Jeśli planujesz zainstalować nowe ogrodzenie dla swojego podwórka, powinieneś wiedzieć, jak określić cenę paneli, drewna lub winylu. Poznaj zalety każdego rodzaju panelu i dowiedz się, jak różnią się ceną. Jeśli nie jesteś pewien, zawsze możesz poprosić o oszacowanie od wykonawcy. Możesz również zdecydować się na dodanie szczytu kratowego do istniejącego ogrodzenia. Jeśli jesteś zainteresowany unikalnym wyglądem swojego podwórka, rozważ dodanie kraty do istniejącego ogrodzenia.

Koszt instalacji ogrodzenia

W zależności od preferencji, koszty montażu ogrodzeń panelowych mogą być różne. Często te ogrodzenia są osadzone w ziemi, a słupki je wspierają. Kosztują one od 5 do 150 dolarów za sztukę i są zwykle rozmieszczone w odległości od czterech do ośmiu stóp. Pamiętaj, aby sprawdzić lokalne przepisy budowlane, aby określić wymagany odstęp i jak głęboko zakopać swoje posty. Ponadto, być może trzeba będzie zapłacić więcej za materiały premium i pracować z mistrzem rzemiosła.

Koszt ogrodzenia panelowego waha się od 5 do 15 dolarów za stopę liniową, w zależności od stylu, materiału i złożoności. Cedr, na przykład, kosztuje około 5 dolarów za stopę liniową i jest najbardziej przystępne z plastikowych ogrodzeń. Drewno cedrowe jest również atrakcyjne, a oleje w drewnie przyczyniają się do jego zapachu i naturalnych właściwości odstraszających owady. Minusem cedru jest to, że jest droższy niż inne rodzaje drewna i nie jest zalecany dla obszarów o nadmiernej ilości wilgoci lub wilgotności.

Koszt pracy przy instalacji ogrodzenia różni się w zależności od użytego materiału. Ogrodzenia mogą być wykonane z kilku materiałów, w tym winylu, aluminium, lub kutego żelaza. Koszt pracy dla różnych typów ogrodzeń różni się, więc należy spojrzeć na każdy z nich osobno, aby uzyskać najbardziej dokładne oszacowanie. Podczas gdy średni koszt instalacji ogrodzenia waha się od 5 do 20 dolarów za panel, może być inny, jeśli kupujesz panele lub kawałki osobno.

Koszt instalacji ogrodzenia panelowego zależy od wielkości stoczni. Koszt materiałów i pracy może wynosić od 10 do 35 dolarów za stopę liniową. Koszt pracy może być wyższy w skalistych obszarach. Ponadto, może być konieczne, aby zapłacić dodatkowe 40 dolarów do 150 dolarów za zezwolenia. Należy skontaktować się z licencjonowanym wykonawcą z portfolio, aby zobaczyć, jakie rodzaje ogrodzeń zainstalowali w poprzednich projektach. Jeśli masz dużo miejsca do ogrodzenia, może warto rozważyć wynajęcie profesjonalisty, aby wykonać pracę dla Ciebie.

Koszt drewna

Drewno na ogrodzenia panelowe może być drogie, zwłaszcza jeśli potrzebujesz dużo z niego. Sztachety plastikowe do ogrodu Sosna poddana obróbce ciśnieniowej kosztuje od 7 do 15 dolarów za stopę liniową. Aby uzyskać najwyższy koszt, należy rozważyć użycie czerwonego drewna. Western red cedar jest w środku. Każdy gatunek drewna ma swoje zalety i wady. Dowiedz się o nich przed podjęciem decyzji. Jeśli planujesz zainstalować ogrodzenie panelowe, pamiętaj, aby dodać te koszty do swojego budżetu.

Ceny różnią się w zależności od jakości drewna. Cedr, sosna i cyprys to popularne drewna na ogrodzenia panelowe. Cedr jest zazwyczaj najdroższą opcją, ale ceny mogą się znacznie różnić. Pikety sosnowe i cedrowe różnią się ceną i jakością, więc warto się rozejrzeć. Jeśli robisz pracę sam, może chcesz iść z traktowane sosny niż nie traktowane sosny. Dla wyższej jakości ogrodzenia, należy zainwestować w traktowane tarcicy.

