Sztachety plastikowe drewnopodobne Ogrodzenia plastikowe drewnopodobne a ogrodzenia z PCV

Jeśli rozważasz zainstalowanie ogrodzenia prywatnego na swoim podwórku, jest kilka rzeczy, o których powinieneś wiedzieć przed wybraniem jednego z nich. Sztachety plastikowe do ogrodu Przede wszystkim, jak trwałe jest ogrodzenie z tworzywa sztucznego przypominającego drewno? Które rozwiązanie jest lepsze dla Twojego budżetu? Co z konserwacją? I jak one wyglądają? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o zaletach i wadach każdego materiału. Następnie, na podstawie tych czynników, podejmij decyzję.

Wytrzymałość

Istnieje wiele korzyści płynących z zastosowania drewnopodobnych ogrodzeń plastikowych na swojej posesji. Jedną z największych zalet jest to, że tego typu ogrodzenia nie ulegają naturalnemu rozkładowi pod wpływem środowiska. W przeciwieństwie do tradycyjnego drewna, ogrodzenia plastikowe HDPE są odporne zarówno na ciepło, jak i na wilgoć, co sprawia, że są doskonałym wyborem na każdą porę roku. Kolejną zaletą stosowania tarcicy z tworzywa sztucznego jest to, że jest ona stosunkowo łatwa w montażu i nie wymaga odnawiania. Nie kosztują też dużo więcej niż ogrodzenia plastikowe drewnopodobne.

Inną ważną zaletą jest to, że w przeciwieństwie do tradycyjnych ogrodzeń drewnianych, wymagają one bardzo niewielkiej konserwacji. W przeciwieństwie do nich, ogrodzenia drewniane są podatne na gnicie i wypaczanie, a co kilka lat trzeba je bejcować lub odnawiać. Ogrodzenia te mogą jednak zostać uszkodzone przez wilgoć, co skróci ich żywotność nawet o trzy lata. Aby temu zapobiec, można wypełnić przestrzenie między panelami ogrodzeniowymi zaimpregnowanym drewnem lub żwirem.

Kolejną zaletą ogrodzeń z tworzyw drewnopodobnych jest ich zwiększona trwałość. Podczas gdy ogrodzenia drewniane są podatne na warunki atmosferyczne i surowy klimat, ogrodzenia winylowe drewnopodobne są bardziej trwałe i uniwersalne. Drewniane ogrodzenia rozszerzają się i kurczą pod wpływem intensywnego światła słonecznego, ale mogą kurczyć się z powrotem do pierwotnego kształtu pod wpływem ciepła. W przeciwieństwie do drewna, ogrodzenia winylowe są odporne na te ekstremalne zmiany temperatury i mogą służyć przez wiele lat. Jest to szczególnie korzystne w gorącym klimacie, gdzie łatwo może ulec uszkodzeniu.

Chociaż ogrodzenia drewniane są najtańsze, nie są też najtrwalsze. W wilgotnych miejscach ogrodzenia drewniane wymagają regularnego bejcowania i uszczelniania. Drewno jest również podatne na działanie owadów. Wreszcie, gatunek użytego drewna może decydować o jego trwałości. Na przykład sosna wymaga regularnej konserwacji, natomiast twarde drewno tropikalne jest znacznie bardziej odporne na gnicie i butwienie. Jednak w każdym przypadku, jeśli rozważasz zastosowanie drewnopodobnych ogrodzeń plastikowych na swojej posesji, pamiętaj, aby zbadać dostępne opcje i wybrać mądrze!

