Sztachety plastikowe drewnopodobne Prawda o plastikowych ogrodzeniach drewnopodobnych

Trwa debata, czy ogrodzenia z PCV czy z winylu są lepsze dla środowiska. Sztachety plastikowe do ogrodu Ogrodzenia z PCV są bardziej trwałe i wymagają mniej konserwacji, podczas gdy ogrodzenia z winylu i tworzyw drewnopodobnych nie. A jaka jest prawda o tych drugich? W tym artykule omówimy zalety i wady obu rodzajów ogrodzeń. Na przykład ogrodzenie Trex ma fakturę przypominającą drewno. I choć nie jest to materiał ekologiczny, nie traci nic z klasycznego wyglądu drewna.

Ogrodzenia z tworzywa sztucznego PCV są bardziej trwałe

Główna różnica między ogrodzeniami z winylu a ogrodzeniami drewnopodobnymi polega na ich trwałości. Ogrodzenia winylowe mają znacznie dłuższą żywotność niż ogrodzenia drewnopodobne, które wymagają stałej konserwacji, w tym bejcowania i uszczelniania. Co więcej, drewno w końcu gnije i wypacza się, zwłaszcza w wilgotnym klimacie. Kolejną istotną różnicą jest rodzaj drewna użytego do budowy ogrodzenia. Na przykład sosna wymaga większej konserwacji i szybciej wysycha, natomiast twarde drewno tropikalne jest bardziej odporne na wilgoć.

Chociaż ogrodzenia z winylu są tańsze z góry, ich trwałość nie jest tak długa jak ogrodzeń drewnopodobnych. Ogrodzenia winylowe wymagają mniej konserwacji, natomiast ogrodzenia drewnopodobne mogą wymagać częstszej wymiany lub naprawy. To z kolei wiąże się z wyższymi kosztami. Ponadto, aby zapewnić im długowieczność, ogrodzenia drewnopodobne muszą być profesjonalnie zamontowane i odpowiednio konserwowane. Drewno jest generalnie bardziej wytrzymałe niż PCV, jednak wytrzymałość ogrodzenia drewnianego zależy od rodzaju drewna użytego do jego budowy.

Kolejną różnicą między ogrodzeniami z winylu a ogrodzeniami drewnopodobnymi jest materiał. Ogrodzenia plastikowe z PCV są bardziej wytrzymałe niż ogrodzenia drewnopodobne, ponieważ winyl ma lepszą ochronę przed promieniowaniem UV. Dodatkową zaletą jest to, że można je poddać recyklingowi. Ogrodzenia z PCV są również tańsze w montażu niż ogrodzenia drewniane lub żelazne. Co więcej, ich montaż jest szybki. Co więcej, ogrodzenia Heritage fence oferują profesjonalny montaż. Co więcej, ogrodzenia z winylu są bardziej atrakcyjne niż ogrodzenia drewnopodobne.

Ogrodzenia winylowe są mniej wymagające w utrzymaniu

Jedną z zalet ogrodzeń winylowych są niskie koszty utrzymania. W przeciwieństwie do drewna, ogrodzenia winylowe nie wymagają bejcowania ani malowania co kilka lat. Nie są one również niezniszczalne. W rzeczywistości do ich czyszczenia wystarczy jedynie mokra szmatka lub wąż. Ponadto ogrodzenia winylowe są dostępne w wielu różnych kolorach. Oprócz szerokiej gamy atrakcyjnych kolorów, ogrodzenia z winylu można również dostosować do własnych potrzeb za pomocą bramek i elementów dekoracyjnych.

Chociaż winyl jest tańszy niż tworzywo sztuczne drewnopodobne, istnieją pewne różnice między tymi dwoma materiałami. Winyl jest zwykle tańszy ze względu na niższy koszt procesu produkcyjnego i ogólne koszty materiałowe. Tworzywa sztuczne drewnopodobne również mogą różnić się ceną. Dlatego przed rozpoczęciem zakupów należy ustalić budżet. Nie zapomnij też uwzględnić kosztów instalacji. Na HomePro Match dostępnych jest wielu wykonawców, którzy zapewnią bezproblemowy montaż.

Jeśli chodzi o wygląd, wygrywa winyl. W przeciwieństwie do drewna, winyl nie wymaga bejcowania ani uszczelniania. Podobnie, winyl nie gnije przy gorącej lub wilgotnej pogodzie. Jest również odporny na insekty i termity. Dodatkowo, ogrodzenia z winylu wymagają niewielkiego czyszczenia i konserwacji. Do ich czyszczenia można nawet użyć węża. Ogrodzenie winylowe może przetrwać lata bez konieczności konserwacji.

