Sztachety plastikowe drewnopodobne Zalety ogrodzeń z płyt winylowych w porównaniu z ogrodzeniami z tworzyw drewnopodobnych

Jeśli zastanawiasz się nad nowym ogrodzeniem swojego podwórka, być może rozważasz korzyści płynące z zastosowania winylu w porównaniu z drewnopodobnym tworzywem sztucznym. Sztachety plastikowe do ogrodu Winyl jest nie tylko tańszy, ale także łatwiejszy do naprawy, jeśli zajdzie taka potrzeba. W tym artykule omówimy zalety i wady ogrodzeń z winylu i plastiku drewnopodobnego. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej! Przeczytaj także o tym, że ogrodzenia winylowe są trwalsze i łatwiejsze w naprawie. Jeśli nie jesteś pewien, które z nich jest lepsze dla Twojego podwórka, rozważ następujące korzyści.

Płoty winylowe są tańsze od drewnopodobnych ogrodzeń plastikowych

W porównaniu z ogrodzeniami drewnianymi ogrodzenia winylowe są tańsze. Ogrodzenia drewniane mogą ulec uszkodzeniu pod wpływem czynników atmosferycznych i wymagają corocznej konserwacji. Ogrodzenia winylowe są trwałe przez dziesięciolecia i wymagają bardzo niewielkiej konserwacji. Dobrze utrzymane ogrodzenie winylowe może przetrwać nawet 100 lat. Żywotność ogrodzeń drewnianych może być różna, ale zazwyczaj trwa zaledwie 15-20 lat. Cena ogrodzeń winylowych zależy od ich rodzaju i jakości.

Chociaż ogrodzenia z winylu są tańsze od drewnopodobnych ogrodzeń plastikowych, niektórzy właściciele domów uważają, że te pierwsze są lepsze dla środowiska. Płoty winylowe nie wymagają wycinania drzew, co czyni je lepszym rozwiązaniem dla osób dbających o środowisko. Ponadto proces produkcji ogrodzenia z winylu jest taki sam jak w przypadku ogrodzenia z drewna, co oznacza, że koszty materiałów są takie same. Ponadto ogrodzenia winylowe w mniejszym stopniu zwiększają całkowity koszt energii elektrycznej, więc plastikowe ogrodzenie drewnopodobne może być lepszym rozwiązaniem dla osób dysponujących większym budżetem.

Inną wadą winylu jest to, że trudno jest wymienić pojedyncze pikiety lub deski. Winylowe panele ogrodzeniowe są sprzedawane jako kompletne panele ogrodzeniowe. Jednak części zamienne mogą być trudne do znalezienia. Co więcej, trudniej jest znaleźć pojedyncze elementy zamienne, ponieważ nie mają one gotowych połączeń. Krótko mówiąc, koszty konserwacji ogrodzeń z winylu będą wyższe niż koszty drewna. Jeśli jednak można z tym żyć, to ogrodzenia winylowe są lepszym rozwiązaniem.

Chociaż ogrodzenia plastikowe przypominające drewno są tańsze niż ogrodzenia winylowe, nie są tak trwałe. Ogrodzenia drewniane wymagają okresowego bejcowania i ponownego barwienia. Choć wyglądają świeżo, ogrodzenia drewniane wymagają regularnej konserwacji i z czasem blakną. Ponadto wymagają ciągłego bejcowania i malowania. Oprócz regularnego bejcowania i malowania, ogrodzenia drewniane z czasem gniją i może być konieczna wymiana uszkodzonej tarcicy co kilka lat.

Cena ogrodzeń winylowych zależy od rodzaju ogrodzenia winylowego. Najbardziej popularne są ogrodzenia winylowe o charakterze prywatnym. Ogrodzenia winylowe składają się z pełnych paneli. Kosztują one od 20 do 35 USD za stopę liniową. Montaż ogrodzenia o długości sześciu stóp może kosztować od 28 do 36 dolarów. Jest to znacząca różnica między ogrodzeniami z tworzyw drewnopodobnych a ogrodzeniami z winylu. Te pierwsze są droższe, ale będą trwalsze i będą wymagały mniej konserwacji.

