Sztachety plastikowe drewnopodobne Trzy powody, dla których ogrodzenia winylowe są lepsze od drewnopodobnych ogrodzeń plastikowych

Jeśli zastanawiasz się nad zainstalowaniem ogrodzenia wokół swojej posesji, ale nie jesteś pewien, czy najlepsze będzie ogrodzenie z winylu, czy z tworzywa sztucznego przypominającego drewno, rozważ winyl. Sztachety plastikowe do ogrodu Ten rodzaj materiału jest nie tylko tańszy, ale także odporny na gnicie. Kolejną zaletą ogrodzeń z winylu jest to, że są one znacznie łatwiejsze w demontażu niż ogrodzenia drewniane. Poniżej przedstawiamy trzy powody, dla których winyl jest lepszym wyborem. Przeanalizujmy każdy z nich bardziej szczegółowo.

Ogrodzenia winylowe są tańsze od drewnopodobnych ogrodzeń plastikowych

Porównując trwałość ogrodzeń drewnianych i winylowych, zdecydowanym zwycięzcą jest winyl. Chociaż winyl jest droższy, nie wymaga tak częstej konserwacji. Ogrodzenia winylowe są zazwyczaj dwukrotnie trwalsze od drewnianych. Niektóre ogrodzenia winylowe są nawet sześciokrotnie trwalsze! Jeśli nie jesteś pewien, który rodzaj ogrodzenia jest najlepszy dla Twojego domu, porównaj ogrodzenia winylowe z drewnianymi lub aluminiowymi, aby upewnić się, że otrzymujesz najlepszy stosunek jakości do ceny.

Chociaż prawdziwe drewno jest tradycyjnym wyborem, wymaga ono więcej konserwacji. Ogrodzenia drewniane muszą być okresowo bejcowane lub malowane. Chociaż najlepiej wyglądają świeżo po bejcowaniu, kolor w końcu blaknie. Ogrodzenia winylowe są odporne na blaknięcie i zmianę koloru, więc nie trzeba się martwić o ich bejcowanie i malowanie. Ogrodzenia drewniane wymagają regularnej konserwacji, a w przypadku ich pęknięcia lub spróchnienia konieczna jest wymiana tarcicy.

Jednym z głównych problemów związanych z drewnem jest to, że gnije. Podczas gdy ten sam rodzaj drewna wytrzyma do 50 lat, ogrodzenia z winylu zaczną blaknąć i rozpadać się już po roku. Winyl jest także toksyczny i nie nadaje się do recyklingu. Oznacza to, że będzie zalegał na wysypiskach śmieci. A ponieważ winyl jest droższy od drewna, może nie być najlepszym rozwiązaniem dla każdego domu. Będziesz zmuszony wymienić je wcześniej, niż mógłbyś się spodziewać.

Kolejną zaletą ogrodzeń z winylu jest to, że nie wymagają one corocznej konserwacji, w przeciwieństwie do drewna. Ogrodzenia drewniane muszą być malowane lub bejcowane co kilka lat. Jednak przy odpowiedniej konserwacji ogrodzenia winylowe mogą wytrzymać nawet 100 lat. I choć ogrodzenia drewniane mogą przetrwać do 20 lat, wymagają stałej uwagi. Mogą wytrzymać do 20 lat, ale ogrodzenie winylowe może wytrzymać nawet 100!

Na przykład, profesjonalny wykonawca ogrodzenia będzie kosztować około 4.200 dolarów za 150 stóp bieżących ogrodzenia. Z drugiej strony, można zdecydować się na samodzielne zainstalowanie ogrodzenia i zaoszczędzić sobie do 600 dolarów. Chociaż liczby te są pomocne, należy zawsze pamiętać, że lokalne czynniki mogą zwiększyć lub zmniejszyć koszt instalacji ogrodzenia winylu. Podczas gdy niektóre regiony kraju są tańsze niż inne, różnica może być dość duża.

Ogrodzenia winylowe są odporne na gnicie

Ogrodzenia winylowe są odporne na gnicie, a także łatwe w montażu. Brak widocznych okuć to dodatkowa zaleta dla estetyki ogrodzenia. Nie będzie rdzy ani innych nieestetycznych elementów rozpraszających uwagę. Czyszczenie ogrodzenia winylowego jest również stosunkowo łatwe. Do czyszczenia należy używać ciepłej wody i łagodnego detergentu lub octu. Dzięki tej rutynowej konserwacji ogrodzenie będzie odporne na gnicie przez wiele lat. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak zainstalować ogrodzenie winylowe.

