Jeśli budujesz ogrodzenie z tworzywa sztucznego, być może zastanawiasz się, jakiego rodzaju drewna użyć. Niektóre z najbardziej popularnych rodzajów drewna to Cedarwood, Redwood, Pine i Cypress. Który rodzaj drewna jest odpowiedni dla Twojej lokalizacji? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć! Istnieje wiele zalet ogrodzeń z tworzywa sztucznego. Trwają one przez lata i są łatwe w utrzymaniu. Oto kilka wskazówek, które należy rozważyć przy zakupie plastikowego ogrodzenia:

Drzewo cedrowe

Podczas gdy być może zastanawiałeś się, jak zainstalować nowe ogrodzenie, możesz nie być pewien, jak zainstalować drewno cedrowe. Drewno cedrowe jest naturalnym materiałem o wielu zaletach. Przede wszystkim jest wysoce odporne na termity. Jego kieszenie powietrzne uniemożliwiają termitom wejście do niego, więc po prostu będą go omijać. Nawet jeśli przedostaną się przez ogrodzenie, to zginą. Ponadto stwierdzono, że drewno cedrowe zmniejsza zanieczyszczenie hałasem nawet o 70 procent.

Kolejną zaletą drewna cedrowego jest jego trwałość. To drewno jest prawie tak trwałe jak drewno twarde i nie wymaga żadnej opieki, co jest świetne, jeśli nie masz czasu, aby nadążyć z konserwacją. Ogrodzenia cedrowe mogą trwać do 12 lat, i nie zawijają się w zimnej pogodzie ani nie gniją w wilgotnej pogodzie. Oznacza to, że możesz cieszyć się swoim nowym ogrodzeniem przez wiele lat. Ale jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim zaczniesz.

Główną zaletą drewna cedrowego jest jego wytrzymałość. Jego naturalne oleje utrzymują szkodniki przed infekcją drewna, a także spowalniają proces degradacji. Ponadto, ogrodzenia cedrowe mogą trwać do 20 lat lub więcej, w zależności od klimatu i opieki. Ogrodzenia cedrowe są bardzo trwałe i często trwają dłużej niż drewno impregnowane ciśnieniowo. Należy jednak pamiętać, że być może trzeba będzie ponownie zastosować powłokę ochronną na ogrodzeniu co kilka lat.

Kolejną ważną zaletą ogrodzeń cedrowych jest ich niska konserwacja. Ogrodzenia cedrowe wymagają jedynie sporadycznego mycia ciśnieniowego, ale nie wymagają bejcowania ani malowania. Oznacza to, że są one tanie w utrzymaniu i opłacalne. Ponadto, ogrodzenia cedrowe są naturalnie odporne na owady i gnicie. Wyglądają również pięknie. Możesz wybrać czerwony cedr lub biały cedr. Niemniej jednak, ogrodzenia cedrowe są nieco droższe niż inne ogrodzenia plastikowe.

Redwood

Popularnym wyborem dla ogrodzeń plastikowych jest cyprys. Sztachety plastikowe do ogrodu Cyprys dostępny jest jako całe ogrodzenie lub w połączeniu z innym drewnem, np. sosną. Cyprys zawiera konserwujący olej cyprysowy, dlatego jest naturalnie odporny na ataki owadów. Drzewa cyprysowe rozwijają tę naturalną odporność na infekcje owadów, gdy osiągną wiek około 75 lat. Jeśli chcesz mieć trwałe ogrodzenie, które nie będzie wymagało malowania, cyprys jest najlepszym wyborem.

Bardziej współczesny styl plastikowego ogrodzenia to pozioma deska na desce. Ten styl ma poziome deski zamiast pionowych, dodając zarówno strukturę, jak i osobowość do podwórka. Jest to również przyjazne dla sąsiadów. Oprócz dodawania osobowości i substancji do stoczni, poziomy płot może również oferować wentylację. To również sprawia, że piękny wybór dla obszaru basenu. Typowe drewno plastikowe ogrodzenie jest cztery stopy wysokości, ale jest to możliwe, aby przejść wyżej w zależności od układu.

