Sztachety plastikowe drewnopodobne Zalety i wady ogrodzeń plastikowych drewnopodobnych

Istnieje wiele zalet ogrodzeń z plastiku przypominającego drewno, ale są też pewne minusy tych materiałów. Sztachety plastikowe na balkon Po pierwsze, nie są to najmocniejsze materiały. Drewno jest trwałe, wytrzymuje 50 lat lub więcej, ale winyl zaczyna blaknąć po roku i rozpada się. Winylu nie można poddać recyklingowi, więc zalega na wysypiskach śmieci. W rezultacie stanowią zagrożenie dla środowiska.

Ogrodzenia kompozytowe

Jeśli chodzi o nowy rodzaj ogrodzenia, które jest przyjazne dla środowiska, doskonałym wyborem są ogrodzenia kompozytowe. Mają one fakturę i wygląd zbliżony do drewna i są materiałem znacznie łatwiejszym w utrzymaniu niż drewno. Ponieważ ogrodzenia kompozytowe są wykonane z przetworzonych tworzyw sztucznych i mączki drzewnej, są również bezpieczne i nie zawierają żadnych niebezpiecznych substancji chemicznych. Kolory i faktury ogrodzeń kompozytowych mogą być zaprojektowane tak, aby naśladować naturalne cechy drewna.

W przeciwieństwie do tradycyjnych ogrodzeń winylowych, ogrodzenia kompozytowe są znacznie mocniejsze niż większość materiałów syntetycznych. W przeciwieństwie do innych rodzajów plastiku, w ogrodzeniach kompozytowych zastosowano grubościenny profil, który jest odporny na złamania. Na przykład ogrodzenie Trex Seculsions nigdy nie pękło po wystawieniu na działanie żwiru. Trwałość produktu jest również jedną z jego zalet. Ogrodzenia kompozytowe mają długi okres przydatności do użycia, a potencjalnie mogą służyć przez dziesięciolecia.

Ogrodzenie kompozytowe wymaga jedynie corocznego czyszczenia ciśnieniowego, aby zachować swój wygląd. Podczas gdy ogrodzenia drewniane wymagają okresowego gruntowania i malowania, ogrodzenia kompozytowe mogą przetrwać dziesięciolecia bez konieczności wykonywania tych czynności. Podczas gdy drewno blaknie pod wpływem intensywnego światła słonecznego, ogrodzenia kompozytowe są na nie odporne. A ponieważ zawierają one materiał drewniany, można je łatwo ciąć za pomocą zwykłej piły ręcznej lub piły tarczowej o 40 zębach.

Chociaż ogrodzenia kompozytowe są nieco droższe od ogrodzeń z drewna miękkiego, ich trwałość jest tego warta. Ogrodzenia drewniane można łatwo wymienić na nowe deski, natomiast ogrodzenia kompozytowe można wymieniać bezproblemowo. W przeciwieństwie do tradycyjnych ogrodzeń drewnianych, ogrodzenia kompozytowe nie muszą być impregnowane ani bejcowane, aby zachować swoje piękno i trwałość. Ponadto ogrodzenia kompozytowe są przyjazne dla środowiska i chronią je. Jeśli chcesz mieć ogrodzenie przypominające drewno, ale nie chcesz mieć kłopotów z jego regularnym czyszczeniem, możesz zainstalować deskę Miura.

Podczas montażu ogrodzeń kompozytowych pierwszym krokiem jest określenie miejsca, w którym należy umieścić słupki. Ogólnie rzecz biorąc, należy je ustawić mniej więcej w 1/3 wysokości. W ten sposób zapewnimy, że słupki pozostaną stabilne przez długi czas. Kolejnym krokiem jest zaplanowanie wysokości paneli ogrodzeniowych. Dobrą zasadą jest, że powinny one znajdować się blisko poziomu gruntu. Następnie należy zmierzyć wysokość paneli.

Choć wyglądają jak drewniane, ogrodzenia kompozytowe są w rzeczywistości wykonane z plastiku i prawdziwego drewna. Materiały pochodzące z recyklingu w ogrodzeniach kompozytowych są przyjazne dla środowiska i nie wymagają barwienia. Ponadto ogrodzenia kompozytowe mogą być poddawane recyklingowi i są doskonałym wyborem dla domów ekologicznych. Tego typu ogrodzenia są również bardzo trwałe, co oznacza, że nie trzeba ich często wymieniać, a to z kolei zmniejsza liczbę drzew potrzebnych do produkcji tradycyjnych ogrodzeń drewnianych.

