Sztachety plastikowe drewnopodobne Trzy kroki do montażu ogrodzenia z tworzywa sztucznego imitującego drewno

Ogrodzenie z tworzywa sztucznego przypominającego drewno może wymagać zastosowania środka konserwującego dla zapewnienia trwałości, ale nie jest tak drogie jak ogrodzenia z winylu lub PCW. Sztachety plastikowe do ogrodu Jeśli masz ograniczony budżet, możesz również zdecydować się na ogrodzenie z PCV lub winylu. Chociaż ogrodzenia z tworzyw drewnopodobnych są tańsze, są bardziej miękkie, co może powodować ich gnicie lub konieczność stosowania środków konserwujących. Trzy kroki są proste i nieskomplikowane.

Ogrodzenia z tworzywa sztucznego PCV są bardziej trwałe

Podstawowa różnica między ogrodzeniami drewnopodobnymi a ogrodzeniami z tworzywa sztucznego PCV polega na składzie materiału. Ogrodzenia drewnopodobne mają bardziej naturalny wygląd i są często impregnowane w celu ochrony przed warunkami atmosferycznymi. Ogrodzenia drewnopodobne są bardziej wytrzymałe i mogą służyć przez dziesiątki lat. Ogrodzenia drewnopodobne wymagają regularnej konserwacji, aby pozostały w dobrym stanie, ale ogrodzenia z tworzywa sztucznego PCV są bardziej ekonomiczne i mają dłuższą żywotność.

Ogrodzenia drewnopodobne mogą przetrwać dziesiątki lat, ale ogrodzenia z winylu z czasem zaczynają blaknąć i gnić. Jeśli drewno nie jest konserwowane, może pęcznieć i gnić, co zmniejsza jego wytrzymałość i bezpieczeństwo. Ogrodzenie powinno być atrakcyjne, a jednocześnie zapewniać prywatność. Ogrodzenia winylowe nie rozszerzają się i nie kurczą, pozostawiając szczeliny, które pozwalają na zwiększenie prywatności. Są one również znacznie łatwiejsze w utrzymaniu i pielęgnacji niż ogrodzenia drewniane.

Kolejną kluczową różnicą między ogrodzeniami drewnopodobnymi a ogrodzeniami z tworzywa sztucznego PCV jest konserwacja. Podczas gdy ogrodzenia drewniane wymagają regularnego bejcowania i uszczelniania, aby zachować ich dobry wygląd, ogrodzenia winylowe wymagają jedynie sporadycznego spłukiwania wężem. Ogrodzenia drewniane mogą gnić i wypaczać się, jeśli znajdują się w wilgotnym miejscu, a także są podatne na aktywność owadów. Szybkość gnicia zależy od gatunku drewna, przy czym sosna i twarde drewno tropikalne wymagają większej konserwacji niż inne gatunki.

Winyl jest również bardziej wytrzymały. Podczas gdy drewno może ulec uszkodzeniu pod wpływem wysokich temperatur, winyl nie będzie miał takich problemów. Oznacza to, że nie trzeba będzie go wymieniać po upływie dekady. Chociaż początkowo ogrodzenia winylowe mogą kosztować więcej, w dłuższej perspektywie są tego warte. Jeśli szukasz trwałego ogrodzenia, ogrodzenia winylowe będą doskonałym wyborem dla Twojej posesji. Ogrodzenia te są również niedrogie.

Ogrodzenia winylowe są tańsze

Istnieje wiele korzyści płynących z zastosowania ogrodzenia winylowego w porównaniu z ogrodzeniem wykonanym z tworzywa sztucznego przypominającego drewno. Ogrodzenia winylowe są znacznie mocniejsze niż drewniane i bardziej wytrzymałe. Lepiej niż drewno znoszą trudne warunki pogodowe i uderzenia gruzu. Podczas gdy drewno z czasem prawdopodobnie zacznie gnić, ogrodzenia winylowe mogą przetrwać dziesiątki lat. Ponadto, w przeciwieństwie do drewna, winyl jest odporny na termity i gnicie. I choć ogrodzenia winylowe są droższe od drewnianych, zyskują Państwo ogrodzenie, które będzie pięknie wyglądać przez wiele lat.

Ogrodzenia winylowe są łatwiejsze w utrzymaniu niż drewnopodobne ogrodzenia plastikowe, a ponadto dostępnych jest wiele wzorów imitujących słoje drewna i kamień. Jedną ich wadą jest to, że nie można ich malować ani bejcować. Jeśli po kilku latach zechcesz zmienić kolor, będziesz musiał zacząć wszystko od nowa. Podczas gdy ogrodzenia drewniane można zabejcować, aby dopasować je do własnego stylu, ogrodzenia winylowe są znacznie łatwiejsze do czyszczenia.

