Sztachety plastikowe drewnopodobne Ogrodzenia plastikowe drewnopodobne – wady i zalety

Ogrodzenia winylowe i z tworzyw drewnopodobnych to najlepszy wybór dla większości ludzi, ponieważ są niedrogie, trwałe i wyglądają jak prawdziwe drewno. Sztachety plastikowe do ogrodu Ale co z niszczeniem i gniciem drewna? I czy ogrodzenia z tworzyw drewnopodobnych można naprawiać? Przeanalizujmy te kwestie i poznajmy zalety ogrodzeń z winylu i PCV. Po przeczytaniu tego artykułu będziesz dobrze przygotowany, aby zdecydować, które z nich jest odpowiednie dla Ciebie i Twojego domu.

Ogrodzenia winylowe są tańsze od drewnopodobnych ogrodzeń plastikowych

Główną wadą ogrodzenia z winylu jest to, że może się ono bardzo brudzić. Wiele osób uważa ogrodzenia winylowe za najgorsze do życia. Jeśli planujesz utrzymać swoje ogrodzenie winylowe w świetnym stanie przez lata, posiadanie myjki ciśnieniowej jest koniecznością. Tekstura drewna będzie ukrywać brud i zanieczyszczenia lepiej niż PCV. Jeśli jednak chcesz, aby Twoje ogrodzenie wyglądało jak najlepiej przez wiele lat, możesz zdecydować się na ogrodzenie drewniane.

Wstępny koszt ogrodzeń z winylu jest wyższy niż w przypadku tarcicy impregnowanej ciśnieniowo, ale z roku na rok staje się on bardziej przystępny. Jednak winyl jest kruchy i nie nadaje się dobrze do malowania. Mimo że jest tańszy, ogrodzenie winylowe nie niszczy się tak szybko jak plastikowe ogrodzenia drewnopodobne. Ogrodzenie winylowe wymaga również mniej konserwacji. U większości producentów ogrodzeń z winylu można wykupić dożywotnią gwarancję i nie trzeba się martwić o malowanie lub bejcowanie.

W porównaniu z plastikowymi ogrodzeniami drewnopodobnymi, ogrodzenie winylowe jest tańsze w montażu. Wydasz około 2 do 6 dolarów na jedną pikę w porównaniu z 10 lub więcej dolarów za ogrodzenie drewniane. Co więcej, instalując ogrodzenie winylowe, wydasz mniej pieniędzy na robociznę i materiały niż w przypadku ogrodzenia drewnianego. Oprócz tego, że są tańsze, ogrodzenia winylowe wymagają również mniej konserwacji niż drewniane. Poza tym mogą przetrwać 100 lat lub więcej, podczas gdy drewniane tylko około 20.

Ceny ogrodzeń drewnianych i winylowych są porównywalne. Oba materiały są tańsze od drewna, ale koszty ich konserwacji są wyższe. Plastikowe ogrodzenie drewnopodobne może kosztować od 3 do 7 USD za stopę liniową, natomiast ogrodzenie winylowe może kosztować od 15 do 30 USD. Cena instalacji ogrodzenia winylowego jest niższa, ponieważ ogrodzenia winylowe są łatwe w utrzymaniu i wymagają mniej konserwacji. Ponadto ogrodzenia winylowe nie gniją ani nie wypaczają się, więc są tańsze w dłuższej perspektywie.

Rozważając, jaki rodzaj ogrodzenia prywatnego kupić dla swojej nieruchomości, należy wziąć pod uwagę wymaganą konserwację. Drewno wymaga regularnego bejcowania lub uszczelniania, a ogrodzenia winylowe mogą wytrzymać nawet piętnaście do dwudziestu lat. Pomimo swojego wyglądu, ogrodzenia drewniane wymagają regularnej konserwacji i wymagają pewnych napraw lub wymiany. Ogrodzenia winylowe można łatwo czyścić za pomocą węża ogrodowego, natomiast drewniane będą wymagały okresowej konserwacji.

