócz wytrzymałości i trwałości ogrodzeń Trex są one również przyjazne dla środowiska. Do produkcji swoich materiałów firma wykorzystuje trociny z odzyskanego drewna. Posiadają one również certyfikat systemu oceny LEED amerykańskiej organizacji U.S. Green Building Council, co oznacza, że są certyfikowane jako „zielone” produkty budowlane. Dzięki temu są doskonałym wyborem dla osób, które chcą chronić środowisko i ograniczyć emisję dwutlenku węgla.

Ogrodzenia PCV

Winyl, najpopularniejszy rodzaj materiału na ogrodzenia, jest trwały, łatwy w utrzymaniu i tani. W przeciwieństwie do drewna, które z czasem wypacza się, pęka i gnije, a także wymaga częstego bejcowania i wymiany desek. Ogrodzenia z PCW, nazywane czasem ogrodzeniami winylowymi, mogą wyglądać pięknie bez żadnego wysiłku z Twojej strony. Wybierając ogrodzenie, należy wziąć pod uwagę swój budżet, preferencje estetyczne i potrzeby w zakresie konserwacji. Drewno również wymaga regularnej konserwacji, ale na dłuższą metę będzie kosztować mniej.

Winyl nie jest najtrwalszym materiałem, z wyjątkiem drewna. Drewno może wytrzymać 50 lat lub więcej. Po roku winyl zaczyna blaknąć i kruszyć się, a w dotyku staje się proszkowaty. Ponadto winyl jest toksyczny i nie nadaje się do recyklingu. W związku z tym trafia na wysypiska śmieci. Można znaleźć zarówno ogrodzenia drewniane, jak i winylowe w dobrej cenie. Jednak winyl nie jest najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich.

Chociaż winyl jest droższy od drewna, zachowuje swój wygląd przez wiele lat. Drewno wymaga regularnej konserwacji, a w ekstremalnych warunkach pogodowych wypacza się i gnije. Ogrodzenia z PCV wymagają jedynie od czasu do czasu spłukania wężem, ale nie wymagają malowania jak drewno. Ci, którzy zdecydują się na użycie winylu, powinni pamiętać, że materiał ten nie przyjmuje dobrze farby i nie jest na nią tak podatny.

Wybierając winyl, należy zwrócić uwagę na markę wysokiej jakości. Ogrodzenie Bufftech jest produkowane przez CertainTeed, wiodącego północnoamerykańskiego dostawcę winylowych produktów budowlanych. Produkty CertainTeed otrzymują niezmiennie wysokie oceny od profesjonalistów budowlanych i konsumentów. Firma oferuje również dożywotnią zbywalną gwarancję na swoje ogrodzenia plastikowe Bufftech. A ponieważ firma jest wierna swoim produktom, oferuje program ochrony SureStart przez pięć lat po instalacji.

Kolejną zaletą płotu z winylu są niskie koszty jego konserwacji. Jeśli masz zwierzaka, który szczeka w nocy, drewniane ogrodzenie może nie być najlepszym wyborem. Jeśli masz psa, ogrodzenia winylowe mogą być rozwiązaniem dla Ciebie. Trzeba jednak uważać, aby wybrać najlepszy materiał i zainstalować go prawidłowo, aby uniknąć problemów z nim w przyszłości. Pamiętaj, że jakość materiału, z którego wykonane jest ogrodzenie, w dużym stopniu decyduje o jego wyglądzie i wydajności.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

By akte