Chociaż ogrodzenia plastikowe drewnopodobne są droższe, są łatwiejsze w montażu. Proces instalacji ogrodzeń drewnianych nie jest tak skomplikowany jak instalacja ogrodzeń winylowych. Wymaga wykopania otworów pod słupki i wylania materiału mocującego, który utrzymuje słupki na miejscu. Następnie pomiędzy nimi układa się panele ogrodzeniowe. Ogrodzenia winylowe są bardziej przystępne cenowo niż drewnopodobne ogrodzenia plastikowe, ale do ich montażu należy zatrudnić profesjonalistę.

Winyl jest trwalszy niż drewno

Jednym z pytań, jakie można sobie zadać, jest to, czy ogrodzenia z winylu są bardziej trwałe niż ogrodzenia drewniane. Krótka odpowiedź brzmi: nie. Ogrodzenia winylowe nie są tak trwałe jak drewniane, które mogą przetrwać 50 lat lub więcej. Po dokładnym sprawdzeniu, ogrodzenie drewniane prawdopodobnie będzie wykazywać oznaki zużycia, ale ogrodzenia winylowe pozostaną solidne i zapewnią doskonałą prywatność. Ponadto, ogrodzenia z winylu nie rozszerzają się ani nie kurczą, co oznacza, że prywatność nie zostanie naruszona w wyniku złej konserwacji.

Kolejne pytanie, jakie może się pojawić, dotyczy kosztów. Choć oba materiały są trwałe, drewno kosztuje nieco więcej niż winyl. Wynika to z wyższych kosztów produkcji drewna. Poza tym drewno jest też zwykle droższe. Jeśli masz ograniczony budżet, winyl będzie tańszy niż drewno. Jest to jednak tylko ogólna zasada. Ceny różnią się znacznie w zależności od gatunku drewna, dlatego należy je odpowiednio zaplanować.

Kolejną kwestią, którą można mieć, jest konserwacja. Jeśli masz ogrodzenie z winylu, musisz je naprawiać co najmniej raz w roku. W przeciwieństwie do drewna, nie można go po prostu pomalować, więc najlepiej zatrudnić do tego zadania profesjonalistę. Minusem jest to, że trzeba wydać więcej pieniędzy na konserwację. Nawet jeśli masz pieniądze na regularną wymianę, ogrodzenia z winylu nie są tak trwałe jak drewniane, co oznacza, że trzeba będzie je częściej naprawiać.

Kolejną wadą drewna jest to, że wymaga ono regularnego ponownego uszczelniania i bejcowania. Nawet jeśli zdecydujesz się na pomalowanie drewnianego ogrodzenia, w końcu wypacza się ono i gnije. Drewno jest również podatne na działanie owadów i jest bardziej podatne na blaknięcie. Ponadto, ogrodzenia drewniane wymagają stałej konserwacji, natomiast ogrodzenia winylowe nie wymagają tego typu zabiegów. Wynika to z faktu, że materiał ten jest wykonany z kompozytu tworzyw sztucznych i jest bardziej odporny na wilgoć niż drewno.

Jeśli szukasz bardziej tradycyjnego, rustykalnego wyglądu, możesz rozważyć ogrodzenie z prawdziwego drewna. Ten tradycyjny materiał ma amerykański wygląd, który trudno jest odtworzyć. Ale uwaga: ogrodzenia z prawdziwego drewna szybciej się niszczą. Może być w doskonałym stanie, ale wkrótce ulegnie przebarwieniu, zbutwieje lub zostanie zjedzone przez szkodniki. Nie wspominając o tym, że prawdziwe drewno może odpryskiwać i kruszyć się. Można jednak kupić ogrodzenie winylowe, które przypomina prawdziwe drewno.