Jeśli chodzi o konserwację, drewno jest początkowo tańsze, ale wymaga stałej obróbki i barwienia. Nawet jeśli wykonasz je samodzielnie, ogrodzenia winylowe powinny wytrzymać lata przy minimalnej konserwacji. Co więcej, mogą je łatwo zamontować właściciele domów z pewnym doświadczeniem w majsterkowaniu. Wiele ogrodzeń winylowych jest dostarczanych w zestawach, co ułatwia instalację. Chociaż montaż ogrodzenia z winylu wymaga większej staranności, znacznie łatwiej jest zauważyć nieprawidłowo ustawione panele niż te wykonane z drewna.

Ogrodzenia z PCV imitują wyglądem prawdziwe drewno

Vinyl i PCV to dwa rodzaje ogrodzeń, które mogą przypominać prawdziwe drewno, ale nie są wykonane z tego samego materiału. Wiele typów ogrodzeń winylowych jest wykonanych z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu, natomiast te wysokiej jakości zawierają pierwotny winyl i nie są poddawane takiej samej obróbce chemicznej jak tanie PCV. Materiał ten jest również chroniony przed promieniami UV za pomocą podwójnej warstwy tytanu. Innym rodzajem ogrodzeń z PCV są materiały kompozytowe wykonane z włókien plastikowych i drewnianych. Ogrodzenia te mogą przypominać wyglądem i w dotyku prawdziwe drewno i są zazwyczaj solidne. Wysokiej jakości ogrodzenia kompozytowe mają również klasyczny wygląd.

Ogrodzenia z winylu i PCW mają wyraźne wady i zalety. Drewno lepiej przyjmuje farbę niż PCW, ale winyl jest droższy niż tarcica impregnowana ciśnieniowo. Ogrodzenia z winylu są łatwe w utrzymaniu i dostępne w ograniczonej liczbie stylów i kolorów. Ogrodzenia winylowe nie są tak atrakcyjne jak drewniane, ale wymagają niewielkiej lub żadnej konserwacji i często są dostępne z dożywotnią gwarancją na produkt. PCV jest mniej kruche niż drewno i jest idealne dla osób posiadających dzieci lub zwierzęta domowe.

Kolejnym powodem, dla którego warto wybrać ogrodzenia z PCV zamiast drewnianych, jest ich trwałość i niezawodność. Ponieważ PCV jest odporne na działanie promieniowania UV, nie trzeba się martwić o coroczne malowanie lub przemalowywanie ogrodzenia. Jest ono również odporne na gnicie i wypaczanie oraz można je łatwo czyścić za pomocą węża. Charakteryzuje się również ukrytymi łącznikami i płynnymi przejściami między poszczególnymi deskami.

Kilka lat temu PCW nie było tak popularne jak obecnie. Nadal jednak jest trzecim najpopularniejszym tworzywem syntetycznym na rynku. Jest ono bardzo trwałe, odporne na blaknięcie i gnicie. Choć nie jest to naturalne drewno, nadal wygląda dobrze. Ogrodzenia z tworzyw sztucznych są również bardzo trwałe, co czyni je idealnym wyborem dla osób dysponujących ograniczonym budżetem. Ponadto ogrodzenia z PCV są tańsze.

Główną wadą drewnianego ogrodzenia jest to, że jest ono trudniejsze w utrzymaniu i wymaga więcej zabiegów konserwacyjnych niż drewno. Ponadto ogrodzenia drewniane pękają i wypaczają się, jeśli są nieprawidłowo zamontowane. Oprócz wypaczania i gnicia, ogrodzenia drewniane są podatne na insekty i gnicie. Dobrą wiadomością jest to, że ogrodzenia z PCV imitują wyglądem prawdziwe drewno. Dzięki dożywotniej gwarancji i elastyczności, ogrodzenia z PCV są lepszym wyborem.