Kolejną zaletą drewna czerwonego jest jego zdolność do absorbowania wilgoci. Oprócz wchłaniania wilgoci, redwood może ją uwalniać, aby zrównoważyć wilgotność i temperaturę otaczającego go drewna. Ponieważ redwood może wchłonąć wilgoć, jest odporny na gnicie i wypaczenia, co czyni go lepszym wyborem dla ogrodzeń w obszarach przybrzeżnych. Jednak redwood jest droższy niż cedr, i należy wziąć to pod uwagę przed zakupem. Ale pamiętaj, że redwood ma wiele zalet, więc jest wart swojej ceny.

Plastikowe ogrodzenie może być traktowane lub nietraktowane. Jego naturalna oleistość pomaga mu utrzymać swój kształt i opiera się rozkładowi lepiej niż większość innych rodzajów drewna. Jednak ogrodzenia cedrowe, które są nieobrobione będą miały szarą patynę. Ten kolor jest do przyjęcia, jeśli wolisz bardziej żywe czerwone wykończenie. Jeśli nie martwisz się o koszty, plastikowe ogrodzenie może trwać całe życie bez potrzeby malowania.

Sosna

Obrabiana ciśnieniowo sosna to doskonały wybór na plastikowe ogrodzenie. Ten rodzaj drewna jest odporny na wypaczenia, gnicie i insekty. Wymaga jednak regularnej konserwacji, w tym wymiany zgniłych kawałków. Regularne uszczelniacze, farby i barwienie są również konieczne. Oto kilka wskazówek, jak dbać o swoje sosnowe ogrodzenie. Możesz również spróbować okresowo zwilżać ogrodzenie podczas upałów. Ale pamiętaj, że sosna poddana obróbce ciśnieniowej nie trwa wiecznie, więc pamiętaj o użyciu bejcy lub uszczelniacza, który pomoże utrzymać jej dobry wygląd.

Cedr jest mocniejszy i nie wymaga specjalnych zabiegów. Jest również odporny na warunki atmosferyczne i ma bardzo niskie ryzyko wypaczenia lub kurczenia się. Z drugiej strony, sosna jest bardziej podatna na działanie czynników atmosferycznych i może zacząć wyglądać na wyblakłą i uszkodzoną w ciągu kilku lat. W takich przypadkach lepszym wyborem może być sosna poddana obróbce ciśnieniowej. Cedr jest mocniejszy i nie wymaga obróbki ciśnieniowej, ale wymaga regularnej pielęgnacji. Czyszczenie roztworem wody i mydła jest konieczne i należy sprawdzić, czy nie ma luźnych desek. Mycie ciśnieniowe może spowodować wyblaknięcie koloru cedru i sprawić, że będzie on wyglądał nieatrakcyjnie.

Kolejnym ważnym czynnikiem do rozważenia jest rodzaj drewna. Nieobrobione drewno jest podatne na wypaczenia. Będzie wykazywać widoczne oznaki uszkodzenia w ciągu pięciu do ośmiu lat. Knock off cedar pokaże oznaki uszkodzenia w ciągu pięciu do siedmiu lat. Odpukać cedr będzie kosztować mniej, ale będzie trwać wiecznie. Odpukać cedr nie jest zalecany, ponieważ będzie wykazywać widoczne oznaki rozkładu. Jeśli planujesz używać sosnowych ogrodzeń plastikowych, najlepiej jest sprawdzić wilgotność drewna przed zastosowaniem jakichkolwiek uszczelniaczy.

Cyprys

Trwałość cyprysowych ogrodzeń plastikowych jest jedną z ich głównych zalet, co czyni je doskonałym wyborem dla ogrodzeń zewnętrznych. Drewno cyprysowe jest wysoce odporne na gnicie i owady, i może trwać przez wiele lat, nawet w wilgotnych warunkach. Jego unikalny skład chemiczny działa jak naturalny środek odstraszający, a cyprys jest jednym z najbardziej trwałych rodzajów drewna. Jednak cyprys jest drogi ze względu na koszty transportu.

