Sztachety plastikowe drewnopodobne Ogrodzenia winylowe a ogrodzenia plastikowe drewnopodobne

Ogrodzenia winylowe są trwalsze od drewnopodobnych ogrodzeń plastikowych. Sztachety plastikowe do ogrodu Są też tańsze w montażu! W tym artykule omówimy zalety ogrodzeń winylowych w porównaniu do drewnopodobnych plastikowych. Ostatecznie, wszystko sprowadza się do osobistych preferencji. Niezależnie od tego, czy wolisz tradycyjny wygląd drewna, czy chcesz nadać swojej posesji nowoczesny charakter, warto rozważyć obie opcje. Ale która z nich jest najlepszym wyborem dla Twoich potrzeb? Przeczytaj, aby dowiedzieć się więcej.

Ogrodzenia winylowe są trwalsze od drewnopodobnych ogrodzeń plastikowych

Porównując ogrodzenia z tworzyw drewnopodobnych i ogrodzenia winylowe, zwycięzcą jest winyl. Oba są niezwykle trwałe, ale winyl ma kilka zalet w porównaniu z drewnem. Ogrodzenia drewniane wymagają więcej konserwacji i zwykle mają krótszą żywotność. Ponadto ogrodzenia drewniane mogą być trudne w montażu i wymagają więcej zabiegów konserwacyjnych. Ogrodzenia winylowe nie wyglądają tak atrakcyjnie jak drewniane, ale nadal stanowią solidny wybór dla Twojego podwórka. Istnieje wiele powodów, dla których warto wybrać ogrodzenie winylowe zamiast drewnianego.

Ogrodzeń winylowych nie trzeba malować. Już teraz mają kolor wybrany przez właściciela. A ponieważ nie są wykonane z materiału organicznego, nie blakną z upływem czasu. Ponadto, w przeciwieństwie do ogrodzeń z tworzyw drewnopodobnych, nie wymagają one obróbki, aby zachować atrakcyjny wygląd. W przypadku rancz, ogrodzenia z winylu są trwałym rozwiązaniem. Nie blakną i są odporne na ekstremalne warunki pogodowe.

Ogrodzenia winylowe są również łatwiejsze do naprawy niż ogrodzenia plastikowe przypominające drewno. W przeciwieństwie do ogrodzeń drewnianych, ogrodzenia winylowe nie wymagają częstego bejcowania ani malowania. Oznacza to, że można bez problemu wymieniać poszczególne deski. Ogrodzenie winylowe nie jest tak trwałe jak drewniane, ale niektóre naprawy można wykonać samodzielnie. Do naprawy pęknięć w drewnie można użyć wypełniacza do drewna.

Jeśli planujesz malowanie lub zmianę wystroju podwórka, ogrodzenia winylowe wymagają mniej konserwacji. Czyszczenie jest łatwe przy użyciu węża ogrodowego, natomiast ogrodzenia drewniane wymagają mycia elektrycznego w celu usunięcia brudu i zanieczyszczeń. Oprócz niskich kosztów utrzymania, ogrodzenia winylowe są łatwiejsze w instalacji. W przeciwieństwie do drewna, panele ogrodzeniowe z winylu są wstępnie uformowane i zwymiarowane, co ułatwia ich instalację. Typowa instalacja typu „zrób to sam” wymaga ukrytych wkrętów i niewielkiego nakładu pracy.

Wybierając rodzaj ogrodzenia, należy zastanowić się nad koniecznością jego konserwacji. Ogrodzenia drewniane wymagają więcej zabiegów konserwacyjnych niż ogrodzenia winylowe, a winylowe są bardziej odporne na szkodniki i gnicie. Poza tym, że są bardziej trwałe, ogrodzenia drewniane są bardziej przyjazne dla środowiska ze względu na swoje naturalne właściwości. Co więcej, drewno jest naturalne i odporne na szkodniki, a także ulega biodegradacji. Choć ogrodzenia z winylu są trwałe, uwalniają do środowiska substancje chemiczne.

Jeśli chodzi o koszt instalacji ogrodzenia, winyl jest droższy niż drewno. Ogrodzenie winylowe będzie kosztować od 3000 do 7000 USD. Co więcej, oba materiały mogą stać się kruche i wypaczone z powodu ekspozycji na słońce. I choć te ostatnie są bardziej trwałe, drewniane ogrodzenie może trwać do 30 lat. Oba materiały mają swoje zalety i wady. Wybierając pomiędzy ogrodzeniami drewnianymi i winylowymi, ważne jest, aby zrozumieć zalety i wady każdego typu.

