Sztachety plastikowe drewnopodobne Płoty plastikowe drewnopodobne – zalety i wady

Jeśli jesteś na rynku nowego ogrodzenia, być może zastanawiasz się, jaki rodzaj materiału jest najlepszy dla Twojej posesji. Sztachety plastikowe do ogrodu Istnieje wiele dostępnych opcji, w tym materiały winylowe, PCV i kompozytowe. W tym artykule dowiesz się więcej o zaletach i wadach każdego z tych typów. Drewnopodobne ogrodzenie plastikowe może wyglądać świetnie, a jednocześnie kosztować mniej niż tradycyjne ogrodzenie drewniane. Biorąc pod uwagę wszystkie dostępne materiały, nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem idealnego rozwiązania dla swojego domu.

Ogrodzenia z tworzyw sztucznych PCV

Jeśli chodzi o ogrodzenia, drewno jest nadal tradycyjnym wyborem. Jednak ogrodzenia z tworzywa sztucznego PCV wypierają drewno. PCV, czyli polichlorek winylu, pojawił się na rynku w latach 80. ubiegłego wieku. Od tego czasu ich trwałość wzrosła, a ceny stały się bardziej konkurencyjne w stosunku do ogrodzeń drewnianych. Które rozwiązanie jest więc lepsze dla Twojego podwórka? Odpowiedź zależy od estetyki, budżetu i sposobu konserwacji. Ogólnie rzecz biorąc, ogrodzenia drewniane będą kosztować więcej w dłuższej perspektywie, ale nie trzeba ich też malować.

Chociaż ogrodzenia z tworzywa sztucznego PCV są droższe na początku, ich konserwacja jest niewielka lub nie wymaga żadnych zabiegów. Przy odpowiedniej pielęgnacji mogą zachować swój piękny wygląd przez wiele lat. Ogrodzenia drewniane mogą gnić, wypaczać deski lub padać ofiarą trudnych warunków atmosferycznych. Natomiast ogrodzenia z tworzywa sztucznego PCV wymagają jedynie sporadycznego spłukiwania wężem. A ich żywotność jest znacznie dłuższa niż drewna! Dlatego ogrodzenia z tworzywa sztucznego PCV to doskonały wybór, jeśli potrzebne jest solidne ogrodzenie niewymagające konserwacji.

Winyl jest zwycięzcą, jeśli chodzi o koszty. Winyl jest bardziej opłacalny niż drewno ze względu na niższe koszty produkcji i ogólne koszty materiału. Jeśli chcesz kupić nowe ogrodzenie, musisz ustalić budżet i rozważyć wszystkie opcje. Warto jednak pamiętać, że ogrodzenia drewniane mogą być droższe niż winylowe. Najtrwalszy materiał niekoniecznie jest najpiękniejszy. Winyl jest dobrym, wszechstronnym wyborem.

Kolejną zaletą winylu jest jego niska konserwacja. W porównaniu z drewnem, winyl nie wymaga ponownego barwienia ani mycia ciśnieniowego. Malowanie drewnianego ogrodzenia pomaga przedłużyć jego żywotność, ale w końcu złuszczy się i odbarwi. Natomiast winyl nie wypacza się, nie odpryskuje i nie blaknie. W przeciwieństwie do drewna nie gnije, nie odpryskuje, nie łamie się i nie trzeba się martwić, że zgnije na wysypiskach śmieci.

Jeśli chodzi o trwałość, PCV jest oczywistym wyborem. W przeciwieństwie do ogrodzeń drewnianych, ogrodzenia z tworzywa sztucznego PCV nie wypaczają się, nie pękają ani nie rozszczepiają z upływem czasu. Wytrzymują również wiele lat bez malowania, nie wymagają konserwacji lub wymagają jej w niewielkim stopniu. A jeśli nie chcesz zajmować się konserwacją, doskonałym wyborem są ogrodzenia winylowe. Ten rodzaj ogrodzenia jest łatwy w pielęgnacji i będzie wyglądał pięknie przez wiele lat.

