Sztachety plastikowe drewnopodobne Trzy zalety ogrodzeń winylowych w porównaniu do drewnopodobnych ogrodzeń plastikowych

Jeśli rozważasz montaż ogrodzenia na swoim podwórku, możesz się zastanawiać, czy lepszym rozwiązaniem jest plastikowe czy winylowe ogrodzenie drewnopodobne. Sztachety plastikowe do ogrodu Oba są trwałe, ale Vinyl jest tańszy i bardziej przyjazny dla środowiska. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się dlaczego. Oto trzy główne korzyści płynące z wyboru ogrodzeń winylowych:

Ogrodzenia winylowe są tańsze od drewnopodobnych ogrodzeń plastikowych

Porównując ogrodzenia winylowe i wykonane z tworzyw drewnopodobnych, początkowy koszt tych pierwszych jest wyższy. Na przykład drewniane ogrodzenie prywatne wymaga ośmiu lat konserwacji, zanim zacznie przynosić zyski. Choć początkowy koszt ogrodzeń winylowych jest niższy, koszty bieżące mogą się sumować. Koszty konserwacji i napraw ogrodzeń drewnianych będą wyższe niż początkowe wydatki. I choć są piękne, nie są bezobsługowe, a z czasem mogą gnić i stawać się nieestetyczne.

Chociaż ogrodzenia drewniane są tańsze z góry, wymagają bejcowania i obróbki oraz nie są tak atrakcyjne jak ogrodzenia winylowe. Chociaż te materiały są nadal opłacalne w przypadku małych i dużych projektów, ogrodzenia winylowe są tańsze w dłuższej perspektywie. Ogrodzenia winylowe wymagają również minimalnej konserwacji, dzięki czemu są idealne dla właścicieli domów o ograniczonych umiejętnościach majsterkowania. Koszty instalacji ogrodzeń winylowych wahają się od 20 do 35 USD za stopę liniową, natomiast instalacja ogrodzeń drewnianych kosztuje do 60 USD za godzinę.

Jeśli chodzi o konserwację, ogrodzenia z winylu są łatwiejsze do czyszczenia niż ogrodzenia drewniane. W przypadku ogrodzenia z winylu wystarczy spryskać je wężem lub myjką elektryczną. Drewno jest porowate i musi być często bejcowane. Z czasem nieimpregnowane ogrodzenia drewniane mogą gnić i wymagać wymiany paneli. W porównaniu z drewnem, ogrodzenia winylowe nie wymagają regularnej konserwacji.

Największą wadą ogrodzeń z winylu jest koszt. Ogrodzenia winylowe są znacznie tańsze od drewnopodobnych ogrodzeń plastikowych, a ich trwałość jest dłuższa. Średnia żywotność ogrodzenia winylowego jest pięciokrotnie dłuższa niż ogrodzenia drewnianego. Ogrodzenia drewniane mogą wytrzymać tylko około dwudziestu lat, zanim trzeba będzie je wymienić. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, dlaczego nie zdecydować się na zakup ogrodzenia winylowego?

Ogrodzenia winylowe są bardziej przyjazne dla środowiska. Większość gmin traktuje je tak samo, a koszt paneli ogrodzeniowych z winylu, które można wykonać samodzielnie, jest obecnie porównywalny z kosztem paneli drewnianych. Ogrodzenie winylowe nie wymaga malowania ani bejcowania i jest odporne na insekty. Te cechy sprawiają, że ogrodzenia winylowe są popularne wśród ranczerów. Oprócz tego, że są tańsze, ogrodzenia winylowe są także łatwiejsze w utrzymaniu. Jeśli planują Państwo zainstalować ogrodzenie winylowe na dużej posesji, warto rozważyć jego zakup ze względu na koszty i trwałość.

Ogrodzenia drewniane są wprawdzie trwalsze, ale wymagają znacznie więcej zabiegów konserwacyjnych. Ogrodzenia winylowe nie wymagają regularnej konserwacji i można je czyścić za pomocą węża ogrodowego. Ogrodzenia drewniane mogą wymagać bejcowania lub uszczelniania co kilka lat. Trzeba jednak zainwestować w lepszej jakości ogrodzenie drewniane, jeśli chcemy, aby przetrwało dziesiątki lat. Jeśli nie będziesz o nie dbać, drewniane ogrodzenia mogą wytrzymać tylko pięć lat. Z drugiej strony, ogrodzenia winylowe wytrzymają dziesiątki lat, jeśli będą odpowiednio konserwowane.