Ogrodzenia drewniane są tańszą opcją w przypadku instalacji wykonywanych samodzielnie, natomiast ogrodzenia winylowe są bardziej uniwersalne i mogą być wykonane w różnych kształtach i fakturach. W dłuższej perspektywie jest to również rozwiązanie tańsze. Ogrodzenia winylowe kosztują zwykle od 20 do 35 USD za stopę liniową, a koszt instalacji wynosi od 40 do 60 USD za godzinę. Można kupić gotowe zestawy i zmontować ogrodzenie samodzielnie, ale ważne jest, aby zwrócić uwagę na rozmieszczenie elementów, aby ogrodzenie winylowe było równe i atrakcyjne.

Ogrodzenia winylowe są tańsze w montażu

Jeśli zastanawiasz się nad instalacją nowego ogrodzenia, warto rozważyć wybór ogrodzeń winylowych. Są one nie tylko trwałe i mniej kosztowne w montażu, ale także znacznie tańsze w zakupie. Z drugiej strony, ogrodzenia drewniane wymagają regularnej konserwacji, aby zachowały piękny wygląd. Mycie ciśnieniowe, bejcowanie i malowanie są niezbędne do konserwacji ogrodzeń drewnianych, a po instalacji należy je poddawać corocznej obróbce. Drewno w końcu gnije i wypacza się, więc może być konieczna częstsza wymiana uszkodzonej tarcicy.

Kolejną zaletą ogrodzeń winylowych jest ich trwałość. Ogrodzenie drewniane wymaga corocznego malowania i konserwacji, natomiast ogrodzenie winylowe wymaga jedynie corocznego wężenia i odnawiania. Gdy listwa się złamie, trzeba wymienić cały panel, natomiast ogrodzenie winylowe wymaga tylko prostego odnowienia. Chociaż ogrodzenia winylowe są tańsze w instalacji, ich trwałość może nie być tak długa.

Jeśli jednak nie chcesz wydawać pieniędzy na nowe ogrodzenie co kilka lat, winyl może nie być najlepszym wyborem. W przeciwieństwie do drewna, winyl nie przyjmuje dobrze farby i może bardzo szybko wyblaknąć. Winyl nie przyjmuje tak dobrze farby i nie jest dostępny w szerokiej gamie kolorów. Co więcej, winylu nie można poddać recyklingowi, więc trafia na wysypiska śmieci.

Podczas gdy ogrodzenia drewniane mogą wytrzymać do 20 lat, winylowe mają tendencję do wytrzymywania do trzydziestu lat. Drewno może wytrzymać tylko około pięciu lat bez konserwacji, natomiast ogrodzenie winylowe może wytrzymać do dwudziestu lub trzydziestu lat przy odpowiedniej konserwacji. Być może zastanawiasz się, jak długo wytrzymują ogrodzenia winylowe. Jeśli szukasz ogrodzenia dla swojej posesji, winyl jest lepszym wyborem.

Instalacja ogrodzenia winylowego jest prosta. Wystarczy zainstalować panele ogrodzeniowe zgodnie z dołączoną do nich instrukcją. Najtrudniejszą częścią instalacji jest osadzenie słupków ogrodzeniowych w betonie. Następnie zatrzaśnięcie paneli ogrodzeniowych na słupkach jest bardzo proste. Jeśli robiłeś to już wcześniej, ogrodzenia winylowe są tańsze w montażu niż drewnopodobne ogrodzenia plastikowe. Jeśli szukasz ogrodzenia, możesz rozważyć ogrodzenie z ogniw łańcuchowych.

Jeśli wolisz ogrodzenie drewniane, rozważ ogrodzenie z recyklingu. Ten typ jest przyjazny dla środowiska, ponieważ w 100% nadaje się do recyklingu. W rzeczywistości wiele ogrodzeń winylowych nadaje się w 100% do recyklingu. Można je połamać na małe kawałki i stopić w celu wytworzenia nowych produktów. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie w przypadku większych powierzchni. Jeśli jednak rozważasz wybór ogrodzenia drewnianego, weź pod uwagę koszty i instalację.

Montaż ogrodzenia winylowego może być projektem typu „zrób to sam”. Jednak nadal istnieje możliwość zapłacenia komuś innemu za wykonanie tej pracy. Chociaż ogrodzenia winylowe wymagają trochę pracy, można je zainstalować samodzielnie już za 3 873 USD za 150 stóp bieżących. Winylowe panele ogrodzeniowe można także kupić w Home Depot i Lowe’s za rozsądną cenę. Jeśli masz wątpliwości co do swoich umiejętności, możesz zatrudnić wykonawcę, który zrobi to za Ciebie.