Jeśli szukasz bardziej nowoczesnego wyglądu, ogrodzenia winylowe są doskonałym wyborem. Mają one taki sam wygląd jak ogrodzenia drewniane, ale są o wiele bardziej przystępne cenowo. Można znaleźć wiele opcji, które będą wyglądać świetnie na swoim podwórku. Wystarczy pamiętać, aby zrobić kilka badań i zdecydować dla siebie. Na pewno będziesz zadowolony. Tak więc, nie zadowalaj się staromodnym drewnianym ogrodzeniem. Pamiętaj tylko, aby utrzymywać go z odpowiednią dbałością.

Oprócz trwałości, ogrodzenia z winylu są także tańsze. Większość ogrodzeń z tworzywa sztucznego PCV wygląda jak drewno, a niektóre centra domów sprzedają wstępnie zmontowane panele. Wcześniej ogrodzenia z PCV były wykonane z białego plastiku o błyszczącej powierzchni. Obecnie są one dostępne w brązowych odcieniach drewna, a nawet mają fakturę przypominającą drewno. Istnieją ogrodzenia z PCV, które naśladują niemal każdy styl ogrodzenia, od palików z Nowej Anglii po wysokie ogrodzenia prywatne z litych paneli.

Ogrodzenia kompozytowe

Jeśli chcesz, aby Twoje podwórko było wolne od szkodników i niepożądanych gości, możesz rozważyć zastosowanie ogrodzeń kompozytowych wykonanych z tworzywa sztucznego przypominającego drewno. Te trwałe ogrodzenia są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu i są dostępne w różnych wysokościach. Takie ogrodzenia mają gładki wygląd i pasują do większości stylów aranżacji krajobrazu. Mają również wiele zalet w porównaniu z tradycyjnym drewnem, takich jak fakt, że wymagają minimalnej konserwacji. Ogrodzenia drewniane są również drogie, więc jeśli nie chcesz wydawać na nie dużo, możesz zdecydować się na ten materiał.

Jedną z największych zalet ogrodzeń kompozytowych jest łatwość ich konserwacji. Większość ogrodzeń można malować i wymagają one jedynie corocznego czyszczenia ciśnieniowego. W przeciwieństwie do drewna nie plamią się ani nie blakną na słońcu. Jednak raz na kilka lat trzeba będzie je pomalować, dlatego ważne jest, aby dokładnie przestrzegać instrukcji dotyczących pielęgnacji. Ogrodzenia kompozytowe należy również czyścić za pomocą węża lub mieszaniny wody z mydłem, aby zapobiec pojawieniu się na nich pleśni.

Kolejną zaletą ogrodzeń kompozytowych jest to, że mogą one imitować wygląd naturalnego drewna. Ich kolorystyka jest zazwyczaj bogatsza niż drewna, dlatego są one trwalsze niż ogrodzenia winylowe. Chociaż ogrodzenia kompozytowe są trwałe, mogą być także droższe od ogrodzeń drewnianych, zwłaszcza jeśli doda się do nich sztachety czołowe i górną szynę „czapkę”. Może to oznaczać znaczne koszty.

Ogrodzenia kompozytowe mają wiele zalet. Ogrodzenia kompozytowe to doskonały wybór, jeśli chcesz zwiększyć wartość swojego domu. Dodaje ono również urody podwórku i zapewnia prywatność. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz ogrodzenia dla zachowania prywatności, czy też dla ochrony zdrowia swoich zwierząt domowych, ogrodzenia kompozytowe mogą być doskonałym rozwiązaniem dla Twojego domu. Ogrodzenia kompozytowe mają wiele zalet i na pewno będziesz zadowolony, że je wybrałeś!

Chociaż ogrodzenia kompozytowe są droższe na początku, ich całkowity koszt jest znacznie niższy w dłuższej perspektywie. Firma Trex jest jeszcze bardziej wytrzymała niż ogrodzenia drewniane i oferuje nawet 25-letnią gwarancję. W przeciwieństwie do drewna, ogrodzenia kompozytowe nie wymagają bejcowania ani odnawiania. Większość takich ogrodzeń jest wykonana z masy drzewnej lub przetworzonych plastikowych toreb. Jest to istotna zaleta ogrodzeń kompozytowych, ponieważ dzięki temu są one bardziej wytrzymałe i starczają na dłużej niż ogrodzenia drewniane.

