Sztachety plastikowe drewnopodobne Ogrodzenia plastikowe drewnopodobne a ogrodzenia winylowe

Obecnie na rynku dostępne są zarówno ogrodzenia winylowe, jak i wykonane z tworzyw drewnopodobnych, ale które z nich jest najlepsze dla Twojego domu? Oto niektóre z zalet ogrodzeń winylowych. Sztachety plastikowe do ogrodu Po pierwsze, są one tańsze niż ich odpowiedniki z tworzyw drewnopodobnych, a ponadto można je malować. Ponadto nie gniją tak jak drewno. I jeszcze kilka innych rzeczy:

Ogrodzenia winylowe są tańsze od drewnopodobnych ogrodzeń plastikowych

Podczas gdy drewno jest najdroższym materiałem, winyl nie pozostaje daleko w tyle. Średnio za standardowe ogrodzenie podwórza mieszkalnego instalator zapłaci od 2 181 do 6 089 USD. Ogrodzenia winylowe są również łatwiejsze w montażu niż drewniane i można zakupić zestaw do ich instalacji. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę, aby każdy panel był prawidłowo wyrównany. Koszt instalacji ogrodzenia drewnianego może wynosić od 25 do 50 USD za godzinę.

Cena montażu ogrodzenia winylowego o fakturze drewna zaczyna się od 40 USD za metr bieżący. Czarne ogrodzenie winylowe będzie kosztować 60 USD za metr bieżący. Podobny projekt przy użyciu tych samych materiałów kosztowałby 600 USD, ale trzeba by było zainwestować w więcej sprzętu i robocizny. Bramy mogą również powodować dodatkowe koszty, ponieważ wymagają dodatkowego sprzętu i pracy. Z tego powodu najlepiej jest porównać koszty obok siebie, aby ustalić, co jest najlepsze dla Twojego domu.

Porównując koszt ogrodzeń z tworzyw drewnopodobnych z ogrodzeniami z winylu, należy wziąć pod uwagę koszt początkowy. Ogrodzenia z tworzyw drewnopodobnych wymagają więcej zabiegów konserwacyjnych, natomiast ogrodzenia winylowe będą służyć przez wiele lat przy minimalnych naprawach. Ogrodzenia drewniane będą prawdopodobnie wymagały wymiany co 10-15 lat. Rozważmy ogrodzenia drewniane, jeśli planujemy ich montaż na dużej posesji. Jeśli budżet na to pozwala, można nawet zaoszczędzić na konserwacji, wybierając ogrodzenie winylowe.

Początkowy koszt ogrodzenia z winylu jest nieco wyższy niż koszt ogrodzenia z tarcicy impregnowanej ciśnieniowo. Jednak z roku na rok ogrodzenia winylowe są coraz tańsze, a dzięki samodzielnej instalacji można zaoszczędzić na kosztach robocizny. Można również znaleźć szerszą gamę stylów i kolorów niż w przypadku drewna. Można więc mieć piękne, stylowe ogrodzenie, nie wydając fortuny. Można wybierać między ogrodzeniami z winylu i plastiku przypominającego drewno, a oba są piękne. Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę koszt instalacji przed podjęciem decyzji!

Chociaż ogrodzenia z winylu są tańsze niż ogrodzenia z plastiku przypominającego drewno, mają kilka wad. Po pierwsze, ogrodzenia winylowe mają tendencję do porastania pleśnią, co wymaga ciągłego czyszczenia. Następnie pleśń przekształca się w pleśń, co stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa. Po drugie, ogrodzenia winylowe wyglądają brudno i nieatrakcyjnie. Jednak koszt ogrodzenia z winylu jest nadal głównym czynnikiem.

Ogrodzenia winylowe są bardziej trwałe

Wybierając pomiędzy ogrodzeniem drewnianym a winylowym, możesz zastanawiać się, który materiał jest lepszy dla Twojej posesji. Podczas gdy drewno wymaga rutynowej konserwacji i odnawiania, ogrodzenia z winylu wymagają jedynie użycia węża od czasu do czasu. Dzieje się tak dlatego, że ogrodzenia winylowe nie wymagają dodatkowych pomiarów ani przycinania i można je łatwo zamontować. Instalacja nie wymaga również dodatkowej pracy, ponieważ panele są wstępnie przycięte i przygotowane. Ponadto panele ogrodzeń winylowych są łatwe w montażu – wystarczy tylko wywiercić w nich ukryte wkręty i gotowe.

