Sztachety plastikowe drewnopodobne Czy należy kupić ogrodzenie z winylu czy z tworzywa sztucznego przypominającego drewno?

Jeśli rozważasz zakup nowego ogrodzenia dla swojej posesji, na pewno zastanawiasz się, czy kupić ogrodzenie winylowe czy z tworzywa sztucznego przypominającego drewno. Sztachety plastikowe do ogrodu Oba są trwałe i wymagają niewielkiej konserwacji, ale co sprawia, że winyl ma przewagę nad drewnem? W porównaniu z plastikiem drewnopodobnym ogrodzenia winylowe są trwalsze, a ich montaż kosztuje mniej. Podczas gdy ogrodzenia z tworzyw drewnopodobnych mogą gnić od wewnątrz, ogrodzenia winylowe nie wymagają konserwacji.

Ogrodzenia winylowe są trwalsze od drewnopodobnych ogrodzeń plastikowych

W zależności od stylu ogrodzenia, winyl jest lepiej przystosowany do określonych warunków klimatycznych niż tworzywo sztuczne przypominające drewno. Drewno jest tradycyjnym wyborem na ogrodzenie, ponieważ zapewnia klasyczny i ponadczasowy wygląd. Jednak drewno nie jest tak trwałe jak winyl. W przeciwieństwie do drewna, winyl jest znacznie mniej podatny na gnicie i dłużej zachowuje nowy wygląd. Ponadto ogrodzenia winylowe są tańsze, więc można zaoszczędzić sporo pieniędzy na nowym ogrodzeniu, kupując tylko jeden rodzaj zamiast kilku.

Jeśli chodzi o konserwację, ogrodzenia drewniane mogą ulec uszkodzeniu. Jeśli nie są odpowiednio konserwowane, drewno może gnić i pęcznieć. Te dwa problemy zmniejszają wytrzymałość i bezpieczeństwo ogrodzenia. Z drugiej strony, ogrodzenia winylowe nie rozszerzają się i nie kurczą tak jak drewniane, dzięki czemu powstaje mniej szczelin. Jeśli Twoje drewniane ogrodzenie jest podatne na pęknięcia i inne uszkodzenia, wymiana pojedynczej deski może być kłopotliwa.

Istnieje kilka wad ogrodzeń z winylu. Winyl nie jest najlepszym materiałem na ogrodzenia, ale jest tańszy niż tworzywa sztuczne drewnopodobne. Ogrodzenia z tworzyw drewnopodobnych wytrzymują 50 lat lub więcej, natomiast ogrodzenia z winylu zaczynają blaknąć po roku. Ogrodzenia winylowe nie podlegają recyklingowi, więc pozostają toksyczne na wysypiskach śmieci. Ponadto winyl jest bardziej podatny na pleśń w określonych warunkach pogodowych.

W porównaniu z drewnem ogrodzenia winylowe wygrywają już w pierwszym starciu. W przeciwieństwie do drewna, winyl jest bardziej odporny na gnicie i szkodniki. Może służyć przez 20 lat, ale z czasem zacznie gnić. Ponadto drewno znacznie lepiej przyjmuje farbę niż winyl i ma wąską gamę stylów. Wybierając ogrodzenie, należy więc wziąć pod uwagę jego konserwację i środowisko naturalne.

Koszt montażu ogrodzeń winylowych jest niższy

Ogrodzenie winylowe będzie kosztować mniej niż drewniane, ale trzeba będzie wydać trochę więcej na materiały niż na robociznę. Robiąc to samemu, można zaoszczędzić do 35-50 dolarów za stopę liniową. Należy również wiedzieć, że instalacja ogrodzenia winylowego wymaga niezwykłej precyzji i wymaga wielu wycieczek do lokalnego sklepu z artykułami gospodarstwa domowego. Koszt pracy przy instalacji ogrodzenia wynosi około 30-50 dolarów za godzinę. Jeśli nie jesteś pewien, ile będzie kosztować instalacja ogrodzenia, oto kilka wskazówek:

Koszt instalacji ogrodzenia z winylu różni się w zależności od typu i długości. Dodanie bramy może zwiększyć całkowity koszt. Można kupić ogrodzenie w dowolnym kolorze i z słojami drewna. Jednak koszty instalacji mogą być wyższe, jeśli chce się dodać dodatkowe elementy, takie jak oświetlenie. Podobnie w przypadku montażu ogrodzenia na wzniesieniu, koszt instalacji będzie wyższy. Przed instalacją ogrodzenia wykonawca będzie musiał wyrównać teren.