Ogrodzenia winylowe wymagają mniej konserwacji

Chociaż winyl to świetny wybór na ogrodzenie, jest on zaskakująco łatwy w utrzymaniu. Jedyną czynnością wymagającą konserwacji jest zwykłe mycie wężem ogrodowym lub szmatką. Poza tym ogrodzenia z winylu są praktycznie bezobsługowe. A ponieważ ogrodzenia z winylu nie wymagają malowania ani bejcowania, nigdy nie rdzewieją. Typowa konserwacja ogrodzenia z winylu obejmuje okresowe spłukiwanie wężem ogrodowym w celu usunięcia zanieczyszczeń powierzchniowych i zapobieżenia ich gromadzeniu się. Aby utrzymać nowy wygląd ogrodzenia, można również zetrzeć brud za pomocą delikatnego środka czyszczącego i odrobiny wysiłku fizycznego.

W przeciwieństwie do drewna, ogrodzenia winylowe wymagają bardzo niewielkiej konserwacji. Chociaż nie wymagają tak częstej konserwacji jak ogrodzenia plastikowe podobne do drewnianych, naprawa ogrodzeń winylowych może być trudna. Uszkodzone części mogą wymagać wymiany całego panelu ogrodzeniowego. Jednak w przeciwieństwie do drewna, ogrodzenia winylowe wymagają jedynie wymiany złamanego słupka lub deski. Ta niewielka zaleta nie przeważa nad wieloma zaletami ogrodzeń winylowych, które są łatwe w utrzymaniu.

Choć kiedyś ogrodzenia z winylu wyglądały jak plastikowe, w ciągu ostatniej dekady ich jakość uległa poprawie. W porównaniu z plastikowymi ogrodzeniami drewnopodobnymi ogrodzenia winylowe są bardziej stabilne i trwałe. Ponadto wymaga mniej konserwacji niż ogrodzenia z tworzyw drewnopodobnych. Można również znaleźć ogrodzenia z winylu w połączeniu z bramami, altanami i ławkami. Większość firm produkujących ogrodzenia winylowe wykonuje ich montaż. Wiele z nich może nawet usunąć stare ogrodzenie, jeśli wolisz nadać swojemu podwórku nowy wygląd.

W porównaniu z plastikowymi ogrodzeniami przypominającymi drewno, ogrodzenia winylowe wymagają znacznie mniej konserwacji. Nie trzeba go bejcować, malować ani uszczelniać, a jedynie od czasu do czasu spłukać wężem. Z drugiej strony, ogrodzenie drewniane wymaga okresowej konserwacji, aby zachować jego piękny wygląd. Co więcej, ogrodzenia drewniane mogą się wypaczać, gnić, a nawet paść ofiarą szkodników. Jeśli szukasz atrakcyjnego ogrodzenia, rozważ zalety i wady każdej z opcji.

Chociaż ogrodzenia z tworzyw drewnopodobnych są drogie, do ich montażu najlepiej zatrudnić profesjonalistę. Ogrodzenia drewniane są trwalsze, ale wymagają więcej zabiegów konserwacyjnych. Są też droższe, a należy pamiętać, że gatunki drewna różnią się ceną. Dlatego przed rozpoczęciem montażu należy określić swój budżet. Drewnopodobne ogrodzenie plastikowe może być idealne na dużym podwórku o długiej żywotności.

Kolejną zaletą ogrodzeń winylowych jest to, że nie wymagają one zbyt częstej konserwacji. W przeciwieństwie do drewna, winyl nie gnije i nie pada ofiarą szkodników. Oznacza to, że Twoje ogrodzenie będzie służyć przez dziesięciolecia. Podczas gdy drewno może wytrzymać 20 lat lub więcej przy odpowiedniej konserwacji, winyl może przetrwać setki lat przy minimalnej konserwacji. Jedynym minusem jest to, że nie jest on przyjazny dla środowiska. Jeśli jednak jesteś gotów poświęcić trochę czasu i wysiłku, Twoje ogrodzenie będzie piękne przez wiele lat.

Podczas gdy ogrodzenia plastikowe przypominające drewno nie wymagają bejcowania, ogrodzenia winylowe wymagają bardzo niewielkiej konserwacji. W rzeczywistości ogrodzenia winylowe nie wymagają konserwacji lub wymagają jej w niewielkim stopniu. A ponieważ winyl jest tworzywem sztucznym, nie gnije. Owady i termity nie są w stanie uszkodzić ogrodzenia z winylu. Ogrodzenia z winylu wymagają również mniej czyszczenia i nie trzeba ich malować. Oznacza to mniej pracy dla użytkownika.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

By akte