Wady ogrodzeń drewnianych i winylowych są podobne pod względem wymagań konserwacyjnych. Drewno wymaga bardziej regularnej konserwacji i wymaga większych nakładów finansowych z góry, natomiast ogrodzenia z winylu są mało wymagające. Ponadto ogrodzenia drewniane są podatne na uszkodzenia pogodowe i z czasem mogą ulec zużyciu i zniszczeniu. Chociaż ogrodzenia drewniane są bardziej atrakcyjne pod względem estetycznym, w dłuższej perspektywie wymagają znacznie większych nakładów. Zaletą drewna jest jednak to, że jest ono znacznie łatwiejsze w naprawie.

Jednym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze ogrodzenia, jest jego koszt. Drewno jest drogie, ale winyl jest bardziej przystępny cenowo ze względu na proces produkcji i koszty materiałów. Drewnopodobne ogrodzenia plastikowe mogą kosztować więcej niż winylowe, dlatego przed zakupem należy określić swój budżet. W przypadku większego podwórka lepszym wyborem może być drewno. W przypadku mniejszych obszarów lepszym wyborem jest winyl.

Jeśli chcesz dodać swojemu podwórku prywatności, ogrodzenie winylowe zapewni Ci dożywotnią opiekę. W przeciwieństwie do drewna nie blaknie, nie odpryskuje i nie wypacza się. Poza tym, że są trwalsze niż drewno, ogrodzenia winylowe nie wymagają ponownego uszczelniania ani malowania, więc są znacznie bardziej opłacalne niż plastikowe drewnopodobne. Ogrodzenie winylowe może służyć przez dziesiątki lat bez konieczności wymiany.

Oprócz trwałości ogrodzenia winylowe wyróżniają się także szeroką gamą stylów. Drewno jest tradycyjnym wyborem, ale z czasem może wyblaknąć. Ogrodzenia winylowe można jednak malować lub bejcować, aby dopasować je do swojego gustu. A jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się sprzedać dom, możesz je łatwo ponownie pomalować, jeśli chcesz zmienić wygląd swojego podwórka. Ponadto, w przeciwieństwie do drewna, winyl jest łatwiejszy w czyszczeniu.

Ogrodzenia winylowe mogą być malowane

Jeśli jesteś gotowy do ponownego pomalowania swojego ogrodzenia z winylu, powinieneś pamiętać o kilku kwestiach. Farba na bazie oleju i innych żywic nie będzie dobrze przylegać do winylu, ale można użyć podkładu na bazie akrylu. Do malowania okuć i słupków należy używać wałka z półtoracalowym włosiem i pędzli. Opryskiwacze są doskonałym rozwiązaniem, ale mogą powodować nadmierne rozpylanie farby.

Kolejną zaletą ogrodzeń winylowych jest to, że wymagają one bardzo niewielkiej konserwacji. W przeciwieństwie do ogrodzeń drewnianych, wymagają one jedynie czyszczenia wężem, gdy się zakurzą. Można je również czyścić miękką szczotką i wodą z mydłem, nie trzeba ich też co kilka lat uszczelniać ani ponownie malować. Kolejną zaletą ogrodzeń z winylu jest to, że nie przyciągają one szkodników, takich jak termity. Stworzenia te nie zjedzą ogrodzenia, więc zabawa na nim jest bezpieczna dla dzieci i zwierząt domowych.

Można również mieszać różne kolory, aby uzyskać kontrastowy wygląd. Na przykład czarne plastikowe deski imitują bejcowane drewno. Dla kontrastu można pomalować krótsze odcinki ogrodzenia na czarno. Należy pamiętać o zastosowaniu pionowych czarnych słupków oddzielających te dwie części. W ten sposób ogrodzenie zyska kontrastowy wygląd, który będzie się wyróżniał w krajobrazie. A jeśli chcesz, aby Twoje ogrodzenie było nieco bardziej królewskie i wyrafinowane, spróbuj wybrać bardziej neutralny kolor, taki jak biały.