Ogrodzenia kompozytowe Trex oferują niezrównaną wytrzymałość i trwałość. Pojedyncze ogrodzenie kompozytowe może wytrzymać do trzydziestu lat użytkowania. Jest odporne na huraganowe wiatry, małe przedmioty i ekstremalnie wysokie/zimne temperatury. Nie wymaga też praktycznie żadnej konserwacji. Ponieważ tworzywo sztuczne łączy się z cząstkami drewna, gnicie nie będzie problemem dla Twojego ogrodzenia. Materiał kompozytowy jest doskonałym wyborem w przypadku ogrodzeń przyjaznych dla środowiska, ponieważ jest przyjazny dla środowiska i będzie służył przez lata.

Ogrodzenia plastikowe winylowe drewnopodobne

Jeśli zastanawiasz się nad nowym ogrodzeniem swojej posesji, możesz rozważyć wybór drewna lub winylu. Chociaż drewno jest najbardziej wytrzymałym materiałem, winyl nie jest tak mocny. Ogrodzenia drewniane mogą przetrwać 50 lat lub więcej, ale winylowe po roku zaczynają blaknąć i kruszyć się. Ogrodzenia z winylu stają się nawet proszkowate w dotyku i nie nadają się do recyklingu, co oznacza, że wylądują na wysypisku śmieci.

W przeciwieństwie do drewna, ogrodzenia winylowe nie wymagają ponownego barwienia ani mycia ciśnieniowego. Jednak drewno wymaga bejcowania co dwa do trzech lat, aby zachować jego piękno. Drewniane ogrodzenie może wymagać naprawy z powodu uszkodzenia przez wodę. Pikety można kupić w lokalnym sklepie z artykułami budowlanymi i zamontować je samodzielnie. Ogrodzenia drewniane są droższe w montażu, więc należy wziąć to pod uwagę, rozważając cenę.

Kolejną wadą ogrodzeń winylowych jest to, że są one trudne do naprawy. Małe dziury można łatwo naprawić za pomocą zestawu do samodzielnej naprawy ogrodzeń winylowych, ale większe otwory wymagają pomocy fachowca. Kolejnym problemem jest to, że ogrodzenia winylowe często są dostarczane w dużych panelach zaprojektowanych tak, aby przypominały połączone ze sobą pojedyncze kawałki drewna. Oznacza to, że trudno jest znaleźć zamienniki, a niektóre z nich są nawet wycofywane z produkcji. W niektórych przypadkach gminy w ogóle nie zezwalają na stosowanie ogrodzeń z winylu.

Chociaż drewno jest nadal pięknym materiałem, z czasem wypacza się i odpryskuje, co utrudnia widoczność przez ogrodzenie. Jeśli w Twoim domu są dzieci, bezpieczniejszą opcją mogą być ogrodzenia winylowe. Jednak przed podjęciem jakichkolwiek decyzji zawsze należy mieć na uwadze budżet. Płoty winylowe są zwykle bardziej przystępne cenowo niż drewniane, ponieważ mają niższe koszty produkcji i materiałów. Jeśli chodzi o ogrodzenia, drewno może być dobrym wyborem zarówno ze względu na prywatność, jak i koszty.

Chociaż z początku ogrodzenie winylowe jest droższe niż z tarcicy impregnowanej ciśnieniowo, po opłaceniu kosztów początkowych nie wymaga wielu zabiegów konserwacyjnych. Po zamontowaniu ogrodzenie winylowe będzie wyglądać doskonale i powinno wytrzymać długi czas bez konieczności naprawy lub wymiany. Dla porównania drewno wymaga częstego bejcowania i impregnowania, a po pięciu lub więcej latach może być konieczne jego zastąpienie. Jeśli jednak szukasz dużego projektu, drewno może być lepszym rozwiązaniem.