Choć drewno jest na ogół tańsze od winylu, należy pamiętać, że wymaga ono bejcowania i innych zabiegów konserwacyjnych, które mogą z łatwością przewyższyć koszt ogrodzenia z PCV. Na szczęście winyl ma wiele zalet. A winyl jest mocniejszy, co czyni go świetną opcją dla wielu zastosowań. Jeśli masz duże podwórko, drewno może być najlepszym rozwiązaniem. Jeśli Twoje ogrodzenie jest małe, winyl jest doskonałym wyborem dla Twoich potrzeb.

Ogrodzenia z PCV są bardziej trwałe

Jeśli zastanawiasz się, który materiał będzie najtrwalszy, rozważ ogrodzenie z PCW. Wysoka wytrzymałość tego materiału na rozciąganie oznacza, że będzie on odporny na trudne warunki atmosferyczne. Dobra wiadomość jest taka, że można wybierać spośród szerokiej gamy kolorów, a PCV jest znacznie tańsze niż tarcica impregnowana ciśnieniowo. Jednak materiał winylowy ma kilka wad, w tym ograniczoną różnorodność kolorów i stylów.

Po pierwsze, ogrodzenia z PCW nie wymagają malowania. Jeśli wybierzemy białe PCV, materiał pozostanie taki przez cały rok. Nie będzie przez niego widać mchu ani brudu. Nie trzeba się też martwić, że ogrodzenie wyblaknie pod wpływem słońca. Ponadto materiału PCV nie można pomalować, aby dopasować go do koloru otaczających roślin. Wybór ogrodzenia z PCV jest lepszym rozwiązaniem dla właścicieli domów, którzy nie chcą zajmować się malowaniem i szlifowaniem.

Ogrodzenia plastikowe drewnopodobne nie są tak trwałe jak ogrodzenia z PCV. Aby zachować ich wygląd, muszą być malowane lub bejcowane co kilka lat. Ponadto, jeśli nie są odpowiednio konserwowane, drewno może się wypaczać lub gnić. Dodatkowo, ogrodzenia drewniane są bardziej podatne na insekty i gnicie. Można je wprawdzie odnawiać lub przemalowywać, ale jest to kosztowne i czasochłonne.

Z reguły ogrodzenia z winylu są bardziej trwałe niż ogrodzenia z tworzyw sztucznych drewnopodobnych. Dzieje się tak dlatego, że ogrodzenia z winylu nie rozpadają się tak szybko jak ogrodzenia drewniane. Co więcej, przez dłuższy czas będą wyglądać lepiej. Jednak na początku są one tańsze, więc z czasem stanowią lepszą inwestycję. Jeśli nie jesteś przekonany, sprawdź ogrodzenia winylowe.

Ogrodzenie z prawdziwego drewna to tradycyjny wybór, który nadaje mu rustykalny, ogólnoamerykański wygląd. Nie jest ono jednak tak trwałe jak ogrodzenia z PCV. Może przyjechać do nas w idealnym stanie, ale z czasem zacznie się psuć, wypaczać i odbarwiać. Dobra wiadomość jest taka, że można kupić w sklepie wstępnie przycięte drewniane pikiety i zamontować je samodzielnie.

Chociaż ogrodzenia z winylu są bardziej trwałe niż ogrodzenia z tworzyw sztucznych drewnopodobnych, ich cena jest wyższa niż cena drewna. Jeśli chcesz zaoszczędzić na dłuższą metę, warto zainwestować w PCV, ponieważ jest trwalsze. Należy jednak pamiętać, że ogrodzenia winylowe mają niższy koszt w przeliczeniu na stopę. Należy więc zdecydować, ile jesteśmy gotowi wydać na początku.

Winyl to trwały wybór na ogrodzenie, ponieważ jest elastyczny i mocniejszy niż drewno. Ogrodzenie winylowe lepiej niż drewniane wytrzyma uderzenia gruzu i ekstremalne warunki pogodowe. Ogrodzenia drewniane w końcu gniją, zwłaszcza w wilgotnym klimacie. Do tego dochodzą problemy z termitami i rdzewiejącymi gwoździami. W przeciwieństwie do ogrodzeń z winylu, w przypadku ogrodzenia z PCW nie trzeba się martwić o te problemy.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

By akte