Koszt

Drewnopodobne ogrodzenia z tworzyw sztucznych stają się coraz bardziej popularne z wielu powodów, w tym ze względu na ich przystępną cenę i bezobsługowość. Podczas gdy tradycyjne ogrodzenia drewniane wymagają dużego nakładu pracy, konserwacji i dbałości o szczegóły, ogrodzenia z tworzyw sztucznych wymagają znacznie mniej konserwacji niż tradycyjne drewno. Winylowe panele ogrodzeniowe są dostępne w postaci wstępnie zmontowanych paneli, więc nie trzeba się martwić o dopasowywanie jakichkolwiek elementów. Co więcej, drewno wymaga malowania i uszczelniania, aby nie niszczało z upływem czasu. Z drugiej strony, ogrodzenia winylowe wymagają jedynie prostego mycia i konserwacji, aby zachowały swój najlepszy wygląd.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na plastikowe ogrodzenia drewnopodobne czy winylowe, pamiętaj, aby wziąć pod uwagę swój budżet i preferencje estetyczne. Na przykład, ogrodzenie z PCV będzie kosztować od 15 do 40 dolarów za stopę liniową. Materiały do wykonania tego typu ogrodzenia kosztują od 10 do 30 dolarów za metr bieżący, a dodatkowa robocizna kosztuje do 10 dolarów za metr bieżący. Co więcej, można zdecydować się na zakup bardziej przystępnego cenowo produktu z PCV w lokalnej hurtowni za znacznie mniejszą kwotę niż ta, którą zapłacilibyśmy za ogrodzenie z naturalnego drewna.

Choć drewno jest najbardziej tradycyjnym i najpiękniejszym materiałem stosowanym od wieków w budownictwie mieszkaniowym, wymaga jednak więcej zabiegów konserwacyjnych. Choć drewno może przetrwać dłużej, jest podatne na gnicie, infekcje i aktywność owadów. Oznacza to, że co kilka lat trzeba będzie je odnawiać. Oprócz tych wymagań konserwacyjnych, drewno może również z czasem gnić lub wypaczać się, zwłaszcza w wilgotnym klimacie. Tempo rozkładu drewnopodobnego ogrodzenia plastikowego zależy od jego gatunku, więc jeśli chcesz zaoszczędzić na konserwacji, najlepiej wybrać twarde drewno tropikalne lub sekwoję.

Z drugiej strony, ogrodzenie winylowe jest znacznie tańsze niż drewniane. Na przykład ogrodzenie winylowe kosztuje od 2 do 6 dolarów za stopę liniową. Podczas gdy ogrodzenia drewniane wymagają konserwacji i barwienia, ogrodzenia winylowe mogą przetrwać dziesiątki lat. Winyl jest praktycznie bezobsługowy i nie trzeba go malować co kilka lat. Ogrodzenia winylowe są znacznie łatwiejsze w czyszczeniu i można je czyścić wodą z mydłem, w przeciwieństwie do ogrodzeń drewnianych. Chociaż winyl jest tańszy, wygląda na brudniejszy niż drewno.

Obsługa techniczna

Jeśli chodzi o ogrodzenia plastikowe przypominające drewno, masz kilka różnych możliwości utrzymania ich wyglądu. Drewno może być piękne, ale z czasem może też zacząć słabnąć i niszczeć. Na szczęście istnieje kilka podstawowych czynności konserwacyjnych, które można wykonać, aby zachować dobry wygląd ogrodzenia przez wiele lat. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać, dbając o swój drewniany płot:

Po pierwsze, ważne jest, aby utrzymywać je w czystości. Glony i pleśń mogą powodować plamy. Choć samo mydło i woda nie wystarczą do ich usunięcia, można użyć wybielacza i białego octu, aby usunąć plamę. Roztwór należy przetestować na niewielkiej powierzchni, aby upewnić się, że nie uszkodzi on ogrodzenia. Należy również pamiętać o stosowaniu okularów i rękawic ochronnych.

Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać podczas konserwacji ogrodzenia z tworzywa sztucznego przypominającego drewno, jest to, że jest ono tak dobre, jak jego najsłabsze części. Jeśli zauważysz, że jakieś miejsce na ogrodzeniu zaczęło gnić, natychmiast je napraw! Pozostawienie drobnych napraw bez nadzoru tylko pogorszy problem i może doprowadzić do poważnych rachunków za naprawę. Aby dowiedzieć się więcej na temat właściwej konserwacji ogrodzeń z tworzyw drewnopodobnych, warto skontaktować się z firmą Bedford Technology. Może ona zainstalować takie ogrodzenia i dostarczyć inne materiały budowlane z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu.

