Sztachety plastikowe drewnopodobne Ogrodzenia plastikowe drewnopodobne a ogrodzenia winylowe

Jeśli zastanawiasz się, czy wybrać ogrodzenie z winylu czy z tworzywa sztucznego przypominającego drewno, oto kilka czynników, które należy rozważyć przed podjęciem decyzji. Sztachety plastikowe do ogrodu Ogrodzenia winylowe są tańsze w montażu i wymagają mniej zabiegów konserwacyjnych. Nie wyglądają jednak tak naturalnie jak drewniane i nie są odporne na gnicie. Niemniej jednak, tradycjonalizm drewna jest nadal ważnym czynnikiem przy wyborze materiału ogrodzeniowego. W tym artykule omówimy, w jaki sposób każdy z tych czynników wpływa na podjęcie decyzji.

Ogrodzenia winylowe są tańsze niż drewniane

Podstawową zaletą ogrodzeń z winylu jest to, że nie wymagają one żadnej konserwacji i mogą służyć przez wiele lat. Z drugiej strony, drewno wymaga regularnego bejcowania, uszczelniania i odnawiania. W końcu zacznie gnić i wypaczać się, zwłaszcza w wilgotnych miejscach, i jest podatne na działanie owadów. Szybkość gnicia i wymagania dotyczące odnawiania różnią się w zależności od gatunku drewna. Sosna będzie wymagała więcej zabiegów konserwacyjnych niż twarde drewno tropikalne, które jest bardziej odporne na wilgoć.

W przeciwieństwie do drewnopodobnych ogrodzeń plastikowych, ogrodzenia z PCW są tańsze niż drewniane. Ogrodzenia z PCV nie wchłaniają wody, co oznacza, że nie gniją. Nie łamią się też łatwo. Innym powodem, dla którego ogrodzenia z winylu są tańsze od ogrodzeń z tworzyw drewnopodobnych, jest fakt, że są one łatwiejsze w utrzymaniu. Chociaż ogrodzenia drewniane są bardziej trwałe, mogą być również droższe w utrzymaniu i naprawie.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz ogrodzenia prywatnego, czy ogrodzenia zabezpieczającego, winyl będzie bardziej wytrzymały i posłuży Ci dłużej. Winyl jest znacznie mocniejszy niż drewno i wytrzyma wiele uszkodzeń spowodowanych zmiennym klimatem i gruzem. Ponadto drewniane ogrodzenie w końcu zgnije i będzie wymagało malowania lub uszczelniania. Winyl jest także odporny na działanie termitów. Ponadto ogrodzenia winylowe nie wymagają regularnej konserwacji, co jest ich dodatkową zaletą!

Wymagają mniej konserwacji

Stosowanie ogrodzeń z tworzyw sztucznych przypominających drewno ma wiele zalet. W przeciwieństwie do drewna, które po zamontowaniu wymaga bejcowania i malowania, tworzywo sztuczne nie wymaga konserwacji. Może jednak z czasem wypaczać się i gnić, jeśli jest niewłaściwie pielęgnowane. Ze względu na porowatą naturę drewna nie da się go wypłukać. To samo dotyczy winylu i plastiku. W niektórych przypadkach konieczne jest mycie mechaniczne, aby nie dopuścić do zniszczenia drewna.

Ogrodzenia winylowe i z tworzyw drewnopodobnych wymagają mniej zabiegów konserwacyjnych, ponieważ nie wymagają malowania ani bejcowania. Ponadto są o wiele bardziej przystępne cenowo i wymagają mniej napraw i wymian. Podczas gdy drewno może w końcu ulec osłabieniu, o wiele łatwiej jest wymienić pojedyncze deski. Ogrodzenia winylowe mogą również zatrzasnąć się z powrotem na swoim miejscu, jeśli deska się poluzuje. Drewnopodobne ogrodzenie plastikowe wymaga mniej konserwacji niż drewniane i będzie służyć przez lata, nie wymagając kosztownego wykonawcy.

