Sztachety plastikowe drewnopodobne Zalety i wady ogrodzeń plastikowych drewnopodobnych

Jeśli zależy Ci na trwałym ogrodzeniu, najlepszym wyborem jest drewno. Sztachety plastikowe do ogrodu Drewno to opcja przyjazna dla środowiska, która może przetrwać nawet 50 lat, podczas gdy winyl zacznie blaknąć i rozpadać się po roku. Winylu nie można poddać recyklingowi i pozostanie on toksyczny na wysypiskach śmieci. Drewno ma wiele zalet, ale ma też wady. Oto kilka z nich. Czytaj dalej, aby poznać zalety ogrodzeń z tworzyw drewnopodobnych.

Ogrodzenia winylowe

Jeśli chodzi o materiały ogrodzeniowe, drewno i winyl są często postrzegane jako takie same. W zależności od wielkości posesji i przeznaczenia ogrodzenia drewno może być najlepszym wyborem. Jeśli jednak ogrodzenie ma być wzniesione na krótki okres czasu, lepszym rozwiązaniem może być ogrodzenie winylowe. Ogrodzenie winylowe może być również łatwiejsze w montażu. Oto jak zdecydować, który rodzaj materiału ogrodzeniowego jest dla Ciebie najlepszy.

Tak długo, jak ogrodzenie winylowe nie będzie wymagało malowania ani bejcowania, będzie wyglądało pięknie przez lata. Jest również łatwe do czyszczenia i nie rysuje się łatwo, więc jest to doskonały wybór dla rodzin z dziećmi i zwierzętami domowymi. Kolejną zaletą winylu jest to, że nie odpryskuje ani nie rysuje się tak jak drewno. Podczas gdy drewno wymaga konserwacji i napraw, ogrodzenia winylowe są stosunkowo łatwe w utrzymaniu.

Winyl to materiał syntetyczny składający się z etylenu i chloru, które naturalnie występują w zwykłej soli. Te dwa składniki są następnie łączone w celu utworzenia polichlorku winylu (PCW), który jest najbardziej rozpowszechnionym rodzajem winylu w budownictwie. Ten syntetyczny materiał jest odporny na wilgoć i bardzo wytrzymały, a ponadto może być produkowany w szerokiej gamie kolorów i wzorów. Nic dziwnego, że ogrodzenia winylowe to doskonały wybór dla osób dbających o środowisko.

Chociaż tradycyjnym wyborem ogrodzenia jest drewno, wielu właścicieli domów woli ogrodzenia winylowe ze względu na ich trwałość i niskie koszty utrzymania. Ogrodzenia z winylu nie pękają ani nie odłamują się jak drewniane i nie gniją. W przeciwieństwie do drewna nie są też zjadane przez zwierzęta. Są również trwałe, więc będą służyć przez długi czas. Są także bardziej trwałe niż drewno, co czyni je bardziej atrakcyjnym wyborem dla tych, którzy troszczą się o utrzymanie ogrodzenia.

Choć oba rodzaje materiałów ogrodzeniowych mają swoje zalety, nie są pozbawione wad. Pierwszą rzeczą, którą należy rozważyć przy podejmowaniu decyzji o wyborze jednego z nich, jest kwota, jaką chcemy wydać z góry. Ogrodzenie winylowe kosztuje mniej niż drewniane, więc należy o tym pamiętać przy podejmowaniu decyzji. Ale nie pozwól, aby wygląd brudu Cię zniechęcił. Będziecie zadowoleni, że to zrobiliście. Zalety ogrodzenia winylowego znacznie przewyższają jego minusy.

Ogrodzenia z tworzyw sztucznych PCV

W przeciwieństwie do prawdziwego drewna, ogrodzenia z tworzywa sztucznego PCV nie wymagają bejcowania, malowania ani lakierowania. W przeciwieństwie do drewna materiał ten praktycznie nie wymaga konserwacji, nie wypacza się ani nie pęka. Dodatkową zaletą jest to, że gwarancja producenta jest zbywalna. W zależności od potrzeb można kupić wysokiej klasy ogrodzenie z PCW wykonane na zamówienie lub bardziej przystępne cenowo ogrodzenie z lokalnej hurtowni. Należy jednak liczyć się z pewną konserwacją, zwłaszcza w miarę osiadania gruntu.