Choć początkowo ogrodzenia winylowe mogą być droższe, po instalacji wymagają niewielkiej konserwacji. Przy odpowiedniej pielęgnacji ogrodzenie winylowe powinno wytrzymać ponad sto lat. Nie będzie wymagało tak częstego malowania ani impregnacji jak drewno, więc będzie warte swojej ceny. Większość firm oferujących usługi ogrodzeniowe oferuje dożywotnią gwarancję na ogrodzenia winylowe. Jednak ogrodzenie drewniane będzie wymagało wymiany po około 10 latach, a co dwa lata może być również malowane. Jeśli planujesz budowę ogrodzenia na dużą skalę, drewno może być lepszym rozwiązaniem.

Winyl jest łatwiejszy do naprawy

Jeśli masz uszkodzoną część w swoim ogrodzeniu winylowym, jego naprawa jest łatwiejsza niż myślisz. Zamiast wymieniać cały panel ogrodzeniowy, można po prostu usunąć uszkodzoną część i połączyć ją z istniejącym elementem. Po pomyślnym naprawieniu uszkodzonej części ogrodzenie winylowe może być piękną i funkcjonalną ozdobą domu przez wiele lat. Należy jednak zachować ostrożność podczas naprawy ogrodzeń winylowych. Uszkodzone panele mogą łatwo stać się niebezpieczne, dlatego do ich naprawy należy wezwać profesjonalistę.

Na szczęście ogrodzenia z winylu są łatwiejsze w naprawie niż ogrodzenia drewniane. Chociaż w przypadku ogrodzeń drewnianych nadal trzeba okresowo wymieniać deski, można sobie poradzić z prostym czyszczeniem za pomocą węża ogrodowego. Jeśli konieczne jest użycie farby do malowania ogrodzenia, należy użyć akrylowej. Należy jednak chronić jego powierzchnię przed twardym metalem. W ten sposób nie uszkodzisz winylu. Łatwiej jest też wymienić uszkodzone deski w ogrodzeniu winylowym.

Czyszczenie ogrodzenia z winylu jest stosunkowo proste, ale należy pamiętać, że środki chemiczne i narzędzia ścierne mogą powodować ścieranie powierzchni. Jeśli chcesz chronić swoje ogrodzenie winylowe, warto używać ekologicznych środków czyszczących. Można również używać łagodnych przyborów do szorowania. Jednym z pomijanych ekologicznych rozwiązań jest ocet. Ocet ma zdolność zabijania dziesiątków szkodliwych mikroorganizmów.

Słupek ogrodzenia winylowego może łatwo złamać się w miejscu słupka, zwłaszcza przy silnym wietrze lub w wyniku zderzenia z dużymi obiektami porywanymi przez wiatr. Jednak większość ogrodzeń winylowych jest wykonana tak, aby wytrzymać silne wiatry, a wiele z nich przekracza normy klasyfikacji wiatrowej obowiązujące na Florydzie. Mimo to może być konieczne dodatkowe podparcie słupków lub zmniejszenie odległości między słupkami z ośmiu stóp do sześciu stóp. Jeśli wichura uderzy w Twoją okolicę, powinieneś być w stanie szybko naprawić uszkodzoną część ogrodzenia.

Aby prawidłowo naprawić ogrodzenie winylowe, należy najpierw usunąć wszystkie nierówne krawędzie. Należy unikać pozostawiania zadziorów i drzazg, ponieważ mogą one przeszkadzać w naprawie. Takie niedoskonałości mogą spowodować, że po zakończeniu naprawy będzie ona wyglądała nieestetycznie. Po usunięciu szorstkich krawędzi należy ostrożnie przyciąć wewnętrzną krawędź za pomocą ostrego noża. Następnie należy wyciąć skos w winylowej krawędzi, aby uzyskać gładkie przejście podczas nakładania wypełniacza.

Jedną z powszechnych napraw ogrodzeń winylowych w Północnej Wirginii jest luźna brama. Starsze bramy będą wymagały regulacji co jakiś czas. Aby szybko to naprawić, można dokręcić zawiasy. Inną opcją jest dodanie małych kółek do zewnętrznej krawędzi bramy ogrodzenia. Te małe kółka będą toczyć się jak brama jest otwarta i będzie zmniejszyć nacisk na zawiasy. Jeśli masz luźne bramy ogrodzenia, jest to dobry moment, aby dodać małe koła do nich.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

By akte