Ogólnie rzecz biorąc, koszt ogrodzenia winylowego zależy od długości, typu i innych czynników. Standardowe ogrodzenie winylowe o długości sześciu stóp będzie kosztować około 3 702 USD. Inne elementy wpływają na ostateczny koszt. Większość właścicieli domów wydaje od 15 do 30 USD za stopę liniową ogrodzenia winylowego. Poniższy wykres porównuje całkowity koszt ogrodzenia winylowego na stopę liniową ze średnią krajową dla robocizny i materiałów. Jeśli planujesz zatrudnić wykonawcę, powinieneś rozejrzeć się i poprosić o kilka szacunków. Należy również uzyskać co najmniej trzy szacunki przed podjęciem decyzji o ostatecznej cenie.

Koszty instalacji ogrodzenia winylowego różnią się w zależności od rodzaju ogrodzenia i liczby słupków. Koszt ogrodzenia o długości 100 stóp może wynieść od 1500 do 1200 USD. Całkowity koszt ogrodzenia winylowego będzie zależał od kilku czynników, w tym projektu, wysokości, liczby słupków i nachylenia terenu. Należy również wziąć pod uwagę zezwolenia, jeśli jest to konieczne. Po podjęciu decyzji o stylu i materiałów, można rozpocząć zakupy na koszt instalacji.

Ogrodzenia winylowe wymagają mniej konserwacji

Chociaż oba rodzaje ogrodzeń wymagają okresowego czyszczenia, winyl jest lepszym wyborem, jeśli chcesz ograniczyć koszty konserwacji. Ogrodzenia winylowe wyglądają doskonale i wymagają mniej konserwacji niż plastikowe drewnopodobne. I choć ogrodzenia z tworzyw drewnopodobnych w końcu będą wymagały bejcowania i malowania, ogrodzenia winylowe pozostają w tym samym kolorze do końca życia. Niezależnie od tego, czy zdecydują się Państwo na zakup ogrodzenia z tworzywa drewnopodobnego czy winylowego, przed zakupem należy rozważyć kilka kwestii.

W przeciwieństwie do ogrodzeń drewnianych, ogrodzenia winylowe są łatwe w utrzymaniu. Są odporne na gnicie i wilgoć, nie trzeba ich bejcować ani malować. Zwykłe lekkie mycie ciśnieniowe wystarczy. Ewentualnie, jeśli na ogrodzeniu winylowym pojawią się pęknięcia, można po prostu przetrzeć powierzchnię mokrą szmatką. Czyszczenie ogrodzenia jest również łatwe. Nie są potrzebne żadne specjalne narzędzia, a większość ogrodzeń winylowych może przetrwać lata bez konieczności wykonywania jakichkolwiek napraw.

Jeśli chcesz, aby Twoje ogrodzenie z winylu zachowało swój najlepszy wygląd przez lata, możesz je łatwo wyczyścić samodzielnie za pomocą węża. Ogrodzenia winylowe nie wymagają bejcowania ani malowania, nie trzeba więc zmagać się z rdzą i innymi nieestetycznymi problemami, które mogą pojawić się z czasem. Ponadto czyszczenie ogrodzenia winylowego jest łatwe w porównaniu z konserwacją wymaganą w przypadku ogrodzeń drewnianych. Wystarczy tylko od czasu do czasu zetrzeć powierzchniowy brud i zanieczyszczenia za pomocą delikatnego środka czyszczącego i odrobiny pracy łokci.

Ogrodzenia winylowe są nie tylko mniej wymagające w utrzymaniu niż drewnopodobne ogrodzenia plastikowe, ale także bardziej trwałe niż drewniane. Ogrodzenia drewniane będą wymagały bejcowania i odnawiania co kilka lat. Ale ogrodzenia drewniane gniją i wypaczają się, zwłaszcza w wilgotnym środowisku. Ponadto są one podatne na insekty i termity. Jeśli jednak zależy Ci na ogrodzeniu niewymagającym konserwacji, winyl jest doskonałym wyborem.