Rodzaj drewna użytego do budowy ogrodzenia zależy od klimatu panującego w Twojej okolicy. Jeśli mieszkasz w obszarze o ekstremalnej pogodzie, rozważ wybór gatunku drewna, który jest odporny na termity i inne inwazje owadów. Zakup drewna z naturalnymi właściwościami odstraszającymi lub sosny poddanej obróbce ciśnieniowej pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze w czasie. Jednak plastikowe ogrodzenia mogą być droższe niż inne rodzaje ogrodzeń, ponieważ wymagają więcej konserwacji. Chociaż może to być droższa opcja, będzie to warte w dłuższej perspektywie.

Cedr jest najdroższym drewnem na ogrodzenia panelowe, ale nadal jest to atrakcyjny wybór dla wielu właścicieli domów. Cedr kosztuje około 12 dolarów za stopę liniową, podczas gdy świerk i sosna są zaskakująco przystępne. Cedr i bielone drewno są zarówno trwałe, ale bielone drewno jest podatne na gnicie i stanie się szare po kilku latach. Tak więc, jeśli nie jesteś pewien, jaki materiał wybrać, upewnij się, że zrobić kilka badań przed podjęciem decyzji.

Koszt winylu

Być może zastanawiasz się, ile kosztuje ogrodzenie panelowe z winylu. Może się to bardzo różnić. Większość plastikowych ogrodzeń występuje w kolorach białym lub brązowym, z płaskimi wykończeniami. Im więcej niestandardowych opcji wybrać, tym wyższa cena tag. Ogólnie rzecz biorąc, białe plastikowe ogrodzenie jest mniej kosztowne niż kolor cedru z teksturą woodgrain. Jednakże, jeśli chcesz inny kolor, można oczekiwać, aby zapłacić dodatkowe 10% do 40% więcej za ten sam typ ogrodzenia.

Plastikowe ogrodzenie jest drogie ze względu na jego pracochłonny charakter. Trzeba będzie zapłacić od 5 do 10 dolarów za stopę liniową za pracę. Trzeba będzie również zapłacić za pozwolenie, które może wynosić od 20 do 60 dolarów w zależności od gminy. Uzyskanie pozwolenia, jednak może dodać do ogólnego kosztu ogrodzenia. Niektóre regiony pobierają stałą opłatę za zezwolenia, podczas gdy inne pobierają za stopę liniową. Pamiętaj, aby skontaktować się z lokalnym wydziałem budownictwa przed zainstalowaniem plastikowego ogrodzenia.

Koszt instalacji plastikowego ogrodzenia zależy od kilku czynników, w tym projektu, lokalizacji i instalatora. Średni plastikowy płot kosztuje od 15 do 40 dolarów za stopę liniową, w zależności od marki i wysokości. Należy rozważyć pożądaną wysokość przy wyborze ogrodzenia, biorąc pod uwagę czynniki takie jak prywatność, atrakcyjność i bezpieczeństwo. Dodatkowo, liczba słupków ogrodzenia może napędzać koszt instalacji, ponieważ wymaga to intensywnej pracy. Jeśli planujesz zatrudnić kogoś do zainstalowania ogrodzenia, upewnij się, aby dowiedzieć się, ich zakres cen wcześniej, więc można budżet odpowiednio.

Pytając o wycenę, weź pod uwagę lokalizację swojego ogrodzenia, rodzaj materiałów i ilość pracy potrzebnej do instalacji. Twardszy teren i trudniejsza gleba mogą sprawić, że kopanie otworów będzie droższe. Powinieneś również uwzględnić porę roku, aby uzyskać najniższe ceny ogrodzeń panelowych z winylu. Jesień i wczesna wiosna to idealne czasy na instalację plastikowego ogrodzenia. Zapytaj kilku wykonawców ogrodzeń o szacunki, aby uzyskać jak najdokładniejsze oszacowanie. Zbierając kilka szacunków od różnych firm, możesz dowiedzieć się, jakiego rodzaju plastikowego ogrodzenia powinieneś oczekiwać, aby wydać na swój projekt.

Koszt cyprysu

Koszt ogrodzenia panelowego z cyprysu zależy od jego jakości. Istnieje wiele różnic między tarcicą cedrową i cyprysową, a niektóre gatunki cyprysów są droższe od innych. Tarcica cyprysowa jest tańsza niż impregnowana ciśnieniowo sosna i jodła. Tańsze są również cedry knockoff i deska cyprysowa bagienna. Cedry pstrokate są również wykorzystywane do produkcji ogrodzeń. Jeśli chcesz uzyskać najlepszą jakość w niższej cenie, rozważ zakup tarcicy cyprysowej. Ten rodzaj tarcicy ma mniej sęków i jest mocniejszy niż sosna i jodła.