Kolejną zaletą ogrodzenia winylowego są niskie koszty utrzymania. Podczas gdy ogrodzenie drewnopodobne może przetrwać dziesiątki lat, ogrodzenia winylowe zazwyczaj nie. Listwy na ogrodzeniu winylowym mogą nasiąknąć wodą deszczową, co powoduje zmatowienie ich połysku. Można jednak łatwo wyczyścić ogrodzenia winylowe, myjąc je dokładnie wodą z mydłem. Ogrodzenia winylowe są także do pięciu razy trwalsze od drewnopodobnych ogrodzeń plastikowych, które mogą wytrzymać do 20 lat, zanim będą wymagały wymiany.

Ogrodzenia z tworzyw sztucznych drewnopodobnych mogą wymagać zastosowania środka konserwującego

Ogrodzenie z tworzywa sztucznego drewnopodobnego może wymagać zastosowania uszczelniacza konserwującego, aby zachować jego kolor i wygląd. Plastik drewnopodobny może wymagać regularnego bejcowania i uszczelniania, aby zapobiec gniciu i wypaczaniu. Ponadto, ogrodzenia drewniane nie są gościnne dla wody i mogą wymagać mycia mechanicznego w celu właściwego czyszczenia. Ważne jest utrzymanie koloru ogrodzenia drewnianego, aby nie blakło i nie odbarwiało się z czasem.

Niektóre środki do konserwacji drewna zawierają niewielką ilość wosku. Wosk ten zapewnia pewną ochronę przed warunkami atmosferycznymi, ale nie jest wystarczający, aby zapobiec wypaczaniu, skręcaniu i pękaniu. W przypadku malowania lub bejcowania ogrodzenia z tworzywa drewnopodobnego należy użyć środka do konserwacji drewna, aby z czasem nie zszarzało. Należy jednak pamiętać, że ogrodzenie z tworzywa drewnopodobnego może wymagać zastosowania środka konserwującego niezależnie od jego producenta.

Jeśli ogrodzenie z tworzywa drewnopodobnego było już bejcowane lub malowane produktem na bazie wody, może być potrzebny środek konserwujący do tworzyw drewnopodobnych. Środek konserwujący na bazie rozpuszczalnika wnika głębiej w drewno i nie wpływa na kolor ogrodzenia. Podczas stosowania tego typu środków należy chronić oczy, twarz i odzież. Należy postępować zgodnie z instrukcjami producenta.

Ogrodzenia Trex to plastikowe ogrodzenia drewnopodobne.

W przeciwieństwie do tradycyjnych ogrodzeń drewnianych, ogrodzenia Trex nie gniją i nie wypaczają się, są odporne na insekty i pleśń. Nie wymagają również malowania, a z czasem pięknie się starzeją, blaknąc do koloru oryginalnej pikiety. Ogrodzenia Trex wymagają jedynie sporadycznego mycia wodą z mydłem, aby zachować ich piękno. Dostępne są w trzech kolorach: Saddle, Woodland Brown i Winchester Gray.

Chociaż cena Trex jest wyższa niż cena płyt winylowych i ogniw łańcuchowych, długoterminowe oszczędności sprawią, że materiał ten będzie bardziej ekonomiczny. Ponadto, w przeciwieństwie do drewna, nie wymaga on praktycznie żadnej konserwacji i jest trwały. W porównaniu do winylu będzie służył przez dziesięciolecia. Jest to również doskonały wybór dla obszarów o dużym narażeniu na wiatr. Ogrodzenia Trex są odporne na wypaczanie i blaknięcie, natomiast nie ulegają uszkodzeniom w wyniku burz czy gradobicia.

Co więcej, ogrodzenia Trex są zaprojektowane tak, aby służyły nawet przez 30 lat. Oprócz tego, że ogrodzenia Trex są trwałe i niewymagające konserwacji, mogą również przyciągać uwagę. A ponieważ Trex jest firmą odpowiedzialną społecznie, 96% materiału pochodzi z recyklingu. Ogrodzenia Trex mogą naśladować tradycyjne ogrodzenia drewniane i są estetyczne. Poza tym są również przyjazne dla środowiska.