Winyl jest tańszy niż drewno, ale koszty instalacji są zwykle wyższe niż w przypadku drewna. Wymaga on również mniej konserwacji, ponieważ jest niezwykle trwały. Ponadto materiał winylowy jest pięć razy mocniejszy niż drewno, więc można oczekiwać, że zachowa swój pierwotny stan przez lata. Drewno jest trwalsze, ale w porównaniu z winylem nie jest tak atrakcyjne. Wymaga też znacznie mniej konserwacji niż drewno, więc na dłuższą metę zaoszczędzisz znaczną sumę pieniędzy.

PCW to rodzaj tworzywa sztucznego, które po raz pierwszy zastosowano jako materiał na początku XX wieku. Od tego czasu stał się bardziej wytrzymały i atrakcyjniejszy. Chociaż nie wyglądają tak elegancko jak drewno, ogrodzenia z tworzywa sztucznego PCV nie wymagają malowania ani regularnej konserwacji. A ponieważ są trwalsze niż drewno, ogrodzenia z tworzywa sztucznego PCV są doskonałym wyborem, jeśli zależy Ci na trwałym ogrodzeniu, którego nie trzeba będzie naprawiać ani wymieniać.

Ogrodzenie drewniane może wyglądać pięknie i rustykalnie, jeśli jest odpowiednio konserwowane. Jeśli jednak pozwolimy mu zgnić lub ulec uszkodzeniu, jego piękno zostanie utracone. Ogrodzenia z tworzywa sztucznego PCV są znacznie trwalsze i bardziej elastyczne niż drewniane. Można je nawet dostosować do nieregularnych miejsc budowy, takich jak skarpy. Będą wyglądać fantastycznie na Twoim podwórku! Tak więc, jeśli rozważasz budowę ogrodzenia, powinieneś wiedzieć, jaki jest najlepszy sposób jego wykonania.

Jeśli chodzi o wygląd, PCV to świetny wybór dla właścicieli domów, którym zależy na prywatności. Ogrodzenia drewniane są dostępne w stylach: deska na desce, pionowa skrzynka na cienie i wykonawczy. Cedr można łatwo zabejcować lub pomalować, co zwiększa koszty, ale daje więcej możliwości kolorystycznych niż w przypadku PCV. Oprócz tego z PCV dostępne są również kratowe elementy ozdobne oraz ogrodzenia zapewniające całkowitą prywatność typu Tongue and Groove. Dostępnych jest wiele wzorów otwartych pikiet i można wybierać spośród kolorów: białego, khaki lub brązowego.

Ogrodzenia kompozytowe

Podczas budowy ogrodzenia posesji można skorzystać z wielu zalet ogrodzeń kompozytowych. Są one mocne, uniwersalne i trwałe, a ponadto można je dostosować do własnych potrzeb. Oprócz walorów funkcjonalnych ogrodzenia kompozytowe mogą również podnieść wartość nieruchomości. Niezależnie od tego, czy chcemy ogrodzić podwórkową oazę, czy też zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa, ogrodzenia kompozytowe mogą stanowić piękną i trwałą barierę. Poniżej wymieniono niektóre z zalet ogrodzeń kompozytowych.

W przeciwieństwie do tradycyjnych ogrodzeń drewnianych, ogrodzenia kompozytowe są przyjazne dla środowiska. Wykonane jest z przetworzonych kawałków plastiku i drewna i zazwyczaj nadaje się do recyklingu. Ogrodzenia kompozytowe nie tylko przypominają w wyglądzie i w dotyku drewno, ale są też bardziej trwałe, nie wymagają konserwacji i nie plamią się. Ze względu na swój skład jest odporne na deszcz i śnieg. Oznacza to, że trzeba będzie wyciąć mniej drzew. Jest to również doskonały wybór dla domów, które troszczą się o środowisko naturalne.