Cyprys to szybko rosnące miękkie drewno. Choć nie jest tak twardy jak cedr czy sosna, jest znacznie bardziej wytrzymały. Dzięki temu idealnie nadaje się do miejsc o dużym natężeniu ruchu, ponieważ jest mniej podatny na zarysowania i zadrapania. Dodatkowo, może wytrzymać regularne zużycie lepiej niż sosna lub inne rodzaje drewna. Jeśli masz podwórko z dużą ilością drzew owocowych, cyprys jest idealnym wyborem dla ogrodzenia.

Koszt cyprysowego ogrodzenia panelowego zależy od tego, czy kupisz je wstępnie pocięte, czy kupisz je w lokalnym tartaku. Cedr kosztuje około 2 dolarów za 6-stopowy palik i jest dość trwały. Western red cedar jest droższy niż cyprys, ale trwa 20 do 25 lat. Ma piękny naturalny wygląd i jest odporny na owady. W przeciwieństwie do cedru, jest również odporny na gnicie i trwa w trudnych warunkach pogodowych.

Ogrodzenie panelowe Cypress to wysokiej jakości materiał, który jest bardzo odporny na uszkodzenia. Jednak może to być kosztowne dla właścicieli domów. Ogrodzenie, które jest 100 stóp lub więcej będzie wymagać wykonawcy spędzić jeden do trzech dni konstruowania go. To kosztuje szacunkowo 200 dolarów do 1440 dolarów dla 100-stopowego ogrodzenia. To nie jest niezwykłe dla ogrodzenia kosztować w górę 1440 dolarów. Ten rodzaj plastikowego ogrodzenia jest doskonałym wyborem dla wielu ludzi.

Koszt aluminium

Wśród czynników, które wpływają na koszt ogrodzenia z paneli aluminiowych jest wielkość i kształt Twojego podwórka. Zwiększy to koszt, ponieważ duże place wymagają wielu paneli ogrodzeniowych. Ponadto kształt Twojego podwórka określi koszt ogrodzenia, ponieważ strome zbocza i krzywe będą wymagały więcej słupków. Również grubość plastikowego ogrodzenia, które wybierzesz, wpłynie na koszt. Grube ogrodzenia są droższe niż cienkie, ponieważ są cięższe i bardziej wytrzymałe. W porównaniu z cieńszymi ogrodzeniami, grubsze ogrodzenia kosztują więcej za panel.

Podczas instalowania ogrodzenia z paneli aluminiowych, upewnij się, że patrzysz na wskaźnik użytego metalu. Różne grubości aluminium są mocniejsze niż inne. Podczas gdy cieńsze aluminium jest łatwiejsze do zainstalowania i mniej kosztowne, jest bardziej podatne na wgniecenia i upadki. Upewnij się, że poprosisz wykonawcę o radę w sprawie najlepszego materiału do wykorzystania. Nie zapomnij też wziąć pod uwagę pory roku, w której będziesz realizować projekt. Podczas cieplejszych miesięcy, koszty pracy będą niższe.

Wysokość Twojego plastikowego ogrodzenia jest również ważna. Większość mieszkalnych ogrodzeń plastikowych ma wysokość od 2,5 do 6 stóp. Możesz zdecydować się na wyższe ogrodzenia, aby zachować prywatność i bezpieczeństwo swojego podwórka. W większości dzielnic istnieją jednak ograniczenia dotyczące wysokości ogrodzenia. Ogrodzenie basenu musi mieć wysokość 4 stóp. Wyższe ogrodzenia będą wymagały więcej materiałów, narzędzi i pracy, więc należy o tym pamiętać. Podczas gdy wyższe ogrodzenia wyglądają dobrze, wymagają one również więcej materiałów, narzędzi i pracy.

Trzy sztachety flat top plastikowe ogrodzenia to kolejny rodzaj ogrodzenia. Te ogrodzenia są bardziej dekoracyjne niż dwa pozostałe typy i są zwykle używane wokół granic nieruchomości. Trzy sztachety flat top plastikowe ogrodzenia kosztują średnio od 20 do 48 dolarów za stopę i wahają się od sześćdziesięciu do siedemdziesięciu dolarów za panel. Te ogrodzenia mogą być bardzo drogie i nie są zalecane dla małych stoczni. Jednakże, jeśli masz ograniczony budżet i nie planują budować nowego ogrodzenia, jest to idealna opcja dla Ciebie.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

By akte