Sztachety plastikowe drewnopodobne Zalety ogrodzeń plastikowych drewnopodobnych

Jeśli chcesz zainstalować ogrodzenie wokół swojego podwórka, być może zastanawiasz się, jaki rodzaj materiału jest najlepszy. Sztachety plastikowe do ogrodu Drewno ma wiele zalet, w tym trwałość, łatwość konserwacji i przyjazność dla środowiska. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Winyl również nie jest najbardziej przyjazną dla środowiska opcją. Poza tym, że jest mniej trwały, nie będzie też tak trwały jak drewno. Po roku winyl zaczyna blaknąć i rozpadać się, a w dotyku staje się proszkowaty. Co więcej, winyl jest toksyczny i nie nadaje się do recyklingu. Dlatego pozostaje na wysypiskach śmieci, dopóki się nie zniszczy.

Koszt

Jeśli kiedykolwiek kusił Cię pomysł zainstalowania na swojej posesji plastikowego ogrodzenia przypominającego drewno, być może zastanawiasz się, jakie są tego koszty. Średni koszt instalacji ogrodzenia z PCW wynosi od 15 do 40 USD za stopę liniową, a materiały użyte do jego budowy kosztują od 10 do 30 USD. Koszty robocizny i instalacji są różne, ale większość właścicieli domów wyda na realizację projektu od 2848 do 5696 USD.

O ile instalacja ogrodzeń drewnianych wymaga większych umiejętności, o tyle ogrodzenia winylowe są stosunkowo tanie i nie wymagają konserwacji. Drewno wymaga bejcowania, aby zachować jego piękno, ale ogrodzenia winylowe tego nie wymagają. Są one również łatwiejsze w utrzymaniu i nie wymagają malowania ani uszczelniania, więc są dobrym wyborem dla osób, które chcą mieć ogrodzenie, które pozostanie w jednym miejscu przez lata. Jednak mogą one wymagać więcej pracy niż ogrodzenia winylowe, jeśli chcesz cieszyć się długotrwałym ogrodzeniem bez malowania i barwienia go.

Vinyl to kolejny popularny materiał na ogrodzenia, ponieważ wygląda tak samo jak drewno. Jednak niektórzy ludzie nadal nalegają na ogrodzenie z prawdziwego drewna, a ten materiał zyskał na popularności. Dostępnych jest wiele rodzajów drewna, w tym cedr i sosna. Jeśli chcesz uniknąć tych dwóch rodzajów plastiku, musisz zdecydować, ile chcesz wydać i jak dużo konserwacji chcesz. Następnie można zdecydować, jaki rodzaj drewna jest najlepszy dla danego domu.

Na południowej Florydzie można znaleźć kilka rodzajów drewnopodobnych ogrodzeń plastikowych. Powszechne są cedr i sosna, ale są one droższe niż tarcica impregnowana ciśnieniowo. Cedr jest bardziej naturalny, więc jego naturalne olejki pomagają w odstraszaniu owadów. Ogrodzenia cedrowe można barwić, aby dopasować je do koloru podwórka, ale należy wziąć pod uwagę konieczność konserwacji ogrodzenia z tworzywa sztucznego przypominającego drewno. Drewniane pikiety ogrodzeniowe można kupić w sklepie i zamontować samodzielnie.

Drewno jest rozwiązaniem, ale jego potrzeby w zakresie konserwacji są większe niż w przypadku ogrodzeń z PCV. W przypadku konieczności naprawy ogrodzenia z PCW, konieczne będzie zatrudnienie profesjonalnego instalatora. Materiały te są jednak bardziej wytrzymałe niż drewno i objęte są dożywotnią gwarancją. Jeśli masz czas i pieniądze, rozważ instalację ogrodzenia z PCW. Będziecie zadowoleni, że to zrobiliście. Nie minie wiele czasu, a Twoje ogrodzenie będzie w doskonałym stanie.

Wytrzymałość

Jeśli chodzi o trwałość ogrodzenia, winyl jest najtrwalszym z dostępnych typów. Z drugiej strony, ogrodzenia drewniane wymagają regularnego bejcowania i uszczelniania. Ponadto drewno z czasem gnije i wypacza się, zwłaszcza w wilgotnym klimacie. Jest ono również podatne na uszkodzenia przez owady. Tempo gnicia i wypaczania zależy od gatunku drewna, choć twarde drewno tropikalne jest bardziej odporne na wilgoć i wymaga mniej konserwacji.

