Sztachety plastikowe drewnopodobne Wybór między plastikowymi ogrodzeniami drewnopodobnymi a innymi materiałami ogrodzeniowymi

Wybór rodzaju materiału ogrodzeniowego może być wyzwaniem, ponieważ należy wziąć pod uwagę wiele czynników: koszt, wygląd i trwałość. Sztachety plastikowe do ogrodu Omówimy tu zalety i wady ogrodzeń z tworzyw drewnopodobnych oraz dlaczego cieszą się one coraz większą popularnością. Można również znaleźć inne rodzaje ogrodzeń dla swojej posesji. Ogrodzenia te są niezwykle popularne ze względu na ich naturalne piękno i trwałość. To, czy wybierzesz ogrodzenie drewniane czy winylowe, zależy od tego, jakie są Twoje potrzeby w zakresie ogrodzenia.

Wytrzymałość

Wybór ogrodzenia z tworzywa sztucznego imitującego drewno zamiast ogrodzenia drewnianego ma kilka zalet. Ogrodzenia drewniane są bardziej atrakcyjne i rustykalne, ale z czasem mogą ulec zniszczeniu i spróchnieniu. Ogrodzenia winylowe mają tę zaletę, że nie niszczy ich wilgoć ani nie rozszerzają się i nie kurczą jak drewno. Są na tyle trwałe, że można je stosować do ogrodzeń ranczerskich. Ogrodzenia drewniane są nadal bardzo podatne na działanie czynników atmosferycznych i powinny być impregnowane, aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym przez wilgoć i owady.

Podczas gdy drewniane ogrodzenia mogą ulec uszkodzeniu w surowym klimacie, ogrodzenia winylowe z ziarnem drewna mogą przetrwać lata. Mogą one rozszerzać się pod wpływem intensywnego światła słonecznego i kurczyć się z powrotem do pierwotnego kształtu. Drewniane ogrodzenie może wytrzymać pięć lub siedem lat, natomiast winylowe – całe życie. W porównaniu z kosztami instalacji ogrodzenia drewnianego, ogrodzenia winylowe pozwalają zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę. Możesz być pewien, że Twoje ogrodzenie będzie służyć przez wiele lat.

Pomimo mniejszej wagi niż w przypadku ogrodzeń drewnianych, ogrodzenia winylowe mogą wytrzymać dziesiątki lat, a nie pięć do dziesięciu. Ogrodzenia drewniane wymagają regularnego bejcowania i odnawiania. A ponieważ drewno jest podatne na działanie owadów, z czasem gnije i wypacza się. Tempo rozkładu drewna zależy od jego rodzaju. Na przykład ogrodzenia z sosny wymagają więcej konserwacji niż z twardego drewna tropikalnego.

Koszt

Wybór drewnopodobnych ogrodzeń plastikowych może być mądrym wyborem dla tych, którzy cenią sobie klasyczny wygląd ogrodzeń drewnianych. W przeciwieństwie do drewna, drewno plastikowe jest mniej podatne na degradację środowiska. Wymaga też mniej konserwacji niż tradycyjne drewno. Ale co z różnicą w cenie? Oto kilka zalet tarcicy z tworzywa sztucznego, które pomogą Ci zdecydować, który rodzaj ogrodzenia jest dla Ciebie odpowiedni. Porównajmy te dwa materiały i zobaczmy, jak wypadają na tle siebie.

Ogrodzenia winylowe Premium są tańsze niż drewniane i nie wymagają konserwacji. Jest również odporne na działanie owadów. Jest też trwalsze. W rzeczywistości w ciągu dziesięciu lat wydasz mniej niż na ogrodzenie drewniane. Oznacza to sześcio- i półkrotny zwrot z inwestycji. Drewno z czasem gnije i niszczeje, ale ogrodzenia winylowe zachowują swój wygląd przez znacznie dłuższy czas.