Kolejną zaletą ogrodzeń kompozytowych jest ich ekologiczność. Ponieważ zawiera ono plastik pochodzący z recyklingu, jest lepsze dla środowiska niż tradycyjne ogrodzenia drewniane. Ponieważ ogrodzenie kompozytowe jest wykonane z tworzywa sztucznego przypominającego drewno, można je dopasować do każdej estetyki. Nie tylko świetnie wygląda, ale jest też wystarczająco wytrzymałe, aby przetrwać śnieg i deszcz. Jest to więc doskonały wybór dla właścicieli domów, którzy chcą utrzymać swoje podwórka w dobrym stanie i uniknąć kosztownych napraw i konserwacji.

Ogrodzenia winylowe

Przy wyborze pomiędzy drewnem a winylem należy rozważyć, jak wiele konserwacji będzie wymagało to pierwsze. Ogrodzenia drewniane wymagają regularnego mycia ciśnieniowego, bejcowania i ponownego uszczelniania, ale również wypaczają się i mogą być uszkadzane przez szkodniki i warunki atmosferyczne. Z drugiej strony, ogrodzenia winylowe nie blakną i nie odpryskują, a ich konserwacja nie wymaga wiele poza regularnym myciem w roztworze wody z mydłem.

Jeśli zajdzie potrzeba naprawy uszkodzonej części ogrodzenia winylowego, należy wiedzieć, że proces ten jest nieco skomplikowany i może wymagać wymiany całego panelu. Natomiast naprawy ogrodzeń drewnianych zazwyczaj wymagają wymiany tylko złamanej deski lub uszkodzonego słupka. W zależności od stopnia uszkodzenia, tego typu naprawa może kosztować sporo pieniędzy. Niemniej jednak, jeśli martwisz się o konserwację swojego ogrodzenia winylowego, poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak wykonywać proste naprawy:

Ogrodzenia winylowe są dostępne w wielu różnych kolorach. Podczas gdy większość ogrodzeń z PCV jest jednobarwna, można znaleźć takie, które mają rysunek drewna. Dzięki temu wyglądają jak ogrodzenia drewniane, a niektóre z nich mają również elementy dekoracyjne, takie jak brama lub nakładka na słupek. Jeśli zdecydujesz się na samodzielną instalację ogrodzenia z winylu, pamiętaj, aby dokładnie przestrzegać instrukcji. Nieprawidłowe techniki instalacji mogą doprowadzić do powstania niestabilnego ogrodzenia.

Jeśli chodzi o trwałość, ogrodzenia winylowe są zdecydowanym zwycięzcą w bitwie o ogrodzenia z tworzyw drewnopodobnych. Jeśli martwisz się o środowisko, ogrodzenia winylowe są dla Ciebie idealnym wyborem. W przeciwieństwie do drewna, ogrodzenia winylowe nie wymagają wycinki drzew do ich produkcji. Jednak niektórzy producenci są bardziej świadomi ekologicznie niż inni i stosują bardziej zrównoważone metody w procesie produkcji. Choć proces ten jest podobny, należy pamiętać, że winyl nie przyczynia się do zwiększenia kosztów energii.

Kolejną zaletą ogrodzeń winylowych jest ich cena. Chociaż ogrodzenia z winylu nie są tanie, koszty instalacji są zwykle niższe niż w przypadku drewna. Co więcej, ogrodzenia z winylu wymagają mniej konserwacji niż drewniane i zachowują swój pierwotny kształt przez wiele lat. Winyl jest bardziej wytrzymały niż drewno i jest pięciokrotnie mocniejszy. Dzięki temu lepiej niż drewno znosi surowe warunki pogodowe. Cena instalacji ogrodzeń winylowych zależy od tego, jak długo planujemy je użytkować.

Jeśli chodzi o konserwację, ogrodzenie winylowe wymaga minimalnej konserwacji. Podczas gdy ogrodzenia drewniane wymagają regularnej konserwacji, winylowe nie wymagają jej wcale. Za pomocą spirytusu mineralnego można nawet odnowić 20-letnie ogrodzenie winylowe. Dostępnych jest kilka typów ogrodzeń winylowych. Należy wybrać typ odpowiedni dla siebie. Wybór będzie zależał od Twoich osobistych preferencji i jakości firmy, która je instaluje. Wszystkiego najlepszego!

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

By akte