Drewnopodobne ogrodzenia plastikowe nie są trwałe

Jeśli rozważasz zainstalowanie na swoim podwórku ogrodzenia z tworzywa sztucznego przypominającego drewno, zastanów się, co wchodzi w skład jego produkcji. Większość ogrodzeń drewnianych pochodzi z odnawialnych źródeł, ale niektóre nie. Stosowanie tworzyw sztucznych w tego typu ogrodzeniach stanowi poważny problem dla środowiska, a produkty te muszą być poddawane recyklingowi. Na szczęście istnieją alternatywy dla ogrodzeń z tworzyw sztucznych, takie jak drewno z recyklingu. Drewno z recyklingu jest materiałem bardziej przyjaznym dla środowiska, ale plastik już nie.

Zamiast korzystać z drewna pochodzącego z niezrównoważonych źródeł, warto rozważyć opcję zrównoważoną, taką jak cedr. Ten rodzaj drewna jest pozyskiwany ze ściśle kontrolowanych obszarów, jest wytrzymały i trwały. Można je również poddać recyklingowi, co oznacza, że z czasem zużywa się mniej drewna. Drewno cedrowe jest nie tylko trwałe przez lata, ale można je również ponownie wykorzystać do innych celów. Co więcej, drewno cedrowe można poddać recyklingowi w celu wykorzystania w przyszłości.

Wybierając ogrodzenie z tworzywa sztucznego przypominającego drewno, należy pamiętać, że drewno z recyklingu nie jest tak trwałe jak drewno nieimpregnowane. Drewno z recyklingu nie ma tak długiej żywotności, ale ogrodzenia z drewna miękkiego i modyfikowanego będą służyć przez dziesięciolecia bez konieczności konserwacji. Co więcej, ogrodzenia z drewna miękkiego są odnawialne, ponieważ drzewa potrzebne do ich budowy można łatwo ponownie zasadzić. Inną opcją jest zainstalowanie ogrodzenia z drewna twardego, którego wzrost wymaga kilkudziesięciu lat. Z drugiej strony, drzewa twarde potrzebują dużo czasu, aby się zregenerować.

Ogrodzenia Trex mają fakturę przypominającą drewno

Jedną z kluczowych cech ogrodzeń Trex jest faktura przypominająca drewno. Są one dostępne w trzech różnych kolorach, które pasują do każdego krajobrazu. Dodatkowo, ogrodzenia Trex nigdy nie wymagają bejcowania ani malowania. Ogrodzenia te z czasem przechodzą od koloru fabrycznego do naturalnego, zwietrzałego wyglądu. W rezultacie powstaje ogrodzenie, które jest równie piękne, co trwałe. Poniżej wymieniono tylko kilka innych zalet ogrodzeń Trex.

Ponieważ ogrodzenia Trex są wykonane z przetworzonego plastiku i włókien drzewnych, mogą one ulegać różnym wpływom atmosferycznym niż naturalne drewno. W rezultacie można zauważyć różnice w kolorze pomiędzy wyprodukowanymi działkami lub w obrębie tej samej działki. Różnica ta nie będzie jednak tak zauważalna, jak w przypadku zastosowania innego materiału do budowy ogrodzenia. Jeśli chcesz, aby Twoje ogrodzenie wyglądało jak najbardziej naturalnie, rozważ zainstalowanie go w podobnym odcieniu.

Ponieważ ogrodzenia Trex są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, z czasem ulegają rozjaśnieniu. Oznacza to, że można się spodziewać, że będzie blaknąć nieco bardziej niż prawdziwe drewno. Jednak w przeciwieństwie do innych materiałów ogrodzeniowych, zachowuje ono swój kolor przez dłuższy czas niż drewno czy winyl. Wynika to z faktu, że ogrodzenia Trex są głęboko pigmentowane w procesie produkcji. Po kilku latach można nawet zauważyć lekką fakturę przypominającą drewno na ogrodzeniu.

Ogrodzenia winylowe Illusions to plastikowe ogrodzenia drewnopodobne.

Wykonane w 100% z czystego winylu, ogrodzenia winylowe Illusions są rozwiązaniem niewymagającym konserwacji. Jego drewnopodobny wygląd jest wynikiem zaawansowanej chemii i opatentowanego sprzętu użytego do stworzenia tego produktu. Ten system ogrodzeniowy jest odporny na uderzenia i nie wymaga ponownego przetwarzania, dzięki czemu może być stosowany zarówno w obiektach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Dodatkowo, system Illusions Vinyl jest dostępny w różnych drewnopodobnych wykończeniach, w tym w kolorze białym i brązowym.