Najlepszą cechą ogrodzeń Trex jest ich prywatność. Posiadają one zblokowane ze sobą pikiety, dzięki czemu sąsiedzi nie będą przez nie widzieć. Ponadto, ogrodzenia drewnopodobne są wykonane z gęstego materiału kompozytowego, więc ich elementy nie gniją i nie są zjadane przez owady. Kolejną zaletą jest ich odporność na silne wiatry. Pozwolą one zachować prywatność i ochronią przed niepożądanymi intruzami.

Płot winylowy Illusions to plastikowe ogrodzenie drewnopodobne.

Kolekcja Grand Illusions Vinyl WoodBond obejmuje serię pięciu różnych wzorów słojów drewna z winylu PCV. Wybierz spośród odmian Eastern White Cedar, Driftwood, Mahoń, Orzech i Drewno różane, aby podkreślić wygląd swojego nowego ogrodzenia. Można również zakupić zestaw adaptacyjny, jeśli w danym regionie występują huragany. Te opcje pozwolą Ci chronić swoją inwestycję i nadać swojemu podwórku niepowtarzalny wygląd.

Ogrodzenie winylowe Illusions jest wykonane tak, aby wyglądało jak drewno i posiada 37 realistycznych obrazów. Będziesz zaskoczony gamą dostępnych kolorów, a symulowane sęki, kora i plamy są realistyczne. Każdy panel tego plastikowego ogrodzenia drewnopodobnego ma grubość pół cala, a poziome sztachety mają szerokość pięciu cali. Do wyboru jest także kilka wzorów drewna, w tym daglezja, dąb i cedr wschodni biały.

Ogrodzenie winylowe Illusions jest jednym z najlepszych rozwiązań ogrodzeniowych dostępnych obecnie na rynku. Bez względu na to, czy chcesz stworzyć ogrodzenie prywatności dla swojego domu, czy piękny biały płot piknikowy dla swojego podwórka, ten rodzaj ogrodzenia doda wartości estetycznej i ochroni Twoją własność. Materiał ten nie wymaga konserwacji i jest dostępny w różnych stylach, w tym w ogrodzeniach prywatnych. Można nawet zlecić montaż ogrodzenia profesjonalistom i być mile zaskoczonym szybkością całego procesu!

Ogrodzenia winylowe Grand Illusions oferują 35 różnych opcji kolorystycznych. Obejmują one symulację usłojenia drewna, Eastern White Cedar oraz ochronę koloru Sky2Blue Shield. A ponieważ te ogrodzenia winylowe są wykonane z wysokiej jakości winylu, możesz mieć pewność, że Twoje nowe ogrodzenie będzie służyć przez wiele lat. Tak więc, zacznij zakupy nowego ogrodzenia już dziś. Nie będziesz tego żałować. Po prostu zadzwoń do Challenger Fence Inc. i umów się na spotkanie już dziś!

Konserwacja ogrodzeń z tworzyw drewnopodobnych

W przeciwieństwie do ogrodzeń drewnianych, plastikowe ogrodzenia drewnopodobne nie wymagają malowania ani bejcowania. Jeśli jednak posiadasz ogrodzenie drewniane, powinieneś odczekać rok, zanim zaczniesz je bejcować lub malować. W ten sposób nie zamkniesz dostępu wilgoci i nie narazisz się na gnicie lub rozkład. Nawet drewno impregnowane ciśnieniowo jest podatne na gnicie i butwienie, dlatego regularna konserwacja ma kluczowe znaczenie dla zachowania świeżego i atrakcyjnego wyglądu ogrodzenia.

Mimo że ogrodzenia z drewna plastikowego są bardzo trwałe, nadal są podatne na zużycie. Kształtowanie krajobrazu wokół ogrodzenia wymaga najwyższej staranności i precyzji. Najlepiej jest unikać używania kosiarek do chwastów lub kosiarek do trawy przy takich ogrodzeniach. Jeśli chcesz, aby Twoje ogrodzenie było trwałe, nie nadużywaj go. W końcu trzeba będzie je naprawić lub wymienić. Na szczęście można znaleźć zestawy do samodzielnej konserwacji ogrodzeń plastikowych, które pomogą w ich prawidłowym utrzymaniu.

Jeśli chodzi o wygląd, ogrodzenia winylowe i z tworzyw drewnopodobnych to dwa najlepsze wybory, jeśli chodzi o potrzeby ogrodzeniowe. Naśladują one wygląd drewna, zachowując trwałość plastiku. Drewno można zabejcować, aby dopasować je do koloru podwórka, ale jest bardziej prawdopodobne, że będzie wymagało napraw. Jeśli masz ogrodzenie z drewna, możesz kupić w sklepie pikiety i zamontować je samodzielnie. Pozwala to zaoszczędzić pieniądze i czas.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

By akte