Jeśli masz ogrodzenie drewniane lub winylowe, warto wybrać takie, które ma ochronę przed promieniowaniem UV. Zazwyczaj ogrodzenia winylowe wytrzymują temperatury do 900 stopni Fahrenheita bez odprysków i pęknięć. Ponadto są one łatwe w utrzymaniu. Po zamontowaniu ogrodzenia można się nim cieszyć przez wiele lat. Będą Państwo również dumni ze swojego ogrodzenia ze względu na korzyści dla środowiska, jakie zapewniają ogrodzenia winylowe.

Montaż ogrodzenia z winylu może być trudny, ale z pewnością jest możliwy do wykonania. Należy dokładnie przestrzegać instrukcji i kupić wszystkie niezbędne elementy. Nie należy iść na skróty ani próbować dokonywać napraw samodzielnie, ponieważ może to spowodować, że ogrodzenie będzie chwiejne. Można również skontaktować się z profesjonalnym instalatorem, który pomoże wykonać pracę. Pamiętaj tylko, aby nie próbować improwizować z materiałami, ponieważ spowoduje to, że ogrodzenie będzie niestabilne i będzie wyglądać okropnie.

Ogrodzenia winylowe nie gniją

Zainstalowanie wokół swojej posesji ogrodzenia z winylu ma wiele zalet. W porównaniu z drewnem, winyl nie gnije i jest pięciokrotnie bardziej wytrzymały. Ponadto winyl nie łuszczy się, nie pęka, nie odpryskuje i nie blaknie, co czyni go doskonałym wyborem na ogrodzenie wokół basenu lub systemu zraszania. Wytrzyma on również wiele lat, co czyni go doskonałym wyborem dla właścicieli domów, którzy chcą chronić swoją własność. A ponieważ winyl nie wchłania wilgoci, jest bezpieczny dla dzieci i zwierząt domowych, nie trzeba go malować ani bejcować.

Ogrodzenie winylowe jest niezwykle łatwe w utrzymaniu. Do jego czyszczenia wystarczy użyć węża ogrodowego oraz wody z mydłem. W przypadku uporczywych plam można użyć roztworu wody i płynu do mycia naczyń, aby je usunąć. Na ogół do usunięcia plam wystarczy niewielka ilość mydła. Jeśli obawiasz się gnicia, możesz także spróbować umyć ogrodzenie pod ciśnieniem, aby usunąć pleśń lub przebarwienia. Można również zabarwić ogrodzenie winylowe, aby przedłużyć jego żywotność. Można także przetrzeć ogrodzenie winylowe wodą z łagodnym mydłem. Jednak z upływem czasu straci ono swój połysk.

Ogrodzenia winylowe mogą być instalowane w różnych stylach. Kiedy wprowadzono je na rynek po raz pierwszy, dostępne były tylko w kilku stylach. Dziś można wybierać spośród niemal wszystkich stylów ogrodzeń. Ogrodzenie chroniące prywatność jest prawdopodobnie najpopularniejszym typem, ponieważ jest dostępne w kompletnych sekcjach. W drewnie mogą czasem pojawiać się sęki, szczeliny i dziury. Ale ogrodzenia winylowe nie gniją, nie wysychają i nie blakną. Dzięki temu są bezpieczniejsze dla domów z dziećmi.

Kolejną zaletą ogrodzeń winylowych jest to, że są one niezwykle łatwe w utrzymaniu. W obszarach, w których pada dużo deszczu, mogą się na nich tworzyć zielone algi. Te czynniki sprawiają, że ogrodzenia winylowe są doskonałym wyborem dla właścicieli domów. Są one również trwałe przez wiele lat, więc nie trzeba się martwić o rdzewienie czy przemalowywanie. Poza tym są praktycznie bezobsługowe i nie blakną.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

By akte