Zarówno ogrodzenia z winylu, jak i z tworzyw drewnopodobnych wyglądają podobnie do drewna. Ogrodzenia winylowe nie wymagają jednak bejcowania ani uszczelniania. W przeciwieństwie do drewna, tworzywo sztuczne nie gnije nawet przy najbardziej wilgotnej pogodzie. Nie jest też podatne na działanie termitów ani innych owadów. Ogrodzenia winylowe wymagają również mniej czyszczenia. Wystarczy raz w roku spłukać je wężem. Tak więc, choć ogrodzenia drewniane wymagają więcej konserwacji, są również bardziej trwałe.

Wyglądają bardziej naturalnie

Ogrodzenia winylowe to kolejna niedroga opcja, która przypomina wyglądem drewno. Ogrodzenia winylowe nie blakną tak jak drewniane, dzięki czemu dłużej wyglądają jak nowe. Ogrodzenia winylowe są również odporne na działanie promieni UV, więc nie odbarwiają się ani nie blakną tak szybko. Plastikowe ogrodzenia drewnopodobne wyglądają bardziej naturalnie, ale mogą być drogie. Ogrodzenia winylowe są również łatwiejsze w utrzymaniu niż drewniane. Będą trwalsze i można wybierać spośród kilkudziesięciu różnych kolorów.

Innym popularnym wyborem na ogrodzenia jest cedr. Ten rodzaj drewna jest droższy niż tarcica impregnowana ciśnieniowo, ale jest odporny na uszkodzenia przez owady i ma naturalny zapach. Ogrodzenia cedrowe są również często pokrywane masą uszczelniającą, która chroni drewno i nadaje ogrodzeniu kolor. Inną popularną opcją jest ogrodzenie winylowe, które jest wykonane z polichlorku winylu i innych materiałów. Wygląda jak drewno, ale minusem jest to, że winylu nie można poddać recyklingowi, więc trafia na wysypiska śmieci.

Są odporne na gnicie

Ogrodzenia z tworzyw sztucznych przypominających drewno mają wiele zalet. Po pierwsze, są one odporne na gnicie. Nie musisz już martwić się o ogrodzenia podatne na gnicie! Z czasem jednak drewno może zacząć się niszczyć. Naprawa drewna jest jednak stosunkowo łatwym procesem. Wykonaj poniższe kroki, aby mieć pewność, że Twoje ogrodzenie pozostanie w dobrym stanie przez wiele lat. Należy również wziąć pod uwagę rodzaj posiadanego ogrodzenia. Płoty drewniane mogą wymagać okresowego ponownego uszczelniania.

Ogrodzenia kompozytowe są wykonane z drewna i tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu. Tego typu ogrodzenia wymagają niewielkiej konserwacji, wystarczy zwykły wąż i mydło do usuwania brudu i zanieczyszczeń. Dodatkowo, ogrodzenia kompozytowe są odporne na gnicie i pleśń, dzięki czemu nie wymagają ciągłej wymiany paneli ogrodzeniowych. Drewnopodobne ogrodzenia plastikowe mają wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi ogrodzeniami drewnianymi. Jeśli jednak szukają Państwo ogrodzenia, które przetrwa wiele lat, kompozyty są doskonałym wyborem.

Wreszcie, ogrodzenia z tworzyw drewnopodobnych mogą być przyjazne dla środowiska, ponieważ są produkowane z materiałów pochodzących z recyklingu. W procesie produkcji ogrodzeń Trex(r) wykorzystuje się materiały pochodzące z recyklingu, takie jak odzyskane drewno i trociny. Stosuje się w nim również hydraulikę opartą na olejach roślinnych, co przyczynia się do uzyskania punktów LEED. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową lub skontaktuj się bezpośrednio z firmą. Chociaż ogrodzenia z tworzyw sztucznych przypominających drewno mają wiele zalet, nie są one przeznaczone dla wszystkich.