Ogrodzenia winylowe są dostępne w różnych kolorach, więc można znaleźć takie, które będą pasować do krajobrazu. Ogrodzenia winylowe nie są tak podatne na uszkodzenia jak drewniane, więc nie trzeba się martwić o ich blaknięcie lub rozszczepianie. Ogrodzenia winylowe można wzmocnić metalem lub innymi materiałami, aby zwiększyć ich wytrzymałość i trwałość. Doskonale sprawdzają się na ranczach i innych terenach otwartych, ponieważ w przeciwieństwie do drewna nie pękają ani nie wypaczają się.

Podczas gdy ogrodzenia drewniane wymagają corocznej konserwacji, ogrodzenia winylowe jej nie wymagają. Będą służyć przez dziesiątki lat bez zauważalnych zmian koloru. Ogrodzenia winylowe są często tańsze niż drewniane, a przy odpowiedniej konserwacji mogą przetrwać dziesiątki lat. Ogrodzenia drewniane prawdopodobnie będą wymagały wymiany desek po kilku latach, a nawet mogą się rozpadać pod ciężkimi zwałami śniegu. Ponadto ogrodzenia drewniane mogą gnić i łamać się pod wpływem nacisku lub dużych zwałów śniegu.

Kolejną różnicą między ogrodzeniami drewnianymi a winylowymi jest materiał, z którego wykonane są słupki. Tradycyjne drewniane ogrodzenia są często wykonane z cedru. Płot winylowy jest wykonany z przetworzonego PCW, który jest przycinany w procesie wytłaczania. Takie tworzywo sztuczne może wprowadzić do mieszanki zbyt wiele zmiennych i sprawić, że materiał będzie nieelastyczny i zawodny. W takiej sytuacji ogrodzenie staje się słabe i nie wytrzyma tak długo, jak się spodziewano.

Winyl jest zwycięzcą, jeśli chodzi o trwałość. W porównaniu z ogrodzeniem drewnianym, ogrodzenie winylowe przewyższa to pierwsze o kilka lat, a nawet dekad. Najwyższej jakości ogrodzenie drewniane jest dobre tylko na około 14 lat, podczas gdy ogrodzenie winylowe wytrzyma 20-30 lat. Dla tych, którzy szukają niedrogiego ogrodzenia dla swojego podwórka, winyl jest dobrym rozwiązaniem. Pamiętaj, aby przed podjęciem ostatecznej decyzji skontaktować się z lokalnym wykonawcą w celu uzyskania bezpłatnej wyceny.

Obsługa techniczna

Istnieje kilka ważnych wskazówek, o których należy pamiętać podczas konserwacji ogrodzeń plastikowych drewnopodobnych. Po pierwsze, ogrodzenia te wymagają regularnej konserwacji. Z czasem mogą one zacząć gnić lub stawać się kruche. W takim przypadku należy je naprawić, gdy tylko się to zauważy. Aby naprawić ogrodzenie, należy najpierw usunąć pleśń lub zgniliznę. Po odcięciu pleśni można przystąpić do naprawy ogrodzenia, używając gwoździ i młotka. Jeśli uszkodzone elementy nadal są obecne, być może nadszedł czas na zakup nowego ogrodzenia.

Drugą rzeczą, o której należy pamiętać, jest regularne sprawdzanie konstrukcji ogrodzenia. Należy sprawdzić wszystkie panele, słupki i sztachety poziome. Przed przystąpieniem do mycia mechanicznego konieczne może być usunięcie niepożądanej roślinności. W lecie łatwo jest zapomnieć o ogrodzeniu. Należy je sprawdzać co dwa lub trzy lata. Należy sprawdzić, czy nie ma na nim mchu, pleśni i innych zanieczyszczeń, które mogą utrudniać jego działanie. Może być również konieczne ponowne pokrycie ogrodzenia powłoką chroniącą przed promieniowaniem UV, aby zapobiec rozwojowi pleśni i grzybów.

Ogrodzenie winylowe wymaga minimalnej konserwacji. Nie trzeba go malować, bejcować ani wymieniać drewna. Nie trzeba się też martwić o wypaczanie lub pękanie, ani naprawiać zardzewiałych zawiasów. Wreszcie, ogrodzenia winylowe nie wymagają malowania ani bejcowania. A jeśli nie czujesz się komfortowo ze wszystkimi obowiązkami związanymi z konserwacją, możesz skontaktować się z konsultantem ds. ogrodzeń pod numerem 877-778-5733, aby uzyskać więcej porad.

