Sztachety plastikowe drewnopodobne Porównanie ogrodzeń winylowych i drewnopodobnych ogrodzeń plastikowych

Porównanie ogrodzeń z tworzyw drewnopodobnych i ogrodzeń winylowych jest trudne bez wspomnienia o ich kosztach. Sztachety plastikowe do ogrodu Ogólnie rzecz biorąc, ogrodzenia winylowe kosztują mniej i wymagają mniej konserwacji niż ogrodzenia z tworzyw drewnopodobnych. Poniżej wymieniono zalety i wady ogrodzeń winylowych w porównaniu z ogrodzeniami z tworzyw drewnopodobnych. Mamy nadzieję, że te porównania pomogą Państwu w podjęciu samodzielnej decyzji. Należy również pamiętać, że ogrodzenia z winylu są bardziej trwałe i tańsze niż ogrodzenia z tworzyw drewnopodobnych.

Ogrodzenia winylowe są tańsze

Jeśli zastanawiasz się nad zainstalowaniem ogrodzenia wokół swojego podwórka, powinieneś rozważyć winyl, który jest bardzo trwałym materiałem. Winyl jest wykonany z polichlorku winylu, rodzaju tworzywa sztucznego. Po raz pierwszy wprowadzono go w latach 80. ubiegłego wieku i choć pierwsze odmiany wyglądały jak plastik, od tamtej pory jego skład znacznie się poprawił. Obecnie ogrodzenia z winylu wyglądają bardziej realistycznie niż kiedykolwiek, a materiał ten jest odporny na działanie czynników atmosferycznych i charakteryzuje się dużą wytrzymałością.

Kolejną różnicą między ogrodzeniami z winylu a ogrodzeniami z tworzyw drewnopodobnych jest to, że ogrodzenia z winylu są z góry tańsze. Ogrodzenia drewniane muszą być często bejcowane lub impregnowane, a także wymagają regularnego czyszczenia. Chociaż drewno jest tańsze w dłuższej perspektywie, ogrodzenia winylowe wymagają bardzo niewielkiej konserwacji. Ceny tych ogrodzeń są różne, ale koszty instalacji i konserwacji wahają się od 20 do 35 USD za stopę liniową. Zazwyczaj robocizna kosztuje około 40-60 USD za godzinę.

Koszt instalacji ogrodzenia winylowego zależy od jego długości i konstrukcji. Na przykład ogrodzenie prywatne o długości sześciu stóp będzie kosztować od 15 do 30 USD za stopę liniową, natomiast ogrodzenie winylowe o fakturze drewna może kosztować do 60 USD za stopę liniową. W zależności od wybranego stylu i ilości użytych materiałów, ostateczny koszt może być znacznie niższy. Koszty instalacji są również niższe niż w przypadku ogrodzeń plastikowych drewnopodobnych.

Konserwacja to kolejna różnica między ogrodzeniami z winylu a ogrodzeniami z tworzyw drewnopodobnych. Choć oba materiały wymagają czyszczenia, ogrodzenia winylowe są znacznie łatwiejsze w utrzymaniu niż ogrodzenia z tworzyw drewnopodobnych. Większość ogrodzeń winylowych wymaga jedynie okresowego czyszczenia, a panele można montować na zatrzaski. Jeśli zdecydujesz się na instalację ogrodzenia z winylu, upewnij się, że do montażu wsporników sztachet użyjesz odpowiednich wkrętów. Najtrudniejszą częścią instalacji ogrodzenia winylowego jest zakotwienie słupków w betonie. Po wykonaniu tej czynności reszta jest już łatwa!

Instalacja ogrodzeń winylowych jest łatwiejsza niż instalacja drewnopodobnych ogrodzeń plastikowych. Jeden z przewodników HomeAdvisor podaje koszt robocizny przy instalacji ogrodzeń winylowych na poziomie 7 USD za stopę liniową. Z drugiej strony, ogrodzenia drewniane wymagają 12 USD za stopę liniową. Podczas gdy ogrodzenia drewniane wymagają wielu prac przygotowawczych, ogrodzenia winylowe wymagają jedynie prostego mycia wężem, aby utrzymać je w czystości. W przeciwieństwie do drewnopodobnych ogrodzeń plastikowych, ogrodzenia winylowe nie wymagają malowania ani uszczelniania.

