Sztachety plastikowe drewnopodobne Trzy zalety ogrodzeń z winylu w porównaniu z plastikowymi ogrodzeniami drewnopodobnymi

Jeśli zastanawiasz się nad ogrodzeniem swojej posesji z winylu lub PCW, oto kilka zalet każdego z nich. Sztachety plastikowe do ogrodu Oba materiały są tańsze i mniej atrakcyjne wizualnie, ale winyl jest trwalszy od PCW i bardziej odporny na szkodniki. PCV jest także bardziej przyjazny dla środowiska, co jest dużym plusem. Ale który materiał jest lepszy – winyl czy PCW? Oto trzy powody, dla których warto rozważyć wybór ogrodzenia z winylu. Zdziwisz się także, jak łatwo jest je czyścić!

Płoty winylowe są tańsze od drewnopodobnych ogrodzeń plastikowych

Chociaż winyl jest tańszy od drewnopodobnych ogrodzeń plastikowych, nie jest to najtrwalszy rodzaj materiału na ogrodzenia. Ogrodzenia drewniane mogą przetrwać nawet 50 lat, natomiast winylowe zaczynają blaknąć i rozpadać się już po roku. Nie można go poddać recyklingowi, a na wysypiskach śmieci pozostaje toksyczny. Jednak w przeciwieństwie do drewna, winylu nie trzeba poddawać działaniu produktów chemicznych. Poniżej przedstawiono zalety i wady winylu.

Poza tym, że jest tańsze, jest łatwiejsze w montażu niż drewno. Koszt ogrodzenia z winylu waha się od 2 do 6 dolarów za pikę, w zależności od stylu. W porównaniu z drewnem winyl jest także łatwiejszy w utrzymaniu. Można go łatwo czyścić wodą z mydłem, nie zapycha się brudem i zanieczyszczeniami. Ponieważ jest tańszy, można go zainstalować w ciągu kilku godzin.

Oprócz tego, że są tańsze, ogrodzenia winylowe mają wiele zalet. Przede wszystkim są trwałe. Ogrodzenia winylowe są o wiele trwalsze niż drewniane. Podczas gdy ogrodzenia drewniane w końcu się zniszczą i będą wyglądać nieciekawie, ogrodzenia winylowe pozostaną w dobrym stanie przez wiele lat. Ponadto, ogrodzenia z winylu nie niszczą się tak szybko jak ogrodzenia drewniane. A ogrodzenia z winylu mogą naśladować każdy styl drewna, jaki tylko przyjdzie Ci do głowy!

Kolejną zaletą ogrodzeń z winylu jest to, że są one tańsze niż ogrodzenia plastikowe przypominające drewno. Nie trzeba się martwić o bejcowanie lub malowanie ogrodzenia, a o resztę zadba czyszczenie ogrodzenia z winylu za pomocą węża. Jedyną wymaganą konserwacją jest okazjonalne czyszczenie. Kilka spłukań wężem może odświeżyć ogrodzenie. W przeciwnym razie trzeba będzie ponieść koszty bejcowania i malowania.

Ogrodzenia plastikowe przypominające drewno są atrakcyjne, ale wymagają stałej konserwacji. Odnawianie i bejcowanie tylko zwiększy koszty. Drewno gnije i wypacza się, zwłaszcza w wilgotnych miejscach. Zagrożeniem jest także aktywność owadów. Drewno wymaga również częstej konserwacji. W zależności od gatunku drewna, ogrodzenie może gnić lub wypaczać się szybciej niż myślisz. Co więcej, drewno jest podatne na działanie owadów i wymaga konserwacji. Wybór tworzyw drewnopodobnych to mądra decyzja, ponieważ mogą być one droższe niż winylowe.

PCV jest bardziej atrakcyjny

W ofercie ogrodzeń z PCV można znaleźć szeroki wybór stylów i kolorów. Wiele z tych opcji ma wzór słojów drewna. Można wybierać spośród kilku różnych kolorów i faktur, aby uzyskać dokładnie taki wygląd, jakiego się szuka. Opcje te są często bardziej trwałe i łatwiejsze w utrzymaniu niż inne materiały. PCV jest również mniej podatne na gnicie i butwienie niż drewno. Nie trzeba będzie zajmować się konserwacją wymaganą w przypadku drewna.

