Sztachety plastikowe drewnopodobne Ogrodzenia plastikowe drewnopodobne a ogrodzenia winylowe

Prawdą jest, że ogrodzenia z tworzyw drewnopodobnych są droższe, ale winyl jest znacznie tańszy. Sztachety plastikowe do ogrodu Podczas gdy proces produkcji i ogólny koszt materiału w przypadku winylu są tańsze, koszty różnych gatunków drewna będą się różnić. Dlatego ważne jest, aby pamiętać o ustalonym budżecie przed zakupem ogrodzenia. Oto kilka rzeczy, które należy rozważyć przy podejmowaniu decyzji między drewnem a winylem. Chociaż każdy materiał ma swoje wady i zalety, oba oferują podobne korzyści i często są znacznie trwalsze niż drewno.

Ogrodzenia winylowe są trwalsze od drewnopodobnych ogrodzeń plastikowych

W porównaniu z ogrodzeniami drewnianymi lub żelaznymi ogrodzenia winylowe są znacznie tańsze. Kolejną zaletą winylu jest jego odporność na uszkodzenia spowodowane działaniem czynników atmosferycznych. W przeciwieństwie do innych materiałów ogrodzenia z winylu nie blakną i pozostają tak samo jasne jak nowe przez wiele lat. Ponadto są łatwiejsze w utrzymaniu, ponieważ nie trzeba ich bejcować ani malować, a ponadto nie trzeba się martwić, że zwierzęta domowe będą się do nich dostawać i z nich wychodzić.

Ogrodzenia drewniane wymagają regularnej konserwacji i malowania, natomiast ogrodzenia winylowe zwykle wymagają gruntownego czyszczenia co roku. Oprócz mycia wężem ogrodzenia winylowe nie wymagają żadnej renowacji. Zamiast malowania lub bejcowania wystarczy je czyścić raz lub dwa razy do roku. Z kolei ogrodzenia drewniane wymagają regularnego bejcowania. Są one także podatne na termity, co sprawia, że z czasem stają się trudne w utrzymaniu.

Ponadto, w przeciwieństwie do drewna, ogrodzenia winylowe nie wymagają corocznej konserwacji. Zamiast gnić, łuszczyć się lub butwieć, wymagają jedynie okazjonalnego czyszczenia i uszczelniania. W rzeczywistości, przy odpowiedniej konserwacji, ogrodzenie winylowe może przetrwać dziesiątki lat dłużej niż ogrodzenie drewniane. Płoty drewniane wymagają regularnej konserwacji i mogą łatwo pęknąć pod wpływem dużych zwałów śniegu i nacisku. Do czyszczenia ogrodzeń winylowych można również użyć węża ogrodowego.

Wybierając ogrodzenie, należy wziąć pod uwagę wymagania dotyczące konserwacji danego materiału. Na przykład drewno wymaga ponownego uszczelnienia, malowania i mycia ciśnieniowego. Ogrodzenia drewniane muszą być także okresowo bejcowane, ponieważ farba ma tendencję do blaknięcia i odpryskiwania po kilku latach. Ogrodzenia winylowe nie wymagają takiej konserwacji i zazwyczaj są droższe od drewnopodobnych ogrodzeń plastikowych.

Ogrodzenia drewniane są tańsze w zakupie, ale z czasem wymagają więcej konserwacji. Jeśli planujesz majsterkowanie, drewno jest bardziej atrakcyjną opcją. Ogrodzenia winylowe są tańsze w zakupie i montażu, ale wymagają częstszego czyszczenia i konserwacji. Jeśli masz pewne doświadczenie w majsterkowaniu, możesz je również zamontować samodzielnie. Można nawet kupić zestawy ułatwiające instalację. Chociaż ich instalacja wymaga więcej wysiłku, ogrodzenia winylowe mogą być instalowane przez każdego właściciela domu. Jeśli nie czujesz się pewnie podczas majsterkowania, rozważ zatrudnienie profesjonalisty do instalacji.

Czyszczenie i konserwacja ogrodzeń winylowych jest łatwiejsza niż myślisz. Wystarczy spryskać je wężem ogrodowym, aby usunąć z nich brud i zanieczyszczenia. Jeśli dojdzie do zabrudzenia, można je wyczyścić przy użyciu łagodnego mydła i wody. W przypadku trudności z usunięciem brudu i zanieczyszczeń można użyć gąbki lub szmaty. Ptasie odchody nie mają wpływu na trwałość ogrodzenia winylowego.