Ogrodzenia winylowe są bardziej trwałe

Wadą ogrodzeń z winylu jest ich trudność w naprawie. O ile małe dziury można załatać samodzielnie za pomocą zestawu do naprawy ogrodzenia, o tyle poważniejsze uszkodzenia mogą wymagać profesjonalnej pomocy. Ponadto, ponieważ wiele ogrodzeń winylowych jest sprzedawanych w panelach, które wyglądają jak połączone ze sobą pojedyncze kawałki drewna, w przypadku poważnego uszkodzenia może być trudno znaleźć panele zamienne. Nawet jeśli uda się znaleźć panel zastępczy, mogą wystąpić problemy z jego odnalezieniem, jeśli producent zaprzestał jego produkcji.

Chociaż płyty winylowe nie wymagają tak częstej konserwacji jak drewno, ich koszt początkowy jest wyższy. Jest również droższy niż tarcica impregnowana ciśnieniowo, ale cena ta spada z każdym rokiem. Ogrodzenia winylowe nie wymagają malowania ani konserwacji, ale należy pamiętać, że nie przyjmują one również farby. Ogrodzenia winylowe są dostępne w mniejszej liczbie stylów i kolorów. Być może nie znajdziesz tego, czego szukasz w winylu, więc pamiętaj, aby rozważyć wszystkie opcje przed wyborem materiału.

Kolejnym powodem, dla którego warto wybrać ogrodzenie winylowe, są niskie wymagania konserwacyjne. Większość ogrodzeń winylowych nie wymaga bejcowania ani malowania. Nie rdzewieją. Aby zachować wygląd ogrodzenia winylowego, wystarczy spłukać je wężem. Jeśli mieszkasz w rejonie, w którym często pada deszcz, Twoje ogrodzenie winylowe może pokryć się pleśnią. Na szczęście pleśń jest łatwa do usunięcia, ale należy ją szybko usunąć, aby zapobiec powstawaniu plam.

Jeśli chodzi o kolor, winyl jest znacznie lepszym wyborem niż cedr lub inne materiały drewnopodobne. Ogrodzenia cedrowe są droższe niż z tarcicy impregnowanej ciśnieniowo i zawierają naturalne oleje, które odstraszają owady. Ponadto ogrodzenia cedrowe można malować, aby nadać im dodatkowy kolor. Należy jednak pamiętać, aby przed pomalowaniem zastosować środek uszczelniający. Ogrodzenia cedrowe wymagają wielu zabiegów konserwacyjnych, aby zachować ich kolor. W przeciwieństwie do cedru, ogrodzenia winylowe nie blakną, nie wypaczają się ani nie odpryskują.

Wybierając między ogrodzeniami z winylu a ogrodzeniami z tworzyw drewnopodobnych, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim ogrodzenia z drewna wymagają większych nakładów początkowych, natomiast ogrodzenia z winylu są mniej kosztowne w utrzymaniu. Winyl jest także bardziej trwały i nie wymaga konserwacji niż drewno. Koszt początkowy jest wyższy, ale warto go ponieść, jeśli weźmie się pod uwagę korzyści płynące z zastosowania tego ostatniego w porównaniu z drewnem. Drewno jest jednak dobrym wyborem w przypadku większych projektów.

Kolejną zaletą ogrodzeń z winylu w porównaniu z plastikowymi ogrodzeniami drewnopodobnymi jest to, że są one znacznie tańsze. Wynika to przede wszystkim z faktu, że winyl jest tańszy w produkcji. W związku z tym ma tendencję do dłuższej żywotności. Ponadto, jeśli dysponujesz odpowiednim budżetem, możesz wybrać ogrodzenie o najwyższej trwałości. Ale pamiętaj, aby przed wyborem materiału ogrodzeniowego rozważyć swoje potrzeby użytkowe i lokalizację. W ten sposób można podjąć najbardziej świadomą decyzję.