Jedną z wad PCW jest jego cena. Kiedyś było ono droższe od drewna. Nadal jest droższe, ale okres użytkowania wysokiej jakości produktów z PCV jest znacznie dłuższy. Niektórym osobom może nie zależeć na dodatkowych wydatkach, więc mogą nie zwracać uwagi na inne czynniki. Warto jednak rozważyć korzyści i wady przewagi PCV nad drewnem. Zalety przeważają nad wadami, jeśli chodzi o konserwację ogrodzeń z PCV.

Jeśli szukasz ogrodzenia, które przetrwa lata, winyl jest doskonałym wyborem. Dostępna jest szeroka gama kolorów, stylów i materiałów, co oznacza, że będziesz mieć wiele opcji do wyboru. Ogrodzenia winylowe są także tańsze z góry, choć koszty instalacji są zwykle wyższe niż w przypadku drewna. Materiały stosowane do produkcji ogrodzeń winylowych są trwałe, więc nie trzeba się martwić o ich konserwację. Są one pięć razy bardziej wytrzymałe niż drewno i mogą służyć przez bardzo długi czas.

Istnieją zalety i wady ogrodzeń z PCV i tworzyw drewnopodobnych. Jednym z najważniejszych czynników jest cena. Ogrodzenia drewniane są zwykle droższe w eksploatacji, ale są lepsze dla środowiska. Poza tym, że są tańsze, PCV jest bardziej atrakcyjne niż ogrodzenia z tworzyw drewnopodobnych. Są one również łatwiejsze w montażu. W przeciwieństwie do drewna, ogrodzenia z PCV są trwałe i bardziej atrakcyjne dla oka.

Winyl jest nieprzepuszczalny dla owadów

Owady nie są zainteresowane ogrodzeniem z winylu ze względu na jego niską porowatość. Ponieważ winyl jest mocny i trwały, szkodniki nie tworzą w nim domostw. Podczas gdy ogrodzenia drewniane z czasem powoli ulegają degradacji, ogrodzenia winylowe nie. Latem chrząszcze i mrówki roją się i pełzają, ale nie infekują ogrodzeń winylowych. Zamiast tego rozpełzają się po innych częściach podwórka.

Ogrodzenia winylowe są również praktycznie bezobsługowe. O ile nie są zarobaczone, ogrodzenia z winylu nie wymagają zbyt wielu zabiegów konserwacyjnych, poza czyszczeniem. Są one również odporne na gnicie i insekty. Niezależnie od częstotliwości czyszczenia ogrodzenia winylowego, przez wiele lat będą się one cieszyć niezmienną jakością. Ponieważ nie gniją ani nie pękają, są bezpieczne dla dzieci i zwierząt. A ponieważ ogrodzenia winylowe nie są siedliskiem insektów i grzybów, nie trzeba się martwić o termity ani inne szkodniki.

Owady, które żerują na drewnianych ogrodzeniach, mogą je całkowicie zniszczyć. Chociaż termity raczej nie są w stanie zjeść winylu, mogą spowodować uszkodzenia konstrukcji, jeśli nie podejmie się odpowiednich działań. Ogrodzenia drewniane mogą zostać uszkodzone przez termity i może być konieczna wymiana całych sekcji. Jednak w przypadku ogrodzeń z winylu żadne ogrodzenie drewniane nie zostanie uszkodzone przez mrówki ani termity. Jeśli plaga jest wystarczająco duża, można użyć sprayu na pszczoły i osy. Jeśli problem staje się nie do zniesienia, a plaster miodu rozrasta się w sposób niekontrolowany, konieczne może być zatrudnienie profesjonalnej firmy zajmującej się zwalczaniem pszczół.

Mimo że jest to stosunkowo nowy materiał, winyl jest dobrym wyborem na ogrodzenie. Jest nie tylko niedrogi, ale także ekologiczny. Zużywa minimalną ilość paliw kopalnych lub nie zużywa ich wcale, a podczas produkcji uwalnia jedynie niewielką ilość dwutlenku węgla. Wytwarzany jest także z etylenu, który znajduje się w ropie naftowej i gazie ziemnym. W przeciwieństwie do drewna, winyl nie ulega gniciu, wypaczaniu ani butwieniu. Ponadto nadaje się do recyklingu.