Ogrodzenia plastikowe drewnopodobne są zwykle tańsze niż ogrodzenia winylowe. Jednak ogrodzenia drewniane wymagają zazwyczaj więcej zabiegów konserwacyjnych. Choć drewno jest tańsze, winyl będzie służył o wiele dłużej. W porównaniu z drewnem, ogrodzenia z winylu nigdy nie gniją, nie rdzewieją ani nie ulegają uszkodzeniom pod wpływem czynników atmosferycznych. W przeciwieństwie do drewna nie zostanie zjedzony przez zwierzęta domowe. Tak więc, niezależnie od tego, czy wybierzesz winyl czy drewno na nowe ogrodzenie, będziesz zadowolony z podjętej decyzji.

Ogrodzenia winylowe są tańsze niż drewniane

Drewno i winyl to dwa najpopularniejsze materiały do produkcji ogrodzeń. Kiedyś drewno dominowało w branży ogrodzeniowej, ale teraz musi konkurować z innymi, bardziej zaawansowanymi technologicznie materiałami, które oferują niesamowite korzyści i doskonałą wartość. Od czasu wprowadzenia winylu w latach 80. ubiegłego wieku stał się on popularniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Jego trwałość jest znacznie wyższa niż drewna i praktycznie nie wymaga konserwacji. Ponadto nie jest podatny na gnicie ani szkodniki, które są arcywrogami drewna. Winyl jest jednak znacznie droższy niż drewno.

Porównując te dwa materiały, najlepiej jest wziąć pod uwagę całkowity koszt posiadania i konserwacji przez lata. Na przykład drewno wymaga regularnego malowania i uszczelniania, natomiast ogrodzenia winylowe wymagają jedynie mycia i konserwacji, aby zachować ich nowy wygląd. Chociaż ogrodzenia winylowe są tańsze od drewnianych, początkowy koszt ich posiadania jest znacznie wyższy. Ogrodzenia winylowe nie wymagają konserwacji i są bardziej trwałe, więc nie trzeba ich wymieniać co roku.

Kolejną zaletą ogrodzeń winylowych jest ich koszt. Podczas gdy ogrodzenia drewniane wymagają częstego bejcowania i mycia ciśnieniowego, ogrodzenia winylowe nie wymagają takich zabiegów. Jeśli zdecydujesz się na pomalowanie ogrodzenia, nie zapomnij o ponownym pomalowaniu go co kilka lat. W przeciwnym razie będzie ono blaknąć i odpryskiwać. Ogrodzenia drewniane należy bejcować co trzy lata, a następnie co dwa lata. W miarę starzenia się drewno gnije, dlatego w pewnym momencie może być konieczna wymiana uszkodzonej tarcicy.

Ogrodzenia drewniane mają większe walory estetyczne niż ogrodzenia winylowe, ale są droższe w montażu. Ogrodzenia drewniane są zazwyczaj droższe od ogrodzeń winylowych, dlatego warto rozejrzeć się za najlepszą ofertą. Ogólnie rzecz biorąc, ogrodzenia drewniane są tańsze niż ogrodzenia winylowe, a koszty instalacji są zazwyczaj niższe. W większości przypadków, instalacja ogrodzenia drewnianego będzie kosztować od 25 do 50 dolarów za godzinę, podczas gdy instalacja ogrodzenia winylowego będzie kosztować od 40 do 60 dolarów za godzinę.

Ich naprawa może być jednak trudniejsza. Małe otwory można wprawdzie naprawić przy użyciu zestawu do majsterkowania, ale większe uszkodzenia będą wymagały pomocy specjalisty. W przypadku pęknięcia może być konieczna wymiana całego panelu. Jednak ogrodzenia drewniane można naprawić za pomocą wypełniacza do drewna i można to zrobić samodzielnie, jeśli ma się odpowiednie narzędzia. Nie jest to jednak łatwe zadanie. A jeśli nie chcesz zatrudniać do tego kogoś innego, zawsze możesz kupić części i zrobić to samemu.

Oprócz tego, że są tańszą opcją, ogrodzenia winylowe są łatwiejsze w utrzymaniu i nie wymagają malowania, bejcowania ani uszczelniania. Dzięki okresowemu czyszczeniu mogą Państwo cieszyć się pięknem swojego nowego ogrodzenia. Dzięki wysokiej jakości ogrodzeniom winylowym można uzyskać wygląd tradycyjnego drewna, nie wydając przy tym fortuny. W rzeczywistości, wysokiej jakości ogrodzenia winylowe mają naturalnie wyglądające plamy i wzory, które są bardzo podobne do drewna.