Plastikowe ogrodzenia drewnopodobne gniją od wewnątrz

Istnieje wiele sposobów ochrony ogrodzenia z tworzywa sztucznego przypominającego drewno przed gniciem, od pleśni po owady. Chociaż całkowite uniknięcie gnicia jest niemożliwe, istnieje wiele sposobów na zminimalizowanie szans na pojawienie się problemu gnicia ogrodzenia. Odpowiednie środki uszczelniające i konserwacja mają zasadnicze znaczenie dla zachowania piękna ogrodzenia i utrzymania jego dobrego wyglądu. Uszczelniacze można kupić w każdym sklepie z narzędziami i kosztują poniżej 20 dolarów za galon. Jeśli nie stać Cię na kupno nowego ogrodzenia, możesz także pokryć je lakierem. Uszczelniacz należy jednak nakładać co najmniej raz w roku, ponieważ nawet niewielka skaza na uszczelnieniu może spowodować szybkie wchłonięcie wilgoci przez ogrodzenie.

Innym problemem związanym z drewnianymi ogrodzeniami jest to, że mogą być one podatne na suchą zgniliznę. Z czasem drewniane elementy ogrodzenia mogą zacząć się kruszyć i pękać, zagrażając stabilności całego systemu. Louis, miasta o „gorącym klimacie”, problem jest szczególnie poważny. Wysokie letnie temperatury w St. Louis narażają drewniane ogrodzenia na różne poziomy wilgoci, a nawet najmniejszy nacisk może spowodować pękanie lub kruszenie się drewna.

Dobrym sposobem zapobiegania gniciu drewna jest jego uszczelnienie. Jeśli używasz ogrodzenia z tworzywa sztucznego przypominającego drewno, uszczelnij je dobrej jakości środkiem uszczelniającym. Na przykład drewno cedrowe zawiera naturalne oleje, dzięki czemu jest odporne na gnicie. Wszystkie rodzaje drewna zyskują na dobrej obróbce powierzchniowej. Nie zaleca się jednak stosowania ogrodzenia z tworzywa sztucznego przypominającego drewno, które gnije od wewnątrz.

Ogrodzenia z płyt Trex wyglądają jak drewniane

Jeśli zastanawiasz się nad zainstalowaniem wokół swojej posesji ogrodzenia przypominającego drewno, powinieneś zapoznać się z ofertą ogrodzeń Trex. Ten trwały i niewymagający konserwacji materiał praktycznie nie różni się wyglądem od drewna i jest odporny na działanie ekstremalnych temperatur. Ogrodzenie jest wykonane z aluminiowej sztachety i kompozytowych desek ogrodzeniowych, które się zazębiają. Każda pojedyncza piketa jest umieszczona w szynie aluminiowej i łączy się z następną. Górna szyna zabezpiecza cały panel i tworzy linię cienia w kształcie czapki i obręczy.

Ogrodzenie kompozytowe przypominające drewno jest nie tylko atrakcyjne, ale także przyjazne dla środowiska. Do produkcji ogrodzeń Trex używa się materiałów kompozytowych wykonanych z trocin, wiórów drzewnych i plastiku pochodzącego z recyklingu. Drewnopodobny materiał kompozytowy jest odporny na gnicie i uszkodzenia spowodowane przez owady. Ponieważ ogrodzenie Trex jest wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, nie gnije, nie wymaga malowania ani bejcowania. Jest również odporne na ataki owadów i warunki atmosferyczne. Materiał kompozytowy jest na tyle trwały, że wytrzymuje huraganowe wiatry i wysokie temperatury, a ponadto łatwo się go czyści wodą z mydłem.

Materiał kompozytowy doskonale nadaje się do każdego podwórka, a szczególnie polecany jest do domów położonych nad oceanem i w wilgotnym klimacie. Jeśli jednak mieszkają Państwo w wilgotnym klimacie, być może będą Państwo chcieli wymienić łączniki na wykonane ze stali nierdzewnej, aby mieć pewność, że materiał nie rdzewieje w wilgotnych warunkach. Aby spełnić wszystkie potrzeby związane z ogrodzeniami kompozytowymi, warto rozważyć firmę FDS, jednego z największych dostawców ogrodzeń kompozytowych w kraju. Na ich stronie internetowej można zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi stylami i opcjami.

W celu konserwacji należy okresowo spłukiwać ogrodzenie kompozytowe za pomocą węża. Pozwoli to zachować nowy wygląd ogrodzenia bez konieczności malowania go co roku. Oprócz piękna i trwałości, ogrodzenia kompozytowe Trex są przyjazne dla środowiska. Jeśli martwisz się o wpływ ogrodzeń kompozytowych na środowisko, Split Rail Fence ma przewodnik po konserwacji ogrodzeń, który dostarczy Ci wszystkich informacji potrzebnych do utrzymania doskonałego wyglądu ogrodzenia przez wiele lat.

By akte