W miesiącach letnich bardzo ważne jest sprawdzenie stanu ogrodzenia drewnianego. Nawet najmniejszy problem może prowadzić do poważniejszych problemów w miesiącach letnich. Aby zachować jak najlepszy wygląd ogrodzenia drewnianego, należy sprawdzić, czy nie ma na nim roślinności inwazyjnej i usunąć ją przed myciem mechanicznym. Po umyciu można wykonać proste zabiegi czyszczące na wszelkich pozostałych pleśniach, a następnie zastosować odpowiednie rozwiązanie problemu. Po wykonaniu napraw można ponownie rozpocząć użytkowanie ogrodzenia drewnianego.

Zajrzyj na stronę

Wybór ogrodzeń z PCV zamiast tradycyjnych drewnianych ma wiele zalet. Są one nie tylko opłacalne, ale także wyjątkowo łatwe w utrzymaniu. Tradycyjne ogrodzenia drewniane mogą z czasem gnić i wypaczać się, natomiast ogrodzenia z PCV praktycznie nie wymagają konserwacji i wyglądają doskonale przez wiele lat. Z kolei ogrodzenia drewniane wymagają bejcowania i wymiany desek co roku. Ponadto winylu nie można poddać recyklingowi, więc pozostaje on toksyczny na wysypiskach śmieci.

Ogrodzenie drewniane to klasyczny wybór, ale może wyglądać na zniszczone, jeśli nie jest dobrze utrzymane. Drewniane ogrodzenie można dostosować do własnych potrzeb, malując je farbą lub bejcą. Dzięki tym dwóm opcjom można łatwo dopasować je do stylu swojego domu. Ogrodzenia drewniane można kupić w wielu różnych stylach i kolorach, dzięki czemu pasują do każdego rodzaju domu. Ponadto, jeśli są odpowiednio konserwowane, mogą przetrwać wiele dziesięcioleci.

Zaletą ogrodzeń winylowych jest to, że zachowują swój wygląd dłużej niż ogrodzenia drewniane. Większość ogrodzeń z PCW naśladuje wyglądem tradycyjne ogrodzenia malowane. Jednak starsze ogrodzenia winylowe mają błyszczące wykończenie, a te tańsze często mają kredową powłokę na drewnie. Ponadto, ogrodzenia z PCV mogą być kosztowne, a wybór jest ograniczony, jeśli kupuje się je luzem. Panele ogrodzeniowe z PCW mają też niewiele opcji dostosowywania, więc nie można uzyskać designerskiego wyglądu.

Illusions Vinyl WoodBond(tm)

Ogrodzenia Grand Illusions Vinyl WoodBondTM charakteryzują się unikalnym kolorem i szczegółami usłojenia prawdziwego drewna, a jednocześnie nie wymagają konserwacji dzięki zastosowaniu winylu. Ogrodzenia te są dostępne w różnych stylach i kolorach, w tym tradycyjnych i współczesnych. Ogrodzenia Grand Illusions Vinyl WoodBondTM są dostępne w trzech głównych seriach: Estate Series, Landscape Series i Vinyl WoodBondTM.

Grand Illusions Vinyl WoodBond jest dostępny w szerokiej gamie kolorów i materiałów, a te same wysokie standardy jakości, jak w przypadku innych produktów Illusions, są stosowane do budowy każdego ogrodzenia. Łatwo jest również dostosować je do własnych potrzeb. Klienci mogą wybrać dowolny kolor, a nawet zlecić dostosowanie wybranego koloru. Są one dostępne w naturalnym drewnie lub wykończeniu drewnopodobnym.

Ogrodzenie Grand Illusions jest wykonane w 100% z czystego winylu lub gładkiego polysku i jest dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Oprócz kolorów standardowych, ogrodzenia Grand Illusions są dostępne w kolorach niestandardowych i niestandardowych. Alternatywnie, dostępne są produkty ogrodzeniowe z aluminium ozdobnego Eastern. Przed zakupem ogrodzenia należy jednak rozważyć kilka kwestii.

Grand Illusions Vinyl WoodBond jest produktem, który robi ogromne wrażenie. Produkt ten jest bardzo realistyczny i oferuje 5 drewnianych slojów. Ogrodzenia te można montować za pomocą paneli i slupków winylowych. Można nawet zlecić wykonanie ich na zamówienie, aby pasowały do Twojego domu. Jeśli martwisz się o wygląd swojego ogrodzenia, Grand Illusions Vinyl WoodBond jest doskonałym wyborem.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

By akte