Drewniane ogrodzenie w końcu się zniszczy z powodu kontaktu z wodą. Jeśli zdecydujesz się na ogrodzenie drewniane, możesz zaimpregnować słupki przed ich zamontowaniem. Istnieją różne metody uszczelniania końcówek słupków drewnianych, w tym beton wodoodporny. Jeśli nie jesteś pewien swoich umiejętności w zakresie majsterkowania, możesz także zatrudnić profesjonalistę. Dzięki temu będziesz wiedzieć, co robić, gdy Twoje ogrodzenie zacznie gnić.

Czyszczenie jest również łatwe. Brud może gromadzić się z czasem i można go łatwo usunąć za pomocą myjki ciśnieniowej lub węża. W wilgotnym lub deszczowym klimacie na ogrodzeniu winylowym może pojawić się pleśń. Jednak pleśń jest łatwa do usunięcia, ale należy działać szybko. W przeciwnym razie pleśń zabarwi ogrodzenie. Do usuwania uporczywych zabrudzeń należy używać myjki ciśnieniowej. Myjka ciśnieniowa jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli mieszkasz w pobliżu strumienia lub systemu zraszaczy.

Jeśli ogrodzenia winylowe zostaną prawidłowo zamontowane, będą służyły przez cały okres eksploatacji. Wynika to z faktu, że są wykonane z materiałów syntetycznych. Ponieważ nie gniją, są doskonałym wyborem na długoterminowe ogrodzenie. Jeśli jednak chcesz mieć idealne ogrodzenie dla swojej lokalizacji, najlepszym rozwiązaniem jest ogrodzenie winylowe. Jeśli wybierzesz odpowiedni typ winylu dla swoich potrzeb, możesz być pewien, że będzie on służył przez lata. Ogrodzenie winylowe będzie służyło przez lata, dlatego należy wybrać je mądrze.

Inną ważną zaletą ogrodzeń winylowych jest ich cena. Jest ono tańsze niż ogrodzenia drewniane, ale koszty montażu są wyższe. Ponadto ogrodzenia winylowe nie wymagają tak częstej konserwacji jak inne materiały ogrodzeniowe. Są też pięciokrotnie bardziej wytrzymałe niż drewno. A ponieważ nie gniją, nie trzeba się martwić o wymianę ogrodzenia po kilku latach. Jest to duża zaleta dla tych, którzy kochają swoją posiadłość i nie chcą wydawać fortuny na jej utrzymanie.

Ogrodzenia winylowe są trwalsze od drewnopodobnych ogrodzeń plastikowych

Gdy porównuje się trwałość ogrodzeń drewnianych i winylowych, winyl wychodzi na prowadzenie. Pierwszy mecz wygrywa winyl, który jest w stanie wytrzymać trudne warunki pogodowe i jest odporny na gnicie, grzyby i szkodniki. Drewno może przetrwać nawet 20 lat, ale z czasem ulega zniszczeniu. Na trwałość wpływa także rodzaj użytego drewna – niektóre gatunki okazują się bardziej odporne na gnicie niż inne.

Oprócz tego, że wygląda jak drewno, ogrodzenie winylowe ma również wiele zalet. Po pierwsze, jest tańsze w montażu niż ogrodzenie drewniane. Po drugie, ogrodzenia winylowe nie wymagają malowania ani bejcowania, więc nie trzeba ich z czasem przemalowywać. Po trzecie, ogrodzenia winylowe będą trwalsze. Wreszcie, ogrodzenia winylowe nie wypaczają się ani nie blakną, dzięki czemu przez wiele lat będą wyglądać jak nowe.

Porównując koszty ogrodzeń z tworzyw drewnopodobnych i ogrodzeń winylowych, należy pamiętać, że winyl jest tańszy niż drewno. Oba materiały mają podobną estetykę, ale winyl jest zazwyczaj bardziej wytrzymały niż drewno. Winyl jest tańszy niż tworzywo sztuczne drewnopodobne ze względu na niższe koszty produkcji i ogólnie tańszy materiał. Jeśli martwisz się o koszt nowego ogrodzenia, powinieneś rozważyć wszystkie za i przeciw i wybrać materiał w oparciu o swój budżet.