Insekty nie lubią wilgoci w drewnie, więc ogrodzenie winylowe nie ulegnie uszkodzeniu. Jeśli dojdzie do jego zamoczenia lub zabrudzenia, można go po prostu umyć. Jest to główna zaleta ogrodzeń winylowych! Oznacza to również, że nie trzeba się martwić o to, że ogrodzenie zostanie zaatakowane przez owady. Nie ma potrzeby ciągłego opryskiwania ogrodzenia preparatami przeciw owadom ani kosztownej wymiany.

Winyl jest lepszy dla środowiska

Istnieje wiele korzyści wynikających z zastosowania ogrodzenia winylowego. Po pierwsze, winyl jest bardziej odporny na działanie czynników atmosferycznych. Ogrodzenia drewniane, które są popularne w cieplejszym klimacie, są bardziej podatne na inwazję owadów. Do owadów tych należą chrząszcze drążące drewno, mrówki i termity. Gdy ogrodzenie jest uszkodzone, chrząszcze mogą składać w nim jaja i żerować na drewnie aż do momentu pojawienia się osobników dorosłych. W ciepłym i wilgotnym klimacie, takim jak południowa Kalifornia, organizmy te będą się licznie rozmnażać i z czasem zniszczą ogrodzenie.

Do produkcji winylu wykorzystuje się chlor i silnie przetworzoną ropę naftową. W procesie tym uwalniane są substancje chemiczne, takie jak ftalany, o których wiadomo, że mogą powodować problemy reprodukcyjne u dzieci i mężczyzn. Dioksyna, kolejna substancja toksyczna występująca w winylu, jest uwalniana podczas stosowania tego materiału. Dioksyny zaburzają pracę hormonów, a nawet mogą powodować raka. Według Agencji Ochrony Środowiska (EPA) dioksyny są najbardziej szkodliwymi substancjami chemicznymi w środowisku.

Ponadto ogrodzenia winylowe nadają się do recyklingu. Z drugiej strony ogrodzenia plastikowe wymagają do produkcji surowców i pracy ludzkiej. Ponadto koszt produkcji ogrodzenia z winylu może być znacznie niższy niż w przypadku ogrodzenia drewnianego. Zużywa się też mniej drewna. Poza tym, że są tańsze, ogrodzenia z winylu nie wymagają wycinki drzew. W przeciwieństwie do ogrodzeń drewnianych, ogrodzenia winylowe nie wymagają wymiany, więc z czasem zużywają mniej zasobów. W przeciwieństwie do ogrodzeń drewnianych, nadają się one również do recyklingu.

Oprócz tego, że są bardziej trwałe i długowieczne, ogrodzenia winylowe są również lepsze dla środowiska. Ponieważ ogrodzenia winylowe nie zawierają drewna, nie gniją, nie odpryskują i nie wypaczają się, co czyni je przyjazną dla środowiska alternatywą dla ogrodzeń drewnianych i aluminiowych. Można je również poddać recyklingowi, co zmniejsza ilość zanieczyszczeń wytwarzanych w tym procesie. Wreszcie, ogrodzenia z winylu nie wymagają malowania. Zanieczyszczenia powierzchniowe można czyścić za pomocą węża ogrodowego.

Kolejną wielką zaletą instalacji ogrodzenia winylowego jest to, że jest ono praktycznie bezobsługowe. Nie trzeba ich malować, bejcować ani powlekać, aby zachowały swój najlepszy wygląd. Ponadto ogrodzenia winylowe są nieporowate, dzięki czemu doskonale nadają się dla dzieci i zwierząt domowych. Są łatwe do czyszczenia i nie stanowią siedliska szkodników. Przy minimalnym doświadczeniu można nawet samodzielnie zainstalować ogrodzenie winylowe. Należy tylko zwrócić uwagę na prawidłowe ułożenie elementów. Ogrodzenie winylowe łatwiej zauważyć, jeśli jeden z paneli nie jest prawidłowo ustawiony.

By akte