Można użyć bejcy do drewna, która jest odporna na promieniowanie UV i będzie trwała przez całe lato. Aby jednak uzyskać bardziej trwałą bejcę, należy rozważyć użycie impregnatu do drewna, który ochroni ogrodzenie przed uszkodzeniami spowodowanymi promieniowaniem UV. Dobra bejca do drewna będzie odporna na blaknięcie, natomiast ogrodzenie pomalowane farbą będzie wymagało więcej zabiegów konserwacyjnych. W gorących miesiącach, farba zacznie pękać. Jeśli chcesz, aby Twój drewniany płot wyglądał jak najlepiej, trzymaj go z dala od opadłych liści.

Kolejną ważną kwestią przy wyborze materiału ogrodzeniowego jest trwałość. Ogrodzenie drewniane wytrzyma 50 lat lub więcej, natomiast winylowe tylko kilka lat. Co więcej, w końcu trzeba będzie je wymienić, co oznacza większe wydatki niż w przypadku ogrodzeń z winylu. Ogrodzenia winylowe mogą być dobrym wyborem na ogrodzenie podwórka. Jeśli nie jesteś gotowy na długoterminowe zobowiązanie, drewniane ogrodzenie może nie być najlepszym rozwiązaniem.

Przyjazność dla środowiska

Jeśli szukasz sposobu na uczynienie swojego domu bardziej ekologicznym, rozważ zainstalowanie ekologicznego ogrodzenia. Ten typ ogrodzenia chroni Twoją posesję przed niepożądanymi gośćmi, bezpańskimi zwierzętami i niechcianą uwagą. Jest to również doskonały sposób na zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i zwierzętom domowym. Ten typ ogrodzenia jest świetną opcją, jeśli masz ograniczony budżet. Jest łatwe w montażu i wymaga niewielkiej konserwacji.

Inną opcją jest drewno z odzysku, ale ten rodzaj drewna często płowieje, odpryskuje i gnije. Chociaż może wymagać powłoki ochronnej z oleju lnianego lub tungowego, nie wytrzymuje tak długo jak inne ekologiczne ogrodzenia. Pięknie wykonane ogrodzenie z lokalnie wydobywanego kamienia to kolejna opcja ogrodzenia przyjaznego dla środowiska. Kamień wydobywany lokalnie jest doskonałym sposobem na wykorzystanie zasobów naturalnych.

Jeśli chcesz mieć ogrodzenie z drewna, możesz rozważyć odmianę Western Red Cedar. Western Red Cedar jest mocny, wytrzymały i doskonale nadaje się do użytku na zewnątrz. Ministerstwo Leśnictwa Kolumbii Brytyjskiej monitoruje ten rodzaj lasu, aby zapobiec nadmiernemu pozyskiwaniu drewna. A ponieważ jest produkowany z materiałów pochodzących z recyklingu, jest niezwykle lekki. Tak więc, choć można mieć obawy co do wpływu na środowisko ogrodzenia z tworzywa sztucznego przypominającego drewno, warto je rozważyć.

Chociaż ogrodzenia plastikowe przypominające drewno są bardziej trwałe niż ogrodzenia winylowe, nadal nie są przyjazne dla środowiska. Zawierają one związek o nazwie monomer chlorku winylu, o którym wiadomo, że powoduje raka u zwierząt laborasztachetyjnych. Ponadto proces produkcji ogrodzeń z winylu może prowadzić do powstawania dioksyn, które mogą przedostawać się do gleby. Te substancje chemiczne są szkodliwe dla roślin i dzikich zwierząt. Niezależnie od tego, który materiał wybierzesz, ucieszy Cię fakt, że ogrodzenia kompozytowe Trex mogą zwiększyć wartość Twojego domu, a jednocześnie są przyjazne dla środowiska.

Podobnie jak w przypadku każdego innego produktu przyjaznego dla środowiska, istnieją sposoby na zmniejszenie wpływu ogrodzeń z tworzyw drewnopodobnych. Jednym ze sposobów jest ograniczenie ilości kupowanych nowych ogrodzeń drewnianych. Zamiast tego warto rozważyć ogrodzenie kompozytowe, które jest wykonane z plastiku i drewna pochodzących z recyklingu. Ogrodzenia kompozytowe są bardzo wytrzymałe i mogą służyć nawet przez 20 lat bez konieczności konserwacji. A co najlepsze? Będzie trwać dłużej niż Twój dom!

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

By akte