Są trwalsze niż tworzywa sztuczne

Chociaż drewniane ogrodzenie może wyglądać bardziej tradycyjnie i autentycznie, ma ono pewne poważne wady. Oprócz regularnej pielęgnacji, drewno wymaga częstych napraw i wymiany, a w niektórych strefach klimatycznych drewniany płot może przetrwać tylko kilka lat. Bardziej ekologiczną opcją jest ogrodzenie kompozytowe, które nie zawiera drewna. Deska Miura jest nie tylko doskonałym wyborem na wymarzone ogrodzenie, ale jest również wykonana z materiałów pochodzących z recyklingu.

Najlepszą cechą tarcicy z tworzywa HDPE jest to, że zachowuje ona wygląd drewna, a jednocześnie wymaga mniej konserwacji niż tradycyjne drewno. W porównaniu z tradycyjnym drewnem tarcica z tworzywa sztucznego HDPE jest również tańsza i wymaga mniej konserwacji. Choć tradycjonalizm drewniany jest nadal bardzo aktualny, wiele osób uważa, że ogrodzenia plastikowe są lepszym wyborem niż tradycyjne drewno. Chociaż ogrodzenia z tworzywa sztucznego nie są tak naturalne jak drewniane, korzyści płynące z zastosowania ogrodzenia z tworzywa sztucznego są znaczne.

Podczas gdy ogrodzenia drewniane wymagają regularnej konserwacji, ogrodzenia winylowe i kompozytowe wymagają niewielkiej konserwacji. Ogrodzenie kompozytowe jest odporne na wilgoć, szkodniki i gnicie. Ogrodzenia winylowe są również trwałe i nie wymagają malowania ani bejcowania co kilka lat. Ogrodzenia drewniane wytrzymują średnio 15 lat, ale po pięciu latach zaczynają blaknąć. Ogrodzenia winylowe są wykonane z tworzywa sztucznego, polichlorku winylu, i mogą być wykonane tak, aby wyglądały jak drewniane.

Można je pomalować lub zabejcować zgodnie z własnym gustem

Drewnopodobne ogrodzenia plastikowe można pomalować, aby dopasować je do własnych upodobań. Do wyboru jest kilka różnych typów, w tym czarne, białe, opalone i w wielu innych kolorach. Jeśli nie jesteś pewien, jaki kolor wybrać, rozważ pomalowanie ogrodzenia na jasny kolor, który będzie pasował do reszty posesji. Bejcowanie może podkreślić naturalne piękno drewna i wymaga mniej konserwacji niż malowanie.

Jeśli wolisz użyć bejcy, możesz ją nałożyć na powierzchnię ogrodzenia. Bejca ochroni drewno przed gniciem, inwazją owadów i uszkodzeniami spowodowanymi warunkami atmosferycznymi. Ponieważ klimat w Kolorado może być surowy, bejcowanie drewna jest lepszym rozwiązaniem niż pozostawienie go bez zabezpieczenia. Co więcej, bejca nie uszkodzi roślin ani nieruchomości.

Aby uzyskać bardziej naturalny wygląd, można zdecydować się na drewno. Istnieją różne rodzaje drewna, od krótkich ogrodzeń w stylu pikiety do celów dekoracyjnych po wyższe ogrodzenia drewniane zapewniające znaczną prywatność. Można zastosować kilka gatunków drewna, w tym dąb, sosnę, cedr i świerk. Można również bejcować lub malować plastikowe ogrodzenia drewnopodobne, aby dopasować je do swojego stylu.

Ogrodzenia z winylu są często bardziej wytrzymałe niż te wykonane z drewna. Można je malować lub bejcować w celu dopasowania do wyglądu zewnętrznego domu. Jednak w surowszym klimacie ogrodzenia z winylu mogą łatwo wyblaknąć. Ponadto mają one tendencję do żółknięcia i pękania w niskich temperaturach. Warto rozważyć trwałość ogrodzenia winylowego przed jego zakupem. Należy jednak pamiętać, że tańszy winyl jest często produkowany z materiałów pochodzących z recyklingu.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

By akte