Przy porównywaniu cen ogrodzeń winylowych, jednym z najważniejszych czynników jest typ ogrodzenia winylowego. Prywatność ogrodzenia winylowe są popularnym wyborem, i są one zazwyczaj wykonane z solidnych paneli. W zależności od wielkości ogrodzenia, ogrodzenia winylu prywatności może wynosić od 20 do 35 dolarów za stopę liniową. Sześć stóp ogrodzenia winylu kosztuje około 28 dolarów za stopę liniową, a 8 stóp ogrodzenia prywatności kosztuje 36 dolarów za stopę liniową.

Wymagają mniej konserwacji

Jeśli szukasz ogrodzenia, które wymaga mniej konserwacji, najlepszym wyborem może być opcja z tworzywa sztucznego przypominającego drewno. Ogrodzenia drewniane wymagają częstej konserwacji i napraw, a w niektórych klimatach mogą przetrwać tylko kilka lat. Z drugiej strony, ogrodzenia z tworzyw drewnopodobnych nie wymagają wielu zabiegów konserwacyjnych i są idealne do domów, w których przestrzeń zewnętrzna jest ograniczona. Jeśli szukasz opcji ogrodzenia niewymagającego konserwacji, najlepszym rozwiązaniem na rynku jest Miura Board – kompozyt bezdrzewny. Jest ono wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, oferuje doskonałe parametry użytkowe i jest przyjazne dla środowiska.

Ogrodzenia z tworzyw drewnopodobnych są również bardziej przystępne cenowo niż ogrodzenia drewniane, a przy tym mogą zachować taki sam wygląd jak tradycyjne drewno. Ogrodzenia z tworzyw drewnopodobnych wymagają mniej konserwacji, ponieważ są wykonane z plastikowej tarcicy HDPE, która jest odporna na degradację środowiska. W porównaniu z tradycyjnym drewnem ogrodzenia z tworzywa HDPE wymagają mniej zabiegów konserwacyjnych, nie gniją i nie wymagają malowania. Ogrodzenia kompozytowe można łatwo zamontować i nie wymagają one odnawiania.

Kolejną zaletą winylu jest jego niska konserwacja. Winyl nie koroduje tak jak drewno, nie trzeba go malować ani bejcować. Oznacza to, że można go czyścić za pomocą węża co kilka miesięcy. Ale nawet jeśli nie chcesz rezygnować z estetyki plastikowego ogrodzenia przypominającego drewno, rozważ zainstalowanie ogrodzenia z winylu lub aluminium. Oba są bardzo trwałe, ale nie pozbawione wad.

Ogrodzenia winylowe i z tworzyw drewnopodobnych są niedrogie i wymagają niewielkiej konserwacji. Oba rodzaje są mocne i bezpieczne, ale drewno jest bardziej ekologicznym wyborem. Ulega ono biodegradacji, jest odporne na szkodniki i gnicie. Ogrodzenia winylowe są również tańsze niż drewniane, a przy odpowiedniej konserwacji mogą przetrwać dziesiątki lat. Jednak materiał winylowy może wypłukiwać szkodliwe substancje chemiczne do środowiska. Materiały, z których wykonane są ogrodzenia winylowe, mogą wyglądać ładnie, ale nie przetrwają dłużej niż ogrodzenia drewniane.

Ponadto ogrodzenia z tworzyw sztucznych przypominających drewno są również tańsze niż drewno. Nie wymagają malowania i nie są narażone na działanie promieni słonecznych UV. Jeśli jednak chcesz wybrać ogrodzenie dla swojej posesji, najlepiej zlecić jego profesjonalny montaż. Zapewni to trwałość i wygląd ogrodzenia, a także zapewni prywatność, której pragniesz. Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji należy rozważyć korzyści płynące z każdej opcji.

Chociaż ogrodzenia plastikowe przypominające drewno są nadal drogie, mają niższy koszt posiadania. Prawdopodobnie będzie je trzeba konserwować tylko od czasu do czasu za pomocą węża, co jest lepsze niż nic. Nie trzeba się też martwić, że pogoda zniszczy wygląd ogrodzenia. Płot z tworzywa sztucznego przypominającego drewno wytrzyma do dwudziestu lat lub dłużej, czyli około dwa razy dłużej niż płot drewniany.