Przy odpowiedniej pielęgnacji ogrodzenie winylowe może przetrwać nawet 100 lat, ale ogrodzenia drewniane mogą wymagać malowania i uszczelniania co kilka lat. Dla porównania, ogrodzenie winylowe można czyścić za pomocą węża ogrodowego. Ponadto ogrodzenia winylowe mogą stanowić bardziej atrakcyjny dodatek do wyglądu zewnętrznego każdego domu. A jeśli nie podoba Ci się kolor Twojego ogrodzenia z winylu, możesz nawet zdecydować się na inny.

Ogrodzenie winylowe jest łatwe w utrzymaniu. Jego powierzchnia nie gnije ani nie rdzewieje, a ponadto można go spłukać wężem ogrodowym, aby usunąć brud i zapobiec gromadzeniu się osadów. Do usuwania uporczywych plam można użyć delikatnego środka czyszczącego i miękkiej szmatki. Nigdy nie należy używać twardej szczotki ani ściernego środka czyszczącego, ponieważ mogą one porysować powierzchnię ogrodzenia. Są one łatwe w utrzymaniu i pozwolą zachować nowy wygląd ogrodzenia winylowego przez wiele lat.

Ogrodzenia winylowe łatwo się rozpadają

Podczas konstruowania ogrodzenia z winylu należy uzbroić się w cierpliwość. Jego montaż nie jest tak trudny, jak wiele osób przypuszcza, a większość elementów łączy się ze sobą na zatrzaski. Montaż jest również łatwy, nie wymaga żadnych narzędzi i wymaga jedynie minimalnego wysiłku. W zależności od umiejętności, może nawet przypominać zestawy modelarskie, które budowało się w dzieciństwie. Niemniej jednak cierpliwość jest niezbędna, aby ogrodzenie pozostało w nienaruszonym stanie przez wiele lat.

Przed rozpoczęciem montażu ogrodzenia z winylu należy upewnić się, że postępuje się zgodnie z instrukcjami producenta. Wiele ogrodzeń zawiera beton lub pręty zbrojeniowe między słupkami. Materiały te nie są konieczne w przypadku słupków pośrednich, a są one zazwyczaj tańsze. Po zamontowaniu ogrodzenia należy zamontować słupki, ale należy postępować zgodnie z instrukcjami podanymi przez producenta. Można zauważyć, że każda pojedyncza szyna i słupek są mocowane do słupka za pomocą plastikowych pierścieni blokujących. Należy unikać połączeń typu „dziurkowana zakładka”, które nosztachetycznie łatwo ulegają uszkodzeniu.

Raz w roku należy sprawdzić, czy ogrodzenie winylowe nie jest uszkodzone i czy nie wymaga naprawy. Można przeprowadzać podstawowe czynności konserwacyjne, takie jak czyszczenie za pomocą roztworu wybielacza, który jest mieszaniną gorącej wody i mydła do naczyń o właściwościach przeciwtłuszczowych. Roztwór ten skutecznie czyści uporczywe plamy i sprawia, że ogrodzenie będzie wyglądać jak najlepiej przez wiele lat. Można również zadbać o ogrodzenie, czyszcząc je octem lub ciepłą wodą, co pomoże mu przetrwać długi czas.

Czyszczenie ogrodzenia z winylu jest łatwe – nie trzeba go malować ani bejcować. Wystarczy co około miesiąc spryskać je łagodnym środkiem czyszczącym. W ten sposób ogrodzenie winylowe pozostanie w dobrym stanie przez miesiące, a nawet lata. Jeśli masz zwierzęta domowe i dzieci, ten typ ogrodzenia jest dla Ciebie idealny. Drzazgi nie będą stanowiły problemu dla Ciebie i Twojego zwierzęcia. Zapobiegnie to również niebezpieczeństwu potknięcia się, które może wystąpić, gdy dzieci będą biegać po ogrodzeniu.

Na szczęście ogrodzenia winylowe są stosunkowo tanie i łatwe do naprawy. Nie są one jednak tak odporne na uszkodzenia jak inne rodzaje ogrodzeń. Winyl naturalnie rozszerza się i kurczy, powodując powstawanie szczelin między panelami ogrodzenia. Również słupki mogą się łamać lub pękać. W związku z tym znalezienie identycznego zamiennika może okazać się trudne. Jeśli ogrodzenie winylowe się rozpadnie, trzeba będzie wymienić górną sztachetę i zastąpić ją tą, która została usunięta.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

By akte