Przy wyborze idealnej plamy dla cyprysowych ogrodzeń plastikowych, trzeba będzie zdecydować się na rodzaj drewna, które chcesz użyć. Kiln dried cypress is less expensive than green cypress, and kiln drying preserves the integrity of the wood. Suszenie w piecu usuwa wilgoć z drzewa w kontrolowanym środowisku, zmniejszając skurcz i uszkodzenia strukturalne. Z drugiej strony, cyprys zielony jest mielony, gdy jest nasycony, co powoduje szybką utratę zawartości wilgoci. Ponadto, cyprysik zielony jest narażony na masowe kurczenie się po frezowaniu, co może zniszczyć komórki włókien. Zielony cyprys jest najczęstszym materiałem na pikiety ogrodzeniowe w Centralnej Florydzie.

Pierścienie wzrostu cyprysów mogą wynosić do dwudziestu na cal. Jednak zbierane dziś cyprysowe pikiety zawierają tylko piętnaście pierścieni wzrostu. Oznacza to, że palikowanie cyprysowego ogrodzenia plastikowego będzie trwać przez dziesiątki lat. Dlatego cyprys jest często najlepszym wyborem dla domów i firm, które potrzebują ogrodzenia, czy to ze względu na prywatność, czy ze względów estetycznych. Dlaczego więc nie zainwestować w ogrodzenie, które jest przyjazne dla środowiska?

Istnieje kilka wad budowy ogrodzeń na miejscu. Niektóre ogrodzenia mogą się zepsuć podczas huraganu. Nie można polegać na prefabrykowanych panelach ogrodzeniowych, aby chronić swoją własność. Mają również tendencję do wykazywania nadmiernego wypaczenia, rozszczepienia i cuppingu z powodu wilgoci i wilgoci. Ponadto, wielu nowych budowniczych ogrodzeń popełnia proste błędy. Na przykład, mogą one wybrać niewłaściwy rozstaw pikiet lub użyć niewłaściwych gwoździ. Zawsze należy skontaktować się z profesjonalistą przed zakupem prefabrykowanych paneli dla swojego projektu.

Daglezja

Wybierając materiał na plastikowe ogrodzenie, rozważ trwałość, wygląd i koszt daglezji. To trwałe drewno ma dobrą trwałość i jest bardzo odporne na gnicie, gnicie i uszkodzenia przez owady. Douglas jodła jest doskonałym wyborem dla ogrodzeń, ponieważ jest niedrogi w porównaniu do drewna czerwonego lub cedrowego, i może być traktowane w celu zwiększenia jego piękno. Jest również dość niedrogi w porównaniu z innymi gatunkami drewna, ale nie jest tak mocny jak silniejsze gatunki.

Ogrodzenie z daglezji będzie atrakcyjne i trwałe, a jego jasnobrązowy kolor i okazjonalne sęki sprawią, że ogrodzenie będzie wyglądać świeżo przez długi czas. Dzięki odpowiedniemu uszczelnieniu można opóźnić proces szarzenia. Daglezja może być kosztowna, ale jest bardziej przystępna niż drewno impregnowane ciśnieniowo i czerwony cedr zachodni. Wiele pikiet jest wstępnie wykończonych w fabryce, aby zapobiec gniciu. Odporne na owady i gnicie, drewno to jest popularnym wyborem dla ogrodzeń plastikowych.

Barwienie ogrodzenia to kolejny sposób na przedłużenie żywotności plastikowego ogrodzenia. Uszczelnienie odpycha wilgoć i chroni drewno przed ostrymi promieniami UV, które mogą spowodować, że plastikowe ogrodzenie stanie się szare w ciągu trzech do sześciu miesięcy. Plama dodaje również ciemniejszy odcień do oryginalnej estetyki ogrodzenia. Bejce na bazie wody są lepiej dostosowane do plastikowych ogrodzeń, ale nie są zalecane dla miękkiego drewna. Wybierz bejcę, która pasuje do koloru Twojego ogrodzenia.

Gatunek twardzieli daglezji jest najdroższy. To drewno pochodzi z centrum drzewa i jest najtwardsze. Twardziel jest naturalnie odporna na owady i nie gnije tak łatwo jak inne materiały. Redwood jest również łatwy do barwienia i wykończenia, a tag cena będzie wyższa niż inne drewna. Niemniej jednak, jest to warte swojej ceny. Oprócz trwałości drewna, daglezja jest również stosunkowo niedroga w porównaniu do innych gatunków drewna.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

By akte