Są bardziej trwałe niż ogrodzenia plastikowe przypominające drewno

Zarówno ogrodzenia z winylu, jak i z tworzywa sztucznego przypominającego drewno są niezwykle trwałe. Podczas gdy drewno wymaga stałej konserwacji, takiej jak bejcowanie i uszczelnianie, ogrodzenia plastikowe są zazwyczaj dwa razy trwalsze. W niektórych przypadkach ogrodzenia plastikowe mogą być nawet sześciokrotnie trwalsze niż drewniane. Jeśli zastanawiasz się nad instalacją ogrodzenia na swoim podwórku, porównaj ogrodzenia aluminiowe i drewniane, aby uzyskać lepsze wyobrażenie o ich trwałości.

Ogrodzenia winylowe kosztują nieco więcej niż drewniane, ale są coraz tańsze. Materiał ten nie musi być impregnowany, aby zachować trwałość, jest więc znacznie bardziej odporny na uszkodzenia spowodowane warunkami atmosferycznymi. Ogrodzenia winylowe są zwykle pięciokrotnie trwalsze od drewnianych i wymagają bardzo niewielkiej konserwacji. Jednak ogrodzenia winylowe nie są idealne dla każdej posesji. Z tego powodu są one często lepszym wyborem dla osób posiadających dzieci. Niezależnie od rodzaju ogrodzenia, na które się zdecydujemy, należy pamiętać, że ważne jest uwzględnienie kosztów jego konserwacji.

Ogrodzenia drewniane to klasyczny wybór dla właścicieli domów, którym zależy na klasycznym wyglądzie. Istnieją jednak pewne ograniczenia związane z ogrodzeniami drewnianymi. Trzeba je okresowo myć ciśnieniowo, ponownie malować, a czasem nawet przemalowywać, aby zachowały swój najlepszy wygląd. Chociaż ogrodzenia drewniane mogą wyglądać wspaniale, są kosztowne i wymagają regularnej konserwacji. Ogrodzenia drewniane mogą również ulec uszkodzeniu na skutek gnicia lub inwazji owadów, co sprawia, że są mniej trwałe niż ogrodzenia z plastiku.

Ogrodzenia winylowe są także droższe od drewnopodobnych. Ogrodzenia winylowe są zazwyczaj tańsze niż drewniane, ale koszty procesu produkcyjnego i materiału mogą się różnić. Ogrodzenia winylowe będą służyć przez dziesięciolecia, a ich cena może być nawet dwukrotnie wyższa od ceny ogrodzeń drewnianych. Jeśli masz pieniądze, warto dopłacić trochę więcej, aby chronić swoją własność. Ogrodzenia te nie są tak atrakcyjne jak drewniane, ale i tak są o wiele lepsze niż drewno.

Mimo że tworzywa sztuczne są tańsze od drewna, tradycyjne drewno jest nadal najpopularniejszym materiałem ogrodzeniowym. Chociaż tarcica z tworzywa sztucznego HDPE poczyniła wielkie postępy w dziedzinie materiałów ogrodzeniowych, nie zastąpiła całkowicie drewna. Tworzywa sztuczne HDPE są trwałe i odporne zarówno na ciepło, jak i na wilgoć. Ponadto jest łatwa w montażu i wymaga bardzo niewielkiej konserwacji. Kolejną zaletą jest to, że tarcica z tworzywa sztucznego HDPE jest tańsza niż drewno, a mimo to spełnia te same wymagania.

Ogrodzenie z tworzywa sztucznego przypominającego drewno może być tańsze na początku, ale będzie wymagało częstej konserwacji. W przeciwieństwie do drewna, ogrodzeń winylowych nie można malować. Jeśli chcesz odświeżyć wygląd swojego ogrodzenia, możesz je zabejcować. Ogrodzenia drewniane są również bardziej narażone na konieczność napraw. Jeśli obawiasz się kosztów początkowych, możesz kupić drewniane pikiety w sklepie i zamontować je samodzielnie.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

By akte