Inną opcją ogrodzenia jest PCV, trwały i niedrogi materiał. Ten rodzaj tworzywa sztucznego może przetrwać 50 lat lub więcej. Jednak w porównaniu z drewnem, winyl nie jest najbardziej atrakcyjnym wyborem. Ogrodzenia winylowe zaczynają blaknąć po roku lub dwóch. Po tym czasie zaczynają się rozpadać i stają się proszkowate. Ponadto winyl jest toksyczny. Nie można go poddać recyklingowi, więc kończy na wysypiskach śmieci.

Obsługa techniczna

Ogrodzenia z tworzyw sztucznych imitujących drewno wymagają mniej konserwacji niż tradycyjne ogrodzenia. Jednak, jak każdy materiał, drewno wymaga okresowego bejcowania lub malowania. W wilgotnych miejscach drewno będzie się wypaczać i gnić. Dodatkowo, drewno może być podatne na insekty, dlatego regularne czyszczenie i barwienie jest niezbędne do utrzymania dobrego wyglądu ogrodzenia. Ponadto rodzaj użytego drewna ma wpływ na szybkość gnicia; twarde drewno tropikalne jest bardziej odporne na wilgoć niż sosna, która wymaga więcej konserwacji.

Pierwszym krokiem do właściwej konserwacji ogrodzenia z tworzywa sztucznego przypominającego drewno jest jego regularne czyszczenie. Po czyszczeniu należy użyć bejcy lub lakieru blokującego promienie UV. Tego typu powłoki mogą pomóc w ochronie ogrodzenia przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego UV. Można również umyć drewno, aby usunąć mech i pleśń oraz zabezpieczyć je przed pękaniem. Aby przedłużyć żywotność ogrodzenia z tworzywa drewnopodobnego, co dwa lub trzy lata należy ponownie zastosować inhibitor UV na tworzywie drewnopodobnym.

Czyszczenie plastikowego ogrodzenia przypominającego drewno jest łatwe i niedrogie. Należy tylko pamiętać o założeniu okularów ochronnych i gumowych rękawic, ponieważ konieczne będzie szorowanie go silnym roztworem wody i mydła w płynie. Pamiętaj, aby używać niskiego ciśnienia, ponieważ myjki elektryczne mogą uszkodzić ogrodzenie. Jeśli nie jesteś pewien, jaki rodzaj detergentu jest najlepszy dla Twojego ogrodzenia, wypróbuj najpierw niewielką plamę.

Wygląd

Ogrodzenia plastikowe drewnopodobne mogą imitować wygląd ogrodzeń drewnianych. Materiał ten ma tę zaletę, że jest elastyczny i wygląda pięknie, nawet nieobrobiony. Z biegiem lat wygląd plastiku PCV uległ jednak poprawie, dzięki takim innowacjom jak Blackline hhp(tm). Produkty te mają teraz lepiej wyglądające wykończenia i zostały wykorzystane do rozwiązania powszechnych problemów z kredowaniem i wypaczaniem. W zależności od projektu ogrodzenia można wybrać kolor biały lub naturalny.

Winyl ma kilka wyraźnych zalet w porównaniu z drewnem. Pierwszą z nich jest to, że jest odporny na trudne warunki atmosferyczne, grzyby i próchnicę. Tymczasem drewno w końcu gnije i niszczeje. Jednak w zależności od gatunku, winyl będzie wyglądał doskonale nawet przez 20 lat, podczas gdy drewno w końcu wyblaknie i zniszczeje. Oba materiały mają wady i zalety, ale zdecydowanym zwycięzcą jest winyl. Winyl jest jednak trwalszy niż drewno, więc możesz mieć pewność, że Twoje nowe ogrodzenie będzie wyglądało świetnie przez wiele lat.