Ogrodzenia winylowe są łatwiejsze w utrzymaniu

Chociaż winyl nie jest tak łatwy w pielęgnacji jak materiały stałe, takie jak drewno, nie wymaga zbyt wielu zabiegów konserwacyjnych. Są stosunkowo łatwe w czyszczeniu i można je nawet myć ciśnieniowo. Są one jednak podatne na uszkodzenia, zwłaszcza jeśli na posesji rosną duże gałęzie. Naprawy są trudniejsze w przypadku płyt winylowych niż drewnianych. Choć drobne usterki mogą być naprawiane przez właściciela domu, poważniejsze naprawy mogą wymagać skorzystania z usług wykonawcy ogrodzenia.

Winyl nie jest najtrwalszym materiałem na ogrodzenie. Podczas gdy drewno może wytrzymać 50 lat lub więcej, winyl zaczyna blaknąć po roku i rozpada się. W dotyku staje się również proszkowaty. Ponieważ winylu nie można poddać recyklingowi, staje się on toksyczny na wysypiskach śmieci. Ważne jest, aby przy wyborze materiału na ogrodzenie wybrać renomowanego producenta, ponieważ producenci niskiej jakości nie mogą zagwarantować jakości produktu końcowego.

Kolejną istotną różnicą między ogrodzeniami z winylu a ogrodzeniami z tworzywa sztucznego przypominającego drewno jest rodzaj konserwacji wymaganej w przypadku każdego z tych materiałów. Ogrodzenie winylowe można czyścić za pomocą węża ogrodowego lub myjki ciśnieniowej. Chociaż ogrodzenia drewniane wymagają dokładnego mycia co kilka lat, ogrodzenie winylowe jest łatwiejsze w pielęgnacji niż drewniane. Nie trzeba też malować ani wymieniać części ogrodzenia drewnianego.

Przy odpowiedniej konserwacji ogrodzenie winylowe może przetrwać nawet 100 lat. Przy odpowiedniej pielęgnacji ogrodzenie winylowe nie będzie gnić, rdzewieć ani być pożerane przez ciężarówki. Wiele firm świadczących usługi ogrodzeniowe oferuje dożywotnią gwarancję na swoje ogrodzenia winylowe. Z kolei ogrodzenia drewniane wytrzymują zwykle tylko około 20 lat i wymagają znacznej konserwacji. Co kilka lat konieczne jest ponowne uszczelnianie i malowanie.

W przeciwieństwie do ogrodzeń z tworzyw sztucznych drewnopodobnych, winyl jest stosunkowo tańszy. Winyl jest wytwarzany z tworzywa sztucznego PCV. Jest on bardziej wytrzymały niż drewno, co oznacza, że będzie służył dłużej. Dodatkowo, ogrodzenia z winylu nie wymagają malowania ani bejcowania, które są niezbędne w przypadku ogrodzeń z tworzyw drewnopodobnych. Mają też dłuższą gwarancję niż drewno. Jeśli posiadasz nieruchomości do wynajęcia, warto rozważyć wybór ogrodzenia z winylu zamiast z drewna.

W porównaniu z drewnem, ogrodzenia winylowe wymagają mniej konserwacji. Drewno wymaga naprawy, gdy zaczyna się wypaczać. Może być konieczne wezwanie wykonawcy ogrodzenia, aby naprawił te problemy, ale ogrodzenia winylowe wymagają tylko minimalnej konserwacji. Ogrodzenia drewniane mogą wymagać regularnych napraw. Podobnie, ogrodzenie winylowe jest znacznie łatwiejsze do naprawy niż ogrodzenie z tworzywa sztucznego przypominającego drewno. Które rozwiązanie jest więc lepsze?

Kolejną zaletą płotów winylowych w porównaniu z drewnianymi jest to, że są one tańsze w utrzymaniu. W przeciwieństwie do nich, ogrodzenia drewniane wymagają ponownego barwienia i mycia ciśnieniowego. Nawet jeśli je pomalujesz, z czasem prawdopodobnie odpryśnie i będzie się łuszczyć. A w przeciwieństwie do drewna, winyl nie blaknie, nie wypacza się i nie odpryskuje. Ponadto wystarczy je umyć, gdy się zabrudzą, roztworem wody i mydła.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

By akte