Inną opcją są ogrodzenia z polichlorku winylu (PCV). Ten rodzaj ogrodzeń jest bardzo trwały i konkurencyjny cenowo w stosunku do ogrodzeń z drewna czerwonego. Ogrodzenia winylowe są również bardzo łatwe w montażu, ponieważ nie wymagają malowania i nie wymagają wielu zabiegów konserwacyjnych. Zabrudzenia powierzchni można również łatwo usunąć za pomocą węża ogrodowego. Ogrodzenia z winylu nie są jednak doskonałe. Jest kilka rzeczy, o których należy wiedzieć przed ich wyborem.

Ogrodzenia PCV

Ogrodzenia z PCV mają pewne zalety w porównaniu z ogrodzeniami drewnianymi, takie jak niski koszt, długotrwały wygląd i minimalna konserwacja. Są one łatwe do czyszczenia, nie wymagają bejcowania i rzadko wymagają napraw. W przeciwieństwie do drewna, ogrodzenia z PCV nie wypaczają się, nie pękają ani nie łuszczą. Wiele z nich można również przenosić i są dostępne w różnych klasach. Jeśli szukasz niedrogiej opcji, spróbuj skorzystać z usług lokalnego hurtownika. Chociaż ogrodzenia z PCW są bardzo trwałe, mogą wymagać konserwacji, ponieważ ziemia osiada i trzeba je czyścić za pomocą wybielacza i węża.

Chociaż ogrodzenia z PCV są droższe z góry, dla wielu właścicieli domów stanowią doskonałą inwestycję. Ogrodzenia te mogą służyć przez wiele lat, nie wymagając malowania ani konserwacji. Wadą drewna jest to, że wymaga ono malowania lub bejcowania oraz częstego czyszczenia. Dzięki zastosowaniu PCV można zamontować ogrodzenie i zapomnieć o nim na długie lata! Można wybrać styl, który wygląda świetnie i nie kosztuje tak dużo w dłuższej perspektywie.

Winyl nie jest najmocniejszym materiałem na ogrodzenia, ale jest najtańszy. Jeśli na ogrodzenie wybierzemy cedr, będzie on droższy niż tarcica impregnowana ciśnieniowo. Cedr zawiera naturalne oleje, które odstraszają owady i są odporne na pleśń. Można również uszczelnić ogrodzenia cedrowe za pomocą uszczelniacza, aby nadać im dodatkowy kolor. Wreszcie, ogrodzenia winylowe są wykonane z polichlorku winylu, który jest mieszany z innymi materiałami, tworząc wytrzymały winyl.

Ogrodzenia winylowe mogą służyć dłużej niż drewniane i są mniej podatne na uszkodzenia przez szkodniki. Poza tym, że są tańsze, nie niszczą się tak szybko jak ogrodzenia drewniane. Można również wybrać wzór, który wygląda tak samo jak prawdziwy. Porównując te dwa rodzaje ogrodzeń, zdecydowanie wygrywają ogrodzenia winylowe. Ale które z nich jest najlepsze? Przyjrzyjmy się niektórym zaletom i wadom obu rodzajów ogrodzeń.

Największą wadą drewna jest to, że jest podatne na gnicie i działanie owadów. Ogrodzenia drewniane są również podatne na gnicie i rozszerzanie się i można je łatwo uszkodzić. Najlepszą trwałość ma winyl, natomiast ogrodzenia drewniane wymagają regularnego bejcowania i uszczelniania oraz odnawiania co kilka lat. Jeśli mieszkasz w wilgotnym klimacie, drewno może się wypaczać i gnić. Ponadto drewno jest narażone na działanie owadów. Rodzaj wybranego drewna będzie miał również wpływ na szybkość jego gnicia. Sosna jest materiałem wymagającym większej konserwacji niż twarde drewno tropikalne, które jest bardziej odporne na wilgoć.

Kolejną zaletą winylu jest to, że nie wymaga on zbyt wielu zabiegów konserwacyjnych. Winyl wymaga minimalnego czyszczenia, nie wymaga konserwacji i nigdy nie będzie wymagał malowania lub bejcowania. Drewno to kolejny świetny wybór na ogrodzenie, ale należy pamiętać, że ogrodzenia drewniane są również droższe z góry. I w przeciwieństwie do ogrodzeń z winylu, ogrodzenia drewniane mogą być zaatakowane przez termity. Ponadto, ogrodzenia z PCV są bardziej trwałe i wymagają mniej konserwacji niż drewniane.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

By akte