Wreszcie, winyl jest mniej trwały niż prawdziwe drewno. Ogrodzenia z prawdziwego drewna wytrzymują zwykle 50 lat, a winylowe nie. Nawet jeśli na początku wygląda świetnie, po roku zacznie blaknąć i rozpadać się. Może również ulec przebarwieniu i zostać zanieczyszczony przez szkodniki. Nie nadaje się też do recyklingu, więc pozostanie toksyczny na wysypiskach śmieci. Niezależnie od atrakcyjnego wyglądu, drewno nie jest dobrym wyborem, jeśli zależy Ci na ochronie środowiska.

Niezawodność

Wybór rodzaju ogrodzenia może być trudną decyzją. Ogrodzenia drewniane to klasyczna opcja, ale trzeba je regularnie konserwować, a w niektórych klimatach mogą przetrwać tylko kilka lat. Najlepsze drewnopodobne ogrodzenia plastikowe są wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu i są bardzo trwałe. Chociaż ogrodzenia drewniane są droższe w zakupie, są również znacznie bardziej niezawodne niż winylowe.

Chociaż winyl jest materiałem długowiecznym, ogrodzenia drewniane wymagają regularnego bejcowania i uszczelniania. Jeśli w Twoim domu panuje szczególna wilgoć, co kilka lat trzeba będzie je malować. W przeciwieństwie do winylu, drewno wypacza się i gnije, co czyni je złym wyborem w miejscach o dużej wilgotności. Innym częstym problemem jest aktywność owadów, a gatunek drewna decyduje o tempie rozkładu. Sosna ma tendencję do szybszego gnicia niż twarde drewno tropikalne, które wymaga mniej konserwacji.

Ogrodzenia winylowe są łatwe w utrzymaniu i nie wymagają malowania ani bejcowania. Nie rysują się ani nie odpryskują, dzięki czemu można się zrelaksować i cieszyć wolnym czasem. Kolejną zaletą ogrodzeń winylowych są niskie koszty ich konserwacji. Przy odpowiedniej pielęgnacji ogrodzenia winylowe będą służyć przez dziesiątki lat. Oznacza to mniej pieniędzy wydawanych na konserwację, a więcej czasu na inne ważne rzeczy. Cena ogrodzeń winylowych jest niższa niż koszt instalacji ogrodzenia drewnianego.

Termity

Istnieje wiele typowych problemów, które pojawiają się w kontakcie termitów i drewnopodobnych ogrodzeń plastikowych. Na przykład, mrówki stolarskie mogą zjadać drewno i pozostawiać stosy drobnych trocin w pobliżu słupka ogrodzenia. Problemem mogą być również chrząszcze drążące drewno. Owady te zagrzebują się w drewnie i pozostawiają po sobie trociny przypominające talk. Niezależnie od rodzaju posiadanego drewna, należy podjąć odpowiednie kroki, aby zapobiec uszkodzeniu ogrodzenia przez te owady.

Choć termity są na ogół mało widocznymi szkodnikami, mogą pojawiać się w postaci otworów lub wzorów w kształcie plastrów miodu w drewnie ogrodzenia. Pozostawiają one również widoczne odchody i mogą zjadać całe fragmenty drewna, dlatego łatwo je wykryć. Aby zauważyć plagę termitów, wystarczy poszukać tych oznak. Jeśli zauważysz te oznaki, powinieneś poszukać profesjonalnej ochrony przed szkodnikami.

Ogrodzenia z tworzyw drewnopodobnych to popularny wybór wśród właścicieli domów. Drewnopodobne ogrodzenia plastikowe mogą być wykonane z winylu lub impregnowanego drewna. Jeśli jednak chcesz całkowicie uniknąć inwazji termitów, powinieneś pamiętać o częstym sprawdzaniu ogrodzenia pod kątem oznak ich aktywności. Termity uwielbiają wilgotne i ciepłe warunki. Jeśli masz ogrodzenie z nieimpregnowanego drewna, możesz skontaktować się z lokalnym wykonawcą ogrodzeń, aby naprawić szkody.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

By akte