Ogrodzenia winylowe są lepsze dla środowiska

Jeśli szukasz nowego ogrodzenia dla swojego podwórka, być może zastanawiasz się, czy winyl jest lepszy dla środowiska niż tworzywo sztuczne przypominające drewno. Odpowiedź brzmi: tak! Winyl w 100% nadaje się do recyklingu i można go przetopić na inny rodzaj produktu winylowego. Ulega również biodegradacji i praktycznie nie zawiera związków chemicznych. Jest to ważne, ponieważ winyl często znajduje się na wysypiskach śmieci przez dziesiątki lat.

Ogrodzenia z winylu mają wiele zalet środowiskowych i nie trzeba się martwić o ich konserwację. W przeciwieństwie do drewna, ogrodzenia winylowe nie wymagają malowania ani bejcowania. Ponadto nie pękają ani nie rozszczepiają się. Nie przyciągają szkodników, nie gniją i nie mają problemów z insektami. Ponieważ ogrodzenia winylowe nie mają słojów drewna, nie trzeba ich odnawiać. Ponadto do wyboru jest wiele różnych stylów, w tym drewnopodobne ogrodzenia winylowe. Wadą winylu jest to, że początkowo jego instalacja może być droższa. I chociaż ogrodzenia plastikowe drewnopodobne mogą być droższe, winyl nie niszczy się tak szybko jak drewno.

Wygląd ogrodzeń winylowych znacznie się poprawił w ciągu ostatniej dekady, a obecnie dostępne są opcje z imitacją słojów drewna i kamienia. Chociaż winylu nie można malować ani bejcować, można kupić farby do ogrodzeń z winylu, które będą dobrze pasować do stylu domu. A ponieważ ogrodzenia winylowe są wykonane z tworzywa sztucznego, są mniej podatne na wchłanianie wody niż ogrodzenia z tworzywa sztucznego przypominającego drewno. Kolejną zaletą ogrodzeń z winylu jest łatwość ich czyszczenia. Wystarczy przetrzeć ogrodzenie winylowe, aby usunąć brud, kurz i inne zanieczyszczenia, a ponadto są one łatwe w utrzymaniu.

Ogrodzenie winylowe może być problematyczne w niskich temperaturach, ale nie zniszczy się ani nie zgnije w warunkach poniżej zera. Jest to ważny czynnik dla mieszkańców regionów północnych. Przez większość roku w Teksasie nie stanowi to problemu, ale sporadyczne burze lodowe i zimy poniżej zera mogą powodować problemy. Nie zdarza się to w Teksasie, ale w rejonach, w których panują temperatury poniżej zera, ogrodzenia z winylu mogą pękać.

Ogrodzenia winylowe są również łatwiejsze w utrzymaniu niż drewnopodobne ogrodzenia plastikowe. Jeśli zdecydują się Państwo na malowanie lub bejcowanie drewna, będzie ono wymagało regularnej konserwacji. Ogrodzenie drewniane będzie wymagało nałożenia warstwy farby lub uszczelniacza co kilka lat. Jednak ogrodzenia winylowe są łatwe w utrzymaniu i przy odpowiedniej pielęgnacji będą służyć przez dziesięciolecia. Drewniane ogrodzenie może wytrzymać pięć lat przy dobrej pielęgnacji, ale ogrodzenie winylowe będzie wymagało spłukiwania wężem raz lub dwa razy w roku.

Jeśli chodzi o koszty, drewno jest bardziej przystępnym materiałem, jeśli chodzi o instalację dla majsterkowiczów, ale winyl jest bardziej uniwersalny. Można go przycinać w różne kształty i przypominać różne materiały. Chociaż ogrodzenia drewniane mogą być trwalsze niż winylowe, wymagają więcej konserwacji. Ogrodzenia winylowe są odporne na gnicie, odpryskiwanie i blaknięcie. Różnica w cenie nie zawsze jest widoczna, ale ogrodzenia winylowe są nadal tańsze od drewnopodobnych ogrodzeń plastikowych.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

By akte