Ogrodzenia kompozytowe są wytwarzane z materiałów pochodzących z recyklingu, w tym trocin i zmielonego plastiku. Następnie formuje się je w formie za pomocą ciepła pod wysokim ciśnieniem. Większość ogrodzeń kompozytowych jest wykonana w co najmniej 50% z materiałów pochodzących z recyklingu. Elementy plastikowe są wytwarzane z odpadów, a drewno pochodzi z resztek papierni. Ogrodzenia kompozytowe są bardzo łatwe w utrzymaniu, wymagają jedynie corocznego mycia i kilkukrotnego spłukiwania wężem w celu usunięcia brudu. Włókna drzewne w ogrodzeniach kompozytowych sprawiają, że są one również odporne na uszkodzenia powodowane przez termity.

Chociaż trwałość ogrodzeń kompozytowych nie jest tak wysoka jak trwałość tradycyjnego drewna, stanowią one doskonałą alternatywę. Ogrodzenia kompozytowe są połączeniem drewna i plastiku i są dostępne w różnych stylach i kolorach, dzięki czemu można je dopasować do każdej estetyki. Ogrodzenia kompozytowe nie gniją, nie pękają i nie wymagają malowania. Niezależnie od tego, czy zależy Ci na klasycznym, czy nowoczesnym wyglądzie, ogrodzenia kompozytowe będą pasować do Twojego domu.

Ogrodzenia aluminiowe

Ogrodzenia aluminiowe są wykonane ze stopów aluminium i są bardziej wytrzymałe niż winylowe. Mogą przypominać wyglądem drewno, ale ważą bardzo niewiele. Dzięki zastosowaniu stopów aluminium ogrodzenia są mocniejsze, co sprawia, że ludzie nie są w stanie się po nich wspinać. To sprawia, że ogrodzenia aluminiowe są doskonałym wyborem w przypadku ogrodzeń wojskowych i innych rodzajów ogrodzeń zabezpieczających. Wadą ogrodzeń aluminiowych jest ich koszt, który jest wyższy niż w przypadku ogrodzeń winylowych, ale niższy niż w przypadku drewnianych.

Ogrodzenia aluminiowe są tańsze i łatwiejsze w utrzymaniu niż drewniane. Zapewniają również prywatność, ale ich montaż jest tańszy. Ogrodzenia drewniane mają mniejszą liczbę listew niż aluminiowe, co powoduje, że między deskami jest mniej miejsca. Ogrodzenia aluminiowe pozwalają zachować widok na krajobraz. Jeśli zależy Ci na prywatności i bezpieczeństwie na podwórku, lepszym wyborem jest aluminium. Są one trwałe i łatwe w utrzymaniu. Są także droższe niż ogrodzenia z winylu, dlatego warto rozważyć swój budżet przed dokonaniem zakupu.

Ponieważ aluminium jest materiałem nieżelaznym (tzn. nie zawiera żelaza), ogrodzenia aluminiowe są tańsze. Materiał ten jest również odporny na korozję i rdzę, więc nie trzeba się martwić, że z czasem zacznie gnić. Kolejną zaletą ogrodzeń aluminiowych jest to, że można je instalować w różnych miejscach, w tym na stromych zboczach, w dołach i w obniżeniach terenu. Ponadto ogrodzenia aluminiowe są łatwe w utrzymaniu i wymagają bardzo niewielkiej konserwacji.

Główną wadą ogrodzeń aluminiowych jest to, że nie są one tak trwałe jak drewniane. Jest podatne na uszkodzenia spowodowane silnymi wiatrami i gradem. Ogrodzenia winylowe nie dają się łatwo naprawiać, a jeśli jeden panel pęknie, prawdopodobnie trzeba będzie go wymienić. Ogrodzenia aluminiowe mogą być również poplamione przez pleśń, grzyby i glony. Jednak mogą one wyglądać równie pięknie jak drewno.

Chociaż ogrodzenia z kutego żelaza wyglądają elegancko, ogrodzenia aluminiowe są znacznie tańsze. Typowe ogrodzenie aluminiowe może kosztować 3700 USD, czyli znacznie mniej niż ogrodzenia z kutego żelaza lub winylu. Co więcej, ogrodzenia aluminiowe wymagają minimalnej konserwacji. W przeciwieństwie do drewna lub innych metali nie gniją ani nie blakną. Światło słoneczne, wilgoć i inne warunki środowiskowe nie uszkadzają ogrodzeń aluminiowych. Są one również łatwiejsze do czyszczenia.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

By akte