Ogrodzenia Illusions Vinyl przeszły rygorystyczne standardy testów branżowych. Posiadają certyfikat VMA, spełniają i przekraczają specyfikacje ASTM F964 i są dostępne poprzez ogólnokrajową sieć profesjonalnych dealerów ogrodzeń. Zapewnia to wysoką jakość produktów. Spełniają lub przekraczają wymagania normy ASTM F964 i mają długą listę zadowolonych klientów. Spełniają lub przekraczają najsurowsze wymagania w zakresie trwałości, konserwacji i bezpieczeństwa.

Ogrodzenia te są dostępne w 35 kolorach Grand Illusions i pięciu słojach drewna. Każdy styl można dostosować za pomocą aplikacji Illusions Fence Design Center, dostępnej na komputerze, urządzeniu mobilnym lub przez Internet. Materiał nie jest tradycyjnym drewnopodobnym ogrodzeniem i jest odporny zarówno na słońce, jak i na deszcz. Do większości stylów dostępne są również zestawy adaptacyjne do huraganów, dzięki czemu łatwo jest dopasować je do projektu swojej posesji.

Ogrodzenia Trex łatwo się rozpadają

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy ogrodzenia Trex łatwo się rozpadają, to dobrze trafiłeś. Podczas gdy inne rodzaje ogrodzeń mogą rozpadać się w jednej chwili, ten rodzaj ogrodzenia nie będzie musiał być demontowany przez Twoją rodzinę przez wiele lat. Zblokowana konstrukcja słupków ogrodzeniowych Trex oznacza, że ich wymiana w przypadku pęknięcia nie jest trudna. Co więcej, ogrodzenia Trex są wystarczająco mocne, aby wytrzymać codzienne użytkowanie, jak w przypadku większości innych typów ogrodzeń.

Kolejną zaletą ogrodzeń Trex jest to, że nie wymagają one prawie żadnej konserwacji. Nie trzeba ich malować ani bejcować, nie gniją i nie wypaczają się. Jest to zaleta dla właścicieli nieruchomości komercyjnych. Utrzymanie ogrodzenia drewnianego w dobrym stanie jest kłopotliwe, a zatrudnianie ekipy remontowej może być kosztowne i uciążliwe. Ogrodzenia Trex są idealne dla zapracowanych właścicieli firm, ponieważ nie wymagają konserwacji i nigdy więcej nie trzeba się martwić o ich malowanie.

Instalując ogrodzenia Trex, oszczędzasz pieniądze na dłuższą metę, ponieważ są one łatwe w utrzymaniu. Ogrodzenia kompozytowe Trex są trwałe i praktycznie nie wymagają konserwacji. Wystarczy tylko od czasu do czasu umyć je wężem ogrodowym. Nie trzeba się martwić o bejcowanie lub malowanie ogrodzeń Trex. Samodzielny montaż ogrodzeń Trex pozwala zaoszczędzić nawet do 5 lub 8 USD na każdym metrze bieżącym.

Ogrodzenia winylowe w 100% nadają się do recyklingu

Kupując ogrodzenie winylowe, przyczyniasz się do ochrony środowiska. Winyl w 100% nadaje się do recyklingu. Recyklingowany winyl jest wytwarzany przez przetwarzanie odpadów na składniki chemiczne, znane jako PCW. Materiał ten jest drugim, po plastikowych torbach, najbardziej rozpowszechnionym tworzywem sztucznym na świecie. Można go formować w różne produkty, w tym twarde powierzchnie syntetyczne oraz bazę dla gumy i lateksu. Wykorzystuje się go nawet do produkcji dmuchanych zabawek!

Chociaż pierwotny winyl jest bardziej wytrzymały, jest też bardziej przyjazny dla środowiska. Ogrodzenia z pierwotnego winylu są produkowane bez ftalanów, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. Winyl z recyklingu szybciej traci swój czysty, biały kolor, przez co jest mniej trwały i podatny na wypaczenia. Dlatego najlepiej jest unikać winylu z recyklingu i używać pierwotnego winylu do produkcji ogrodzeń. Będzie on również lepiej chronił konie. Dostępnych jest wiele opcji i możesz znaleźć idealne ogrodzenie, które będzie odpowiadało Twoim potrzebom i budżetowi.

Jeśli szukasz pięknego ogrodzenia, nie martwiąc się o wpływ na środowisko, ogrodzenia winylowe to świetny wybór. Większość centrów recyklingu przyjmuje ogrodzenia winylowe. Wystarczy zadzwonić z wyprzedzeniem, aby upewnić się, że przyjmują one taki typ ogrodzenia, jakiego szukasz. Większość ogrodzeń winylowych jest biała, co czyni je najbardziej przystępnym cenowo wyborem. A ponieważ ogrodzenia z winylu są tak trwałe, mogą wytrzymać od dwudziestu do trzydziestu lat. Oznacza to o wiele mniej odpadów i